PDA

Zobacz pełną wersję : Odklejajaca sie guma na raczce. POMOCY



anelll
27-10-2013, 16:05
Witam , posiadam 60d i na raczce guma zaczela sie odklejac od jakiegos czasu teraz jest juz odklejona do polowy raczki. Czytalam na jednej ze stron ze mozna ja samemu przykleic. Jednak jakim klejem najlepiej to zrobic? czy nie zaszkodzi to aparatowi gdy potraktuje gume kropelka? Pomocy!

Adam71
27-10-2013, 16:21
Masz nowy jako pierwszy właściciel czy kupiłeś używany ?

anelll
27-10-2013, 17:17
Niestety uzywany . Ale z tego co slyszalam to w wielu przypadkach sie ta guma odkleja od ciepla/slonca itd. Czytalam ze mozna to przykleic jednak zastanawiam sie czym. Prosze o rady

Bolek02
27-10-2013, 17:43
Przyklej klejem do gumy i nie używaj kleju typu kropelka, bo zrobi się nieodwracalna masakra. Klej nie może wejść w reakcję z obudową.

anelll
27-10-2013, 17:52
Dziekuje!!!:D a moge zapytac gdzie moge taka prawdopodobnie nabyc? bedzie w super-hiper-marketach?:P jestem dziewczyna i raczej sie nie znam na tym :)

piast9
27-10-2013, 17:58
W marketach budowlanych.

Typowy klej do gumy wchodzi w reakcję z gumą - odradzam. Ja tego rodzaju rzeczy kleję klejem do butów. Nie koniecznie butaprenem, bo śmierdzi i jest brązowy. Są przezroczyste kleje do butów. Stosuj go zgodnie z opisem na opakowaniu. Kleje tego typu trzeba nanieść, poczekać odpowiedni czas aż wyschną, po czym dopiero dociskać klejone elementy. Jeśli jakiś nadmiar wypłynie to przez długi czas można go usunąć rolując po prostu palcem.

anelll
27-10-2013, 18:04
Czy Pattex Klej do butów — Pattex (http://www.pattex.pl/pl/produkty/klej-do-butow.html) bedzie dobrym rozwiazaniem ?

Adam71
27-10-2013, 18:09
Niestety uzywany . Ale z tego co slyszalam to w wielu przypadkach sie ta guma odkleja od ciepla/slonca itd. Czytalam ze mozna to przykleic jednak zastanawiam sie czym. Prosze o rady

Ale to dotyczy Nikona. W Canonie w/g tego co mi powiedział pewny obeznany w temacie kolega gumy odklejają się jeśli sprzęt był naprawiany - muszą być zerwane do rozebrania body . Ale może się mylę ....

piast9
27-10-2013, 18:10
Czy Pattex Klej do butów — Pattex (http://www.pattex.pl/pl/produkty/klej-do-butow.html) bedzie dobrym rozwiazaniem ?
Tak, będzie.

anelll
27-10-2013, 18:22
hm teraz sie zmartwilam.. ale guma odchodzi tak jak mowie tylko kawalek (do polowy raczki nie aparatu) z innych stron trzyma sie dobrze. Wiec mozliwe ze naprawde sie odkleilo ze tak powiem od ciepla. Obys sie mylil!:P hehe

W takim razie podzialam z Pattexem i dam znac jak wyszlo zeby inni wrazie czego wiedzieli co i jak :)

Bolek02
27-10-2013, 18:41
Najlepiej to kup jakiś butapren, taki jak używają szewcy do klejenia fleków.

5pirit
27-10-2013, 19:50
Nawet widziałem tą aukcję gdzie kupiony był ten aparat ;)

Ostatnio przyklejałem w starym aparacie skórę do metalowej części jakimś klejem robionym dla NOMI bo pod ich nazwą jest, kosztował grosze i trzyma jak cholera!

Fotofil
27-10-2013, 20:24
Jak bym czytał wątek z nikoniarzy :D
Wejdź na forum Nikona, wpisz "odklejająca się guma" i po przeczytaniu całego wątku zrobisz doktorat z odklejających się gum :)

igor58
27-10-2013, 21:27
mój C był nowy, a też się rozkleił (po roku)

Cichy9
27-10-2013, 22:12
Nikoniarze nikoniarzami, ale 1D3 też często ma tą przypadłość, że odklejają mu się gumy, przy gripie, na zaokrągleniu.

anelll
27-10-2013, 23:43
3majcie lepiej za mnie kciuki żebym nie popsuła !:P bo sie załamię:P

Fotofil
28-10-2013, 07:20
Lepiej zanieś puszkę do pierwszego z brzegu serwisu, niech oni to podkleją. Jak coś spaprają, to bedziesz miała na kim psy wieszać. Sama nie mając wprawy możesz bezpowrotnie upaprać body. A szkoda by było...

adawro
28-10-2013, 08:52
Nie wiem czy klej będzie najlepszy. Gdzieś na forum było pisane, że fabrycznie jest rodzaj dwustronnie klejącej folii. Podkleja się do gumy, odcina nadmiar zdejmuje zabezpieczenie i przyciska do body.

Naprawiacz
28-10-2013, 11:22
Guma fabrycznie jest przyklejana do puszki na taśmę dwustronną. Jest ona specjalnie wycinana (maszynowo, nie ręcznie) w celu najlepszego dopasowania do kształtu komory baterii. Klejenie na klej może doprowadzić do zbyt trwałego spojenia gumy i obudowy co doprowadza do zniszczenia gumy przy najbliższym rozkręcaniu body, lub do zmiękczenia i rozciągnięcia gumy, która staje się za długa i nadaje się tylko do wymiany, bo będzie się ciągle odklejała.

Robert Dy
17-07-2014, 18:45
Po 4 latach dość intensywnego użytkowanie 5D II, oprócz tego że gumy się odklejały to z czasem rozciągnęły, szczególnie na uchwycie. Zamówiłem na AliExpress nowy zestaw wszystkich 3 gum. Koszt z przesyłką: 222-zł. Czas dostawy: 13 dni. Podklejone taśmami: 3M 9448A.

zysk
17-07-2014, 19:23
W Pentaxach nic się nie odkleja :mrgreen: .

niki68
25-07-2014, 18:57
Witaj
Jestem modelarzem i z klejami typu butapren mam często styczność. Ja osobiście nie kleiłbym butaprenem body bo w perspektywie dłuższego czasu opary nitro znajdujące się w kleju wejdą w reakcje z plastikiem (jaki by on nie był). W krótkim okresie czasu wydaje się, że klej nie reaguje z tworzywem - w dłuższej perspektywie reaguje.
Pozdrawiam