PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze zrzuceniem zdjec z 350D...



Bandzi
09-03-2006, 18:18
Mam problem. Niepotrafie zrzucić zdjęc na kompa z 350D ! Zainstalowalem oprogramowanie, nastawilem w aparacie Communication -> PC Connetion, podlaczam do komputera i nic sie nie dzieje. Wlaczam ZoomBrowser EX
Acquire & Camera Settings -> Acquire Images i wyskakuje okienko "Cannot detect camera. Check connection to camera, then retry" Co robię źle ? :? Bądzcie wyrozumiali... ;-)

leszek0250
09-03-2006, 18:22
przełącz aparta na print PTP i sciahnij normalnie przez kabelek usab(zobaczysz wtedy aparat jako kolejny napęd)

Bandzi
09-03-2006, 18:26
Zrobiłem tak jak powiedziałeś ale aparat nie pojawil sie jako osobny naped, jedyne co zaobserwowalem to ze na aparacie miga caly czas "busy"...

marabut199
09-03-2006, 18:44
Nie chodzi driver... Wyinstaluj caly soft i raz jeszcze od poczatku.

marabut199
09-03-2006, 18:45
BTW - jaki masz system i ktora wersje ZB instalujesz?

Bandzi
09-03-2006, 18:46
Tylko pytanie jeszcze z ktorej plyty. Mam dwie wydaje się takie same.
"Canon DIGITAL EOS Solution Disk v 10.0 obydwie takie same, ale po lewej stronie malymi czerwonymi literkami na jednej pisze EFS a na drugiej EIG.
Ktora ?

Edit: System Win XPi instalowalem EFS

marabut199
09-03-2006, 18:54
Tylko pytanie jeszcze z ktorej plyty. Mam dwie wydaje się takie same.
"Canon DIGITAL EOS Solution Disk v 10.0 obydwie takie same, ale po lewej stronie malymi czerwonymi literkami na jednej pisze EFS a na drugiej EIG.
Ktora ?

Edit: System Win XPi instalowalem EFS

Wersja angielska powinna byc ta sama na obu.

stdanielo
09-03-2006, 19:06
przeinstaluj soft u mnie pomogło

Bandzi
09-03-2006, 19:19
Przeinstalowalem i nic, dalej to samo :(

Czym się rozni EIG od EFS ?

marabut199
09-03-2006, 19:22
Przeinstalowalem i nic, dalej to samo :(

Czym się rozni EIG od EFS ?

Sciagnij z intertu (canon) sam driver do XP i zainstaluj. Zobacz czy zobaczy aparat?

Aha - powinienies miec wlaczone PC Connection... Aparat powinien sie zaczac instalowac po podlaczeniu kabla i wlaczeniu aparatu

Bandzi
09-03-2006, 19:57
Podlaczalem aparat podczas instalowania oprogramowania.

Sciagnalem stery ze strony canona, zainstalowalem i dalej to samo.
ZoomBrowser EX nie widzi aparatu gdy jest nastawiony na PC Connection.
Gdy nastawiam na print PTP i podlaczam to caly czas miga na wyswietlaczu "busy" i nic.
Niewiem juz co mam robic....

JackC
09-03-2006, 20:05
Witam, kiedyś miałem podobny problem. Po uszkodzeniu czytnika musiałem przegrać zdjecia bezpośrednio z 350d do komputera i oczywiście nic działało.
Aktualizowałem system (WinXP ), ściągałem sterowniki ze strony Canona i wymieniałem kalble USB, etc. Widows wykrywał za każdym razem nowe urządzenie ale nie mógł zainstalować sterowników.
Rozwiązanie problemu było nastepujące :
- przełączyć komunikację z trybu PC Connetion na Print/PTP.
Na monitorku LCD - będzie oczywiście napis busy gdyż sygnalizuje on połączenie z komputerem ( bez względu na to czy zdjecia są przegrywane czy też nie )
Na kartę pamięci wchodzić poprzez Mój Komputer i wybór odpowiedniego napędu.

