PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop CS6 Student/Teache



Żwirek
08-10-2013, 09:28
Witam,

mam parę pytań do użytkowników wersji "studenckiej" CS6, ponieważ mam dość sprzeczne informacje.
Czy w tym przypadku licencja jest okresowa ? Czyli po roku cs6 przestanie mi działać (tak jak np trial po 30 dniach) ?

Jak długo zajęło Wam uzyskanie numeru seryjnego ?

Pozdrawiam
Paweł

bydz
08-10-2013, 10:34
Nie mam CS6 ale mam LR4 Studenckie, kupujesz program instalujesz i ubiegasz sie o licencję(piszesz do adobe). Po spełneniu wszystkich warunków po kilku dniach dostałem klucz i miałem pełną komercyjną wersję studencką:)

Merde
08-10-2013, 13:08
mam parę pytań do użytkowników wersji "studenckiej" CS6, ponieważ mam dość sprzeczne informacje.
Czy w tym przypadku licencja jest okresowa ? Czyli po roku cs6 przestanie mi działać (tak jak np trial po 30 dniach) ?

Licencja studencka/nauczycielska nie jest ograniczona czasowo, możesz korzystać ile chcesz, ale w ramach jednej wersji.
Innymi słowy: łatki i aktualizacje dla CS6 (6.1, 6.2 itp) będzie się dało instalować, ale upgrade do kolejnych pełnych wersji nie będzie możliwy.
Biorąc pod uwagę przejście do chmury nie jest to jakiś wielki problem, jedyne co tak naprawdę tracisz, to nowsze wersje ACR (względnie tanio można to obejść Lightroomem).

vaas
08-10-2013, 14:03
Licencja studencka/nauczycielska nie jest ograniczona czasowo, możesz korzystać ile chcesz, ale w ramach jednej wersji.
Innymi słowy: łatki i aktualizacje dla CS6 (6.1, 6.2 itp) będzie się dało instalować, ale upgrade do kolejnych pełnych wersji nie będzie możliwy.
Biorąc pod uwagę przejście do chmury nie jest to jakiś wielki problem, jedyne co tak naprawdę tracisz, to nowsze wersje ACR (względnie tanio można to obejść Lightroomem).
Tak, licencja nie jest ograniczona czasowo. Skąd jednak wziąć upgrade do kolejnej wersji, skoro Adobe go nie wyda? Możliwa tylko wersja CC.
W wersji CS6 Student/Teacher możesz zaktualizować ACR do wersji 8, rozszerzając liczbę obsługiwanych RAW-ów (oznaczenie numerem to samo co dla CC, ale ograniczone funkcjonalnie/brak nowych funkcji, np. nie będzie ACR jako filtr w CS6).

Merde
08-10-2013, 14:40
Skąd jednak wziąć upgrade do kolejnej wersji, skoro Adobe go nie wyda? Możliwa tylko wersja CC.

Na łatki/poprawki można raczej liczyć w ramach jednej wersji, ale na dodanie nowej funkcjonalności (z doświadczenia) raczej nie.
Tyle mniej więcej miałem na myśli.

Żwirek
08-10-2013, 16:08
Dzięki serdeczne za odpowiedź, czytając info na adobe juz sam zwątpiłem w tą licencje. A już przy okazji pytanie techniczne, cs6 obsluguje już rawy z 6d prawda ?

Jasper
08-10-2013, 16:45
Dzięki serdeczne za odpowiedź, czytając info na adobe juz sam zwątpiłem w tą licencje. A już przy okazji pytanie techniczne, cs6 obsluguje już rawy z 6d prawda ?
Musisz mieć uaktualniony Camera Raw do wersji 8.1.0.43

Żwirek
08-10-2013, 16:58
W wersji próbnej nie było problemów z aktualnieniem, więc jak mniemam w wersji studenckiej będzie podobnie (?) wolę się upewnić.