PDA

Zobacz pełną wersję : Tylne pokrętło - problem EOS 1



nerw2
09-10-2013, 17:22
Witam
Jestem nowy więc na początek się przywitam. :D

Mam troszeczkę irytujący problem, mianowicie tylne pokrętło które jest w 1D raz działa raz nie.
Miał ktoś taki problem ??
Myślę że samo czyszczenie wystarczy ??
Czy trzeba dać do serwisu ??

Mam książki serwisowe i raczej dam sobie radę z rozkręceniem i czyszczeniem, tylko nie chcę go otwierać dopóki nie będę miał pewności (może ktoś miał taki problem)

Pozdrawiam

jan pawlak
09-10-2013, 20:10
Witam
Jestem nowy więc na początek się przywitam. :D

Mam troszeczkę irytujący problem, mianowicie tylne pokrętło które jest w 1D raz działa raz nie.
Miał ktoś taki problem ??
Myślę że samo czyszczenie wystarczy ??
Czy trzeba dać do serwisu ??

Mam książki serwisowe i raczej dam sobie radę z rozkręceniem i czyszczeniem, tylko nie chcę go otwierać dopóki nie będę miał pewności (może ktoś miał taki problem)

Pozdrawiam

Miałem 1D i mam 1Ds2.
Czy mógłbyś szczegółowiej opisać owo wątpliwe działanie ?

jp

nerw2
09-10-2013, 21:10
Mimo kręcenia pokretlem nic się nie dzieje raz na jakiś czas zaskoczy

mnocon
09-10-2013, 21:19
Mam 1ds
Przelacz na manual i zobacz czy dziala. Wiesz ze on nie dziala jak w nowych apratach, aby przewinac fotki trzymasz przycisk i krecisz samo krecenie nic nie robi ;)

nerw2
10-10-2013, 06:47
No ok nic nie robi, ale nawet w menu nic nie ustawię, poza tym na manualu też nie działa, wczoraj go rozebralem ale poleglem przy zdejmowaniu przodu.

Mam kilka jedynek i wszędzie chodzi ok, nawet analogowa chodzi super tutaj coś poszło, nie wiem jak jest skonstruowany tył czy na stykach, taśmie albo potencjometr jak zrobione jest małe kółko nastawne,