PDA

Zobacz pełną wersję : Monitory; krótka sonda?



jaroz
06-10-2013, 23:12
Zakupy czas zacząć. Nadszedł czas na monitor i tu zagwozdka. Na każdy z monitorów można znaleźć zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Tak więc po kilkudniowej lekturze mojej wiedzy w temacie "monitor" zapewne przybyło lecz do decyzji daleka droga. Powiem więcej, z każda przeczytaną opinią coraz dalej od celu. Z tego też powodu zwracam się do forumowiczów z prośbą, aby każdy zamieścił krótką informację o użytkowanym przez siebie monitorze wg poniższego formatu

1. marka
2. model
3. dlaczego jestem z niego (nie)zadowolony

maciek12ss
06-10-2013, 23:33
MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki (http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152) do koloru do wyboru prędzej czy później i tak trafisz pewnie na ten wątek o ile już nie trafiłeś . :) Sam nie mam doświadczenia ale większość forumowiczów doradzi Ci własnie EIZO

jaroz
07-10-2013, 16:42
MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki (http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152) do koloru do wyboru prędzej czy później i tak trafisz pewnie na ten wątek o ile już nie trafiłeś . :) Sam nie mam doświadczenia ale większość forumowiczów doradzi Ci własnie EIZO

Od tego zaczynałem!

becekpl
07-10-2013, 17:52
jeśli nie żyjesz z fotografii to kup zwykły tv 30"samsunga i będziesz zadowolony
ja mam kolejny monitor,tym razem dell i wszystko ok
wcześniej był philips a jeszcze wcześniej lg

fancik
07-10-2013, 19:49
Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki do koloru do wyboru prędzej czy później i tak trafisz pewnie na ten wątek o ile już nie trafiłeś . Sam nie mam doświadczenia ale większość forumowiczów doradzi Ci własnie EIZO
Od tego zaczynałem!

Mam monitor Eizo i takie samo zdanie, więc nie ma się co rozpisywać...

obcy21
08-10-2013, 08:20
a ja ma nec-a i też polecę :)

xxkomarxx
08-10-2013, 23:28
Ja używam nec-a SpectraView Reference 241 i jestem z niego bardzo zadowolony.

dareksfm
09-10-2013, 19:04
Polecam iiyama ProLite XB2380HS dla amatora starczy i dobra cena ;-)

luby24
16-10-2013, 10:48
Jak zawsze wszystko zależy od ceny ale nie tylko. Osobiście używam Spectraview Reference 241 ale przez to, że oferuję usługi z zakresu color management miałem do czynienia z kilkoma różnymi monitorami. Ostatnio kalibrowałem Eizo Foris (segment dla graczy ale klientowi się wydawało, że jak Eizo to będzie nie wiadomo co) i rezultaty marne. Tylko zielony trzyma jako tako kolor a niebieski i czerwony strasznie rozjechany do tego delta E na kilku kolorach dochodziła do 6. Następnego dnia kalibrowałem Dell U2412M i był o niebo lepszy. Krzywe kolorów bez większych odchyłek i delