PDA

Zobacz pełną wersję : Świecące pixele w 5D III



Kosmo
21-10-2013, 22:31
Witam

Czu u kogoś też pojawiają się takie problemy z matrycą 5-ki ?

Ostatnio zauważyłem 2 świecące piksele i mocno jakiś nie zwracałem na nie uwagi, ale teraz obrabiam kolejne wesele i zauważyłem że pojawia się ich coraz więcej

Te ponumerowane są na prawdę widoczne. Świecą na fioletowo :-) Zdjęcie trochę zmasakrowałem, żeby pokazać, że jest tego sporo.
Dzwoniłem na żytnią i powiedzieli że przymasują te piksele, ale jak dzwoniłem rozmawiałem z nimi o 2, a teraz pojawiło się kolejnych kilka.
Przebieg puszki tylko ok 25tyś. Aż strach pomyśleć co będzie dalej. Gwarancja nadal działa.

Ciekawy jestem ,czy nie mogę się ubiegać o wymianę matrycy ?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/196/0dxo.jpg/)

adawro
21-10-2013, 22:48
Przeprowadź mapowanie bad-pixeli - myślę że robi się podobnie jak 5Dmk2

Kosmo
21-10-2013, 22:52
Miałem już kilka body (20D, 40D, 7D, 1D MKII, 5D , 5D II) i nigdy takich problemów nie było. Akurat w tym najdroższym takie szopki. Nie podoba mnie sie to :-)

Usjwo
22-10-2013, 04:14
Przy 8 pewnie nic nie wymienia i pozostanie tylko mapowanie. Ciekawe ile maxymalnie pixeli moze byc mapowanych w procesie produkcji?
Czy servis mapuje takie pixle gdzies na pozimie firmware czyli "ponizej" menu uzytkownika?

chrislab
22-10-2013, 07:25
Zastosuj procedurę:
- odkręć obiektyw
- załóż nakrętkę na otwór obiektywu
- włącz manual clean w aparacie
- po 30s-minucie wyłącz aparat
- załóż obiektyw i zrób fotkę - bad pixele powinny zostać przemapowane i nie powinieneś ich już widzieć. Jeżeli je widzisz, oddaj aparat do serwisu...

Usjwo
22-10-2013, 07:49
Ta procedura dziala dla kazdego aparatu C? 30 sekunda, czy minuta?

chrislab
22-10-2013, 07:59
a jaki problem sprawdzić? spróbuj z 30s, a jak nie zadziałą to zrób minutę, ot tyle- na oko mierzyłem ;) pomogło

Usjwo
22-10-2013, 08:06
Myslalem ze ta procedura uruchamia funkcje mapowania, a tu wyglada na jakies "czary-mary".
A czy istnieje odwrotna procedura? "Odmapuwywujaca" bad pixle?

chrislab
22-10-2013, 08:11
nie wiem czy istnieje odwrotna, bo nikomu nigdy nie była potrzebna zapewne. W moich aparatach ta zawsze pomagała. Można też olać temat i obrabiać LR5 - tam bad pixele znikają przy obróbce z automatu.
W ogóle temat jest pomijalny i ja bym odpuścił stresowanie się. Wiadomo, że bad/hot pixele były są i będą zawsze i we wszystkich aparatach, nawet tych najdrożych - trzeba nauczyć się z tym żyć ;) pozdrawiam!

latant
22-10-2013, 23:10
U siebie widziałem jednego, LR4 załatwia sprawę. Chociaż dawno już go nie widziałem, może sobie poszedł ;)

Kuba1
23-10-2013, 00:52
W necie po pojawieniu się 5D3 sporo było informacji o bad pixelach w nowych puszkach. Również miałem kilka i poradziłem sobie w sposób opisany przez Chrislab. To jest skuteczna procedura w takim przypadku i chyba jedyna możliwa do przeprowadzenia samemu. W serwisie też by pewnie od tego zaczęli..

Thomason2005
23-10-2013, 07:57
W necie po pojawieniu się 5D3 sporo było informacji o bad pixelach w nowych puszkach. Również miałem kilka i poradziłem sobie w sposób opisany przez Chrislab. To jest skuteczna procedura w takim przypadku i chyba jedyna możliwa do przeprowadzenia samemu. W serwisie też by pewnie od tego zaczęli..

Pytanie za 100pkt. Na jak długo starcza taki domowy sposób na pozbycie się bad pixelów (hot i dead)? Czytałem gdzieś, że nie jest to do końca skuteczna metoda (działa tymczasowo).

sebfoto
23-10-2013, 09:09
Kosmo a jak u Ciebie z AF? Nie ma ff czy bf po 25k przebiegu?

Bolek02
23-10-2013, 10:28
Jeśli masz sprzęt na gwarancji to nad czym się zastanawiasz - wal do Sklepu w którym kupiłeś i reklamuj. Ja bym takiej ilości nie mapował :(

Kosmo
24-10-2013, 22:02
Uf znalazłem chwilę żeby odpisać. Bardzo dziękuję za pomoc
Domowy sposób pomógł. Zniknęły wszystkie. Jest czysto.

sebfoto - Nie body śmiga cały czas tak samo. Problemów nie zauważyłem a bardzo często używam go na 1.4 - 2.0 więc bym na pewno zauwazył.

adawro
24-10-2013, 23:02
Pytanie za 100pkt. Na jak długo starcza taki domowy sposób na pozbycie się bad pixelów (hot i dead)? Czytałem gdzieś, że nie jest to do końca skuteczna metoda (działa tymczasowo).
Bad Pixele pojawiają się z czasem, ale nie ma reguły co do okresu pojawiania się następnych.
Z praktyki zauważyłem, że po zakupie zrobiłem po kilku dniach mapowanie potem po prawie roku pojawiły się 1 hot pixel to znowu mapowałem.
Od tamtej pory przez 2 lata spokój.

Thomason2005
25-10-2013, 08:05
Bad Pixele pojawiają się z czasem, ale nie ma reguły co do okresu pojawiania się następnych.
Z praktyki zauważyłem, że po zakupie zrobiłem po kilku dniach mapowanie potem po prawie roku pojawiły się 1 hot pixel to znowu mapowałem.
Od tamtej pory przez 2 lata spokój.

Ok. Dzięki za info. W wolnej chwili zrobię to ze swoimi puszkami. HOT pixelków ma parę więc z pewnością troszkę przestanie mnie to denerwować przy wysokich czułościach.

djanj
07-12-2013, 11:45
Witam
Kupiłem sobie używanego 500d w bardzo dobrym stanie z przebiegiem 12500, tylko zauważyłem dwa bad pixele jak na wycinku zdjecia,
w sumie na iso 100 ich nie widać, dopiero od iso 200, przeważnie robie w rawach i zauważyłem że jak otworze zdjęcie w camera raw to od razu automatycznie są usuwane ale nie wiem co z tym zrobić?
Czy matryca nie jest jakaś lipna czy nie będą pojawiać się następne?
Czy ten sposób z ręcznym czyszczeniem matrycy jest tymczasowy? czy komuś kto to robił wróciły te pixele?

https://canon-board.info/imgimported/2013/12/pixel_zps7bfffa0e-1.jpg
źródło (http://i912.photobucket.com/albums/ac322/adams153/pixel_zps7bfffa0e.jpg)

horak
07-12-2013, 12:12
Nie przejmuj się tym. Wielkim szczęściem jest ich nie mieć bo przeważnie jakieś są. Musisz przecież nieźle powiększyć zdjęcie żeby to w ogóle zauważyć, a i tak przeważnie są niewidoczne chyba, że fotografujesz tylko szare kartki :)

djanj
15-12-2013, 10:27
Zrobiłem to czyszczenie ręczne i narazie znikneły te punkty także zobaczymy co się będzie działo