PDA

Zobacz pełną wersję : Na jakim papierze drukować w fotolabie?



BenRhod
16-10-2013, 22:57
Kodak Supra Endura czy Fujicolor Crystal Archive Digital Pearl Paper? Mój problem to cena. Zdjęć jest dość sporo i jeżeli jakość wydruku na Kodaku nie jest zła to bym się zdecydował. Fuji znam, wcześniej wywoływałem i jestem zadowolony ale różnica w cenie za wszystkie zdjęcia jest dość duża więc jeżeli możecie pomóc w wyborze to będę wdzięczny. Dodam może jeszcze, że formaty wywołania to 15x21 i 20x30. Pozdrawiam.

kubiq
21-10-2013, 17:14
Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą, ale dlaczego by nie zamówić dla testu kilku tych samych ujęć na różnych papierach? Bo jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać..

Tak na zdrowy rozsądek, myślę że rady innych mogą być przekłamane przez to, że różne laby w różnym stopniu przykładają się do uzyskania możliwie wysokiej jakości na danych materiałach..

jinks
21-10-2013, 22:46
Wg mnie jeśli chodzi o minilab to najważniejszy jest profil dla danego papieru. Nie chodzi tylko o to, że w ogóle profil jest, ale też o to żeby był wykonany przez osobę, która wie co robi. Co do gamutu, czerni itd. to większą różnicę zauważyłem dopiero w cyfrowaciemnia.pl. Polecam też labpolska.pl, diprint.pl lub fotobajka.pl. Tak jak radzi kolega wyżej trzeba trochę popróbować, żeby znaleźć coś dla siebie:)