PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d 610 - po liftingu



rostek andrzej
08-10-2013, 19:37
Nikon D610 (http://fotoblogia.pl/2013/10/08/nikon-d610-odrobine-szybszy-od-poprzednika)

Jak nie będzie chlapał olejem, to nasz eos 6d jeszcze wyraźniej zostanie w tyle:mrgreen:

Fotopstryczek
08-10-2013, 19:48
Teraz zostało czekać na 6D II, który będzie miał wykonaną obudowę z lepszego plastiku, tak jak 650D -> 700D :p

rostek andrzej
08-10-2013, 22:28
Dla mnie mogliby dorzucić choćby coś do fps, ale wydaje mi się że Canon uda iż nie widzi ruchu nikona i na następcę 6d przyjdzie jeszcze z 1,5 roku poczekać

--- Kolejny post ---

Ligo
09-10-2013, 02:09
Obrazek dalej żółty?

MC_
09-10-2013, 07:38
Obrazek dalej żółty?

To Nikon, więc po co pytasz?

akustyk
09-10-2013, 08:41
Jak nie będzie chlapał olejem, to nasz eos 6d jeszcze wyraźniej zostanie w tyle:mrgreen:

serio?

przypomnij mi jakas duza wtope konstrukcyjna Canona w ostatnich 10 latach?

ja przypomne kilka w wykonaniu Nikona: olej D600, odlazace gumy D2/D300/itp., niedorobiony AF w D800...
to tak z pamieci, bo jakby poszperal to by sie jeszcze niejedno znalazlo. wspomine tez o jakosci budzetowej serii
D70/D80/D90/..., ktore po 2-3 latach uzywania mialy spora awaryjnosc. gdzie canonowskie dwucyfrowki sa nie do zajezdzenia...


dla mnie D610 jest gwozdziem do trumny Nikona. juz wczesniej ta firma notowala baboki, ale ten model pokazal jak gleboko
w d* maja uzytkownika. wypuszczaja ladne aparaty. w folderze. ale potem w uzytkowaniu albo cos im nie dolega, albo maja
cos fabrycznie spartolone. dziekuje, postoje!

co by nie mowic o Canonie, w specyfikacji moze wygladac biedniej, ale przynajmniej czlowiek ma gwarancje, ze to co ma dzialac
bedzie dzialac i w sposob taki, w jaki tego sie oczekuje...


bez fanboystwa, bo mnie sie pomysly Nikona podobaja i to sa korpusy atrakcyjne dla pasjonata fotografii. tylko ze jako amatora
nie stac mnie na wyrzucanie ciezko zarobionych pieniedzy w bloto. te ostatnie korpusy Nikona dla entuzjastow zaliczaja jeden
po drugim wpadki, a sam Nikon arogancko zlewa problemy uzytkownikow. i swoj blad konstrukcyjny naprawia przez...
wprowadzenie nowego modelu...

Kolekcjoner
09-10-2013, 13:24
No cóż może nie ma co narzekać. W sumie dobrze że zauważyli i poprawili. Żeby tylko nie wyszły kolejne problemy.
Canon też święty nie jest. Pamiętam jak próbowali zamieść pod dywan sprawę 1D mkIII - i w sumie z twarzą z tego nie wyszli. Zamiast kombinować można się było przyznać że jest błąd - wypuścić mkIIIn z poprawioną komorą lustra i przy okazji wymienić ten skandaliczny wyświetlacz.

jaś
09-10-2013, 16:35
jako znany malkontent poważnie o nim myślę, widać taką pewną bezkompromisowość w projekcie tego korpusu wizjer 100%, 6fps (akurat mi do niczego niepotrzebne ale jest), af przy f/8 :) niby drobiazgi ale układają się w pewną całość, jeśli dodać do tego ponoć doskonałą matrycę to niewątpliwie jest to jakaś opcja, z wad to niestety wymiana szklarni ale ja na FF potrzebuję tylko dwa szkła 16-35VR/4 i 70-200VR/4 i to jest pewna zaleta nawet pod względem wagi, druga wada to jednak żółtaczka - ja to niestety to widzę, muszę sobie ściągnąć od znajomka NEFy ze wspólnego pleneru i bardziej dogłębnie rozkminić ten temat.

rostek andrzej
09-10-2013, 16:56
Ja nie twierdzę że Canon notuje wtopy konstrukcyjne, ale jest jakby, bardziej wykastrowany względem Nikona. Jakby nie patrzeć widząc specyfikacje analogicznych aparatów, Nikon proponuje większą uniwersalność.

I jak dla mnie, amatora, jeśli w d610 zostały poprawione niedoróby, to jest to ciekawsza opcja od 6d, którego jednak pewnie kupię, ze względu na szklarnie :twisted:

p0m
11-10-2013, 15:09
serio?

przypomnij mi jakas duza wtope konstrukcyjna Canona w ostatnich 10 latach?


wpadające światło przez górny wyświetlacz w 5dIII. dla mnie tak samo uciążliwe jak olej widoczny na fotce wyciąganej 3x krzywymi...

Lucas1981r
14-10-2013, 14:36
jako znany malkontent poważnie o nim myślę, widać taką pewną bezkompromisowość w projekcie tego korpusu wizjer 100%, 6fps (akurat mi do niczego niepotrzebne ale jest), af przy f/8 :) niby drobiazgi ale układają się w pewną całość, jeśli dodać do tego ponoć doskonałą matrycę to niewątpliwie jest to jakaś opcja, z wad to niestety wymiana szklarni ale ja na FF potrzebuję tylko dwa szkła 16-35VR/4 i 70-200VR/4 i to jest pewna zaleta nawet pod względem wagi, druga wada to jednak żółtaczka - ja to niestety to widzę, muszę sobie ściągnąć od znajomka NEFy ze wspólnego pleneru i bardziej dogłębnie rozkminić ten temat.

Tylko pytanie ile bedzie kosztowalo D610 - teraz D600 kosztuje ok 6tys. - z tysiac....dwa roznicy bedzie?
wizjer 100%, 6fps itp. czy tak super? - do tego dorzucmy ciegle wtopy Nikona z kolejnymi nowymi korpusami od pewnego czasu...:|
Jak juz patrzysz na te doskonaly matryce to te same masz w Pentaxie,ale jeszcze lepiej oprogramowane....i do tego 3 lata gwarancji...a nie rok.
ja czekam teraz na testy K-3 (wiem ze APS-C) ale przypuszczam ze lepszy wizjer bedzie niz w D610, do tego 8,3 kl/s, nie zdziwie sie ze AF takze bedzie lepszy :D do tego na przykład taka Sigma 18-35 F1.8 DC HSM A - i sporo kasy zostaje w kieszenie....ewentualnie poczekac do przyszelgo roku a FF od Pentaxa.

akustyk
14-10-2013, 14:53
wpadające światło przez górny wyświetlacz w 5dIII. dla mnie tak samo uciążliwe jak olej widoczny na fotce wyciąganej 3x krzywymi...

a na pewno mowimy o takiej samej skali i uciazliwosci zjawiska? w sensie, ze dotyczy takiego samego odsetka korpusow i jest rownie uciazliwe w pracy?

plam na matrycy, naprawde, nie trzeba szukac, zeby znalezc. jak sie foci juz przy f/8 to te plamy widac wyraznie jesli aparat jest wynoszony na dwor.
w kazdym aparacie. tylko jak tego jest mniej to troche latwiej doczyscic foty...

Sunders
14-10-2013, 16:03
Tylko pytanie ile bedzie kosztowalo D610

Nikon D610 body - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD (http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d610-body.bhtml?from=skapiec)

Kolekcjoner
14-10-2013, 20:11
Nieźle.

centur
14-10-2013, 20:16
w ciągu miesiąca-dwóch spadnie o tysiaka, przecież najpierw trzeba skasować narwanych frajerów 8-)

Pawel92
14-10-2013, 20:37
serio?

przypomnij mi jakas duza wtope konstrukcyjna Canona w ostatnich 10 latach?

