PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z synchronizacją na drugą kurtynę.



człekoupiór
25-10-2013, 21:54
Kupiłem lampę 420ex i przy ustawieniu synchronizacji błysku z drugą kurtyną lampa strzela 2 razy i przy pierwszej i przy drugiej kurtynie i nie mam pojęcia, co zrobić, żeby błyskało tylko na drugą? Przy synchronizacji z pierwszą kurtyną wszystko jest ok i błyska tylko raz, przy HSS tak samo. Ma ktoś może pomysł o co w tym chodzi? ;)

adawro
25-10-2013, 22:14
Wszystko jest dobrze - tak ma być
Ten pierwszy błysk który widzisz to jest przedbłysk pomiarowy systemu E-TTL
ten drugi to jest właściwy błysk synchro na 2 kurtynę.

Przy synchro z pierwszą kurtyną oba błyski są tak szybko po sobie, że wydaje się jako jeden.

tlustyx
25-10-2013, 22:22
Chcesz, aby błyskała raz to przełącz lampę w tryb manualny.

człekoupiór
25-10-2013, 22:22
Ooo, o tym nie pomyślałem. Dziękuję za pomocną odpowiedź. :)
Ale ten przedbłysk był tak mocny (i nastąpił już po otworzeniu migawki), że przy ruszaniu aparatem można nakładać na siebie 2 różne obrazy i stąd moje zdziwienie. ;)

tlustyx
25-10-2013, 22:30
Ale ten przedbłysk był tak mocny
W Menu aparatu lub lampy ustawia się czy przedbłysk ma być z pełną mocą, czy 1/64 (lub jakoś tak nie pamiętam dokładnie).


(i nastąpił już po otworzeniu migawki), że przy ruszaniu aparatem można nakładać na siebie 2 różne obrazy i stąd moje zdziwienie. ;)
Raczej Ci się tylko tak wydaje. Sprawdź w ten sposób. Ustaw czas otwarcia migawki na np. 2s, lampa błyśnie pierwszy raz (pomiar), a drugi błysk zasłoń lampę ręką i sprawdź - na zdjęciu ten pierwszy błysk nie powinien być widoczny.

człekoupiór
26-10-2013, 18:41
Zrobiłem testy i okazuje się, że wszystko jest ok! :) Dziękuję serdecznie za pomoc i rady. ;)