PDA

Zobacz pełną wersję : Filmy z MOV do innego formatu



massi
14-10-2013, 17:55
Witam,
Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Mój Tv nie odtwarza plików MOV więc postanowiłem skonwertować je bez utraty jakości na inny format avi mkv itp. Za każdym razem z pliku MOV (100MB) wychodził nowy format ale ważący jedynie 10 - 20MB. Co mam zrobić jak i czym aby film ważył tyle samo lub troszkę mniej?

piast9
14-10-2013, 18:43
A czemu chcesz by film ważył tyle samo? Jesteś pewny, że MOV z aparatu nie jest zakodowany w MJPEG na przykład? Wtedy przekodowanie na jakkolwiek opakowany (AVI czy inny MKV) MPEG4 daje wyraźny spadek objętości bez spadku jakości. To co się traci to możliwość wygodnej edycji z dokładnością do pojedynczej klatki.

Ja korzystam z Pazera MOV to AVI converter. Można w nim ustalić parametry AVI który wychodzi. Mimo wyraźnego zmniejszenia plików nie widzę spadku jakości.

EDIT: Hehe, odpaliłem by sprawdzić ten program i antywirus zaczął się go czepiać. Nie sprawdzałem czy to czasem nie fałszywy alarm ale zalecam ostrożność.

EDIT2: Pazera Video Converters Suite zawiera konwerter MOV to AVI i antywirus się go nie czepia.

mmteam
14-10-2013, 19:44
Polecam program ANY VIDEO CONVERTER
jest też po polsku

ustawiasz opcję konwersji - na np mpeg II lub AVI lub MKV
w opcjach zaznacz ROZDZIELCZOŚĆ TAKA JAK ORYGINAŁ
i go

jajurek
15-10-2013, 09:18
Wydaje mi się, że 100MB w MOV to albo bardzo mała rozdzielczość albo bardzo krótki filmik (np. w HD czyli 1280x720 to będzie ok.30 sekund). Max. wielkość pliku dla 500D to 4GB, czas trwania 20 minut. Chciałbym zasygnalizować bardzo dobry i wygodny program PocketDivXEncoder. Przeznaczony jest do konwersji pod określone urządzenia przenośne, ale to nie znaczy, że wynikowa animacja musi mieć małą rozdzielczość - max. do 1080x612. Używam go np. do konwersji na potrzeby Internetu - mój Gmail to max. 25 MB w jednym emailu, można ustawić wielkość pliku przed konwersją. Umożliwia też wybieranie wycinków (cropowanie). Wypróbowałem też programy, o których piszą koledzy, ale uważam ten program za najlepszy.

Bangi
15-10-2013, 10:30
A mógby Ktoś z Was napisać krótki tutorial jakie ustawienia dajecie. np. w Any Video Converter, by mieć inny plik niż MOV możlwie najlepszej jakości przy mniejszej objętości pliku.
Czasem zdarzy mi się coś machną filmowaniem, bardzo rzadko, ale zawsze potem mam problem jak to przekonwertować. Czytałem trochę na ten temat, ale jakość nie mogę ogarnąć kwestii konwertowania tych plików.
Oczywiscie mam na myśli drogę od najlepszej jakości pliku MOV do najlepszej jakości czegość co odtworzy windows w full hd, generlanie do najbradziej uniwersalnego pliku ;)

mmteam
17-10-2013, 19:07
krótki tutorial jakie ustawienia dajecie.

Bangi
jeśli masz film nagrany np 640x480 - nic już z niego nie wyciągniesz :-(
w przypadku filmu nagranego w HD - ustaw w konwersji w polu ROZMIAR VIDEO - ORYGINAK
Pod spodem w opcji JAKOŚĆ - HIGH

i będzie ok

cfmoto500
03-11-2013, 00:07
Witam pobrałem program Any Video Converter i mam nagrany film full HD i największy możliwy rozmiar pliku po konwersji to 720x480 i nie da się ustawić na większy nie ma takiej opcji.

zbi_gniew
07-12-2013, 00:20
Na Mac OS polecam MPEG StreamClip.

pajlot
07-12-2013, 08:11
Witam pobrałem program Any Video Converter i mam nagrany film full HD i największy możliwy rozmiar pliku po konwersji to 720x480 i nie da się ustawić na większy nie ma takiej opcji.
to coś chyba źle naciskasz - konwertowałem plik MOV z 7D i da się spokojnie ustawić 1920x1080 albo rozmiar oryginalny video. na lapku 4 minutowy film konwertuje się u mnie jakoś msakrycznie długo . za to mam inny problem - chce film odtworzyć na tablecie lenovo z androidem i nie mam dźwięku. Jaki format dźwięku mam wybrać na androida ?

banan82
19-02-2014, 14:58
Na Mac/OSX jest taki maly program ktory nazywa sie Permute i jest to w zasadzie ladny frontend Handbreak'a z mozliwoscia wrzucania kolejki do konwersji. Dziala swietnie. Niestety jest platny.

hansu44
24-02-2014, 08:40
Na Windowsa najlepszy darmowy jaki znam, to Freemake Video Converter (http://www.dobreprogramy.pl/Freemake-Video-Converter,Program,Windows,20113.html). Obsługa wielu formatów, dobra jakość i szybkość konwersji. Dodatkowo wsparcie dla GPGPU.

tomkod
21-06-2014, 09:28
U mnie problem z poprawnzm wyswietlaniem kolorow.
Po zgraniu na dysk jedynie iTunes wyswietla film poprawnie, Windows Media Player ma przesycone kolorz i jakby wieksza czern. Czy mam cos z kodekami? JAk wyswietlic to w niezmienionej barwie. Dodam ze po konwersji wyswietla caly czas przeklamane kolory.