AF w 1Dmk3, pomiar światła w 5Dmk3, 6 miesięcy poślizgu 1DX (o 200-400 nie wspominając), a także inne perełki typy brak podświetlenia punktu AF w trybie Spot w 5DMk3 i 1DX "łatany" w 1DX, brak korekcji EV trybie M+AutoISO.

Faktem jest notomiast, że Canon ogólnie lepiej sobie radzi z poprawkami baboli od Nikona.

centur
14-10-2013, 20:48
dodałbym do tego jeszcze problemy z AF z 5d2, krzywo montowane wyświetlacze w 20d, toksyczna guma w 650d itd...

jaś
14-10-2013, 21:15
Nikon D610 body - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD (http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d610-body.bhtml?from=skapiec)

nie śledzę cen ale kosztuje podobnie do 6D, "a megapixeli więcej" jak to mawiają u mnie na wsi - żeby nie wspomnieć o innych aspektach takich jak 100% w wizjerze, af przy f8, 6kl/s i nie ma dodatków typu gps, wifi czy bezpośredni upload fotek na facebooka :), a to też zaleta z mojego punktu widzenia bo nie lubię płacić za coś czego nie będę używał

Kolekcjoner
14-10-2013, 21:40
..... i nie ma dodatków typu gps, wifi czy bezpośredni upload fotek na facebooka :), a to też zaleta z mojego punktu widzenia bo nie lubię płacić za coś czego nie będę używał

Ale pewnikiem duża zaleta przy sprzedaży bo teraz jak coś nie ma wifi i bezpośredniego połączenia z fejsem to jest do niczego ... ;).
Ostatnio kupiłem bluray'a i czego toto nie ma, dziwne że kawy nie parzy - dobrze że kieszeń na płyty przewidzieli :lol:.

p0m
14-10-2013, 21:58
a na pewno mowimy o takiej samej skali i uciazliwosci zjawiska?

jak dla mnie to i to jest wadą konstrukcyjną. w przypadku canona wada jednak okazała się łatwo naprawialna, w przypadku nikona już nie.

a co do skali zjawiska - ani ja, ani Ty nie jesteśmy w stanie określić realnego odsetka wadliwych sztuk względem poprawnych. no chyba że robiłeś badania oparte na rzetelnej metodologii, a nie generalizowałeś w oparciu o swoje doświadczenia.

jaś
14-10-2013, 22:10
Ale pewnikiem duża zaleta przy sprzedaży bo teraz jak coś nie ma wifi i bezpośredniego połączenia z fejsem to jest do niczego ... ;).
Ostatnio kupiłem bluray'a i czego toto nie ma, dziwne że kawy nie parzy - dobrze że kieszeń na płyty przewidzieli :lol:.

przy sprzedaży nie wiem, bo zwykle kupuję a nie sprzedaję, będzie szybciej tanieć, a i firma nie będzie wmawiać że jeden scalak za dwa centy i kilka linijek kodu kosztuje dwa tysiące złotych :).

piast9
14-10-2013, 22:37
dodałbym do tego jeszcze problemy z AF z 5d2, krzywo montowane wyświetlacze w 20d, toksyczna guma w 650d itd...
I odpadające lustro w 5D :)

tkosiada
03-03-2014, 16:59
!!! Przeczytaj !!!
Chciałem poruszyć temat jakości wyrobów fotograficznych nikona, odnośnie wprowadzenia D610 przez Nikona na otarcie łez
w wątku D800 Af - Strona 167 - Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214573&page=167)
szczególnie post 1668 i 1673
Jestem w szoku

Kapuhy
03-03-2014, 19:15
Jestem w szoku
Tak to już jest. Dobrze, że oni tylko 'flashują' a bebechy przychodzą z Japonii (czy Tajlandii w przypadku D600/D610) - w każdym razie szkoda takie body po upadku dostać. Ja miałem D700 przez 4 lata, kupione w Polsce, i oprócz gum nic się nie działo.

Fotopstryczek
03-03-2014, 19:32
Od teraz w opisie na aukcji "Pochodzi z polskiej dystrybucji" nie będzie plusem ;)