Bandzi
09-03-2006, 20:11
Mi wogole windows nie wykrywa nowego urzadzenia !

Nastawiam na Print/PTP ale nie pojawia się zaden nowy naped :(
Czyzby zostalo mi tylko zakupienie czytnika ? :/

JackC
09-03-2006, 20:20
A czy port USB do którego podłączasz aparat jest w ogólne aktywny ?
Spróbuj podłączyć klucz USB i zobaczyć czy jest wykrywany przez system.
Jeżeli nie - to jesteśmy w domu .... W biosie płyty głównej po prostu wyłączona obsługa tego portu.

marabut199
09-03-2006, 20:44
Podlaczalem aparat podczas instalowania oprogramowania.

Niewiem juz co mam robic....

Nie podlaczaj aparatu podczas instalowania. Podlacz jak juz wszystko bedzie zainstalowane.

Jeszcze raz proponuje wyinstalowac caly soft Canona.
Zrestartowac komnpa
Jak proponuje JackC - sprawdz czy port dziala.
Jesli dzial:
Podlacz 350 bez instalacji softu - wlacz apart (PC Connection) i zobacz czy samo windows widzi aparat (powino sie pojawic okienko jak przy dowolnej probie instalacji nowegourzadzenia).
Jak nic sie nie dzieje to problem jest poza ZoomBrowserem.

Vitez
09-03-2006, 21:53
Czyzby zostalo mi tylko zakupienie czytnika ? :/

Nie krzyw sie bo czytnik jest zdecydowanie lepszy, szybszy i bezproblemowy - na pewno nie pozalujesz.

al9
09-03-2006, 23:31
Szczerze móiąc wszystkie płyty od canona leżą dalej w pudle...
Mam dostęp do karty przez mój komputer... Ale czytnik rzeczywiście jest lepszy, vitez ma rację. Bajka. Mam od dwóch dni i nie mogę się nadziwic szybkości (wiekszej znacznie,,,)
Pozdr
al

marabut199
09-03-2006, 23:35
Racja. Tez wole wrzucac przez czytnik - szybciej, duzo szybciej. A jeszcze te gumowe dekielki w niektorych aparatach - strach je otwierac zeby nie odpadly...

Z drugiej strony, soft tez powinien dzialac.

tadek
09-03-2006, 23:59
czytnik czytnik i jeszcze raz czytnik
mialem to samo w wim 2k za cholere nie chcialo dzialac
ale ze win xp nie widzi samego aparatu bez zadnego softu to dziwne
ale nawet jak sobie poradzisz z kabelkiem od aparatu to i tak czytnikiem 2 ,3x szybciej

matiax
09-03-2006, 23:59
Witam szanownych grupowiczów

- niektóre porty USB zwłaszcza te z przodu obudowy komputera nie działaja nawet gdy są włączone w biosie, są po prostu nie podłączone do płyty kabelkiem(proponuje podłączyć kabel usb z tyłu obudowy komputera do któregos portu USB wychodzącego bezposredni z płyty)
- w systemie windows xp bez aktualizacji SP1 lub od razu SP2 USB może sprawiać problemy lub może po prostu brakować sterownika( czyli instalacja poprawki SP1 lib SP2)
- jesli jest to jest windows XP z SP1 lub SP2 nie potrzeba nic instalować zadnych driverów z płytek canonowskich, system po podłączeniu kabla sam rozpozna urządzenie i zainstaluje sobie odpowiednie oprogramowanie
- proszę uważać z kasowaniem danych na karcie w aparacie bezposrednio podłączonym do komputera bo można tak sobie wykasować oprogramowanie
- gdy powyższe rady nie zadziałaja może to swiadczyć o uszkodzonym kablu lub porcie usb w aparacie

hej

Bandzi
22-05-2006, 16:18
Problemem okazała się płyta głowna, która sprzedawca wymienił mi na nową.
To tak w sprawie wyjaśnienia ;)