PDA

Zobacz pełną wersję : sharpening, noise suppression itp w C1Pro



Zielony
08-03-2006, 20:45
Mam zapytanie dla bardziej wtajemniczonych.
Dokładnie chodzi o zakładke FOCUS w programie C1Pro.
Czy używacie tych parametrów?
Tzn sharpening wyłączyłem w opcjach i program nic w to nie ingeruje.
Bo rozumiem, że jak stosować to tylko USM w Photoshopie. Czy też SmartSharpen jak ktoś dysponuje.

Ale jak sprawa wygląda z noise suppression, color noise suppression i banding suppression??

Czy ustawiacie te wartości na minimalne??

Tak wogóle to czemu ten color noise suppression zmienia się z każdym innym obrazkiem?? (trochę mnie to denerwuje :roll: ). Czy działa to na tej zasadzie, że program odczytuje ISO i na podstawie tego zmienia te parametry??

Danke szyjn :D

heniek
08-03-2006, 20:58
Mam zapytanie dla bardziej wtajemniczonych.
Dokładnie chodzi o zakładke FOCUS w programie C1Pro.
Czy używacie tych parametrów?
Tzn sharpening wyłączyłem w opcjach i program nic w to nie ingeruje.
Bo rozumiem, że jak stosować to tylko USM w Photoshopie. Czy też SmartSharpen jak ktoś dysponuje.

Ale jak sprawa wygląda z noise suppression, color noise suppression i banding suppression??

Czy ustawiacie te wartości na minimalne??

Tak wogóle to czemu ten color noise suppression zmienia się z każdym innym obrazkiem?? (trochę mnie to denerwuje :roll: ). Czy działa to na tej zasadzie, że program odczytuje ISO i na podstawie tego zmienia te parametry??

Danke szyjn :D
z tych opcji to tylko od czasu do czasu amount, mam wrażenie ze wyostrzanie w c1pro jest czasami lepsze niz w PS, iso powyzej 800 bardzo rzadko używam wiec pozostałe suwaczki też przesuwam w lewo..
"banding suppression" to już zupełnie nie wiem do czego ..
podobno to dla nikona 200..:)

RobertK
09-03-2006, 15:17
Mam zapytanie dla bardziej wtajemniczonych.
Dokładnie chodzi o zakładke FOCUS w programie C1Pro.
Czy używacie tych parametrów?
Tzn sharpening wyłączyłem w opcjach i program nic w to nie ingeruje.
Bo rozumiem, że jak stosować to tylko USM w Photoshopie. Czy też SmartSharpen jak ktoś dysponuje.

Witam. Ja raczej wszystko w C1 na 0. W opcjach też zaznaczam aby nie wyostrzał pliku wynikowego. Wyostrzam w PS stosując USM a czasami tylko wyostrzam krawędzie. Przy okazji proponuje potestowanie programu RawShooter Premium 2006. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie stwierdziłem po porównaniu fotek kolegi z 300D, że moje z 350-tki są jakieś za bardzo kontrastowe. Z RawShooter są bardziej naturalne i "miękkie". Ostrość, wyciąganie detali, regulacja świateł, cieni i ekspozycji też pracuje bardzo fajnie. Byłem od dłuższego czasu przekonany do C1, ale teraz mam dylemat. Proponuję potestować: http://esd.element5.com/product.html?productid=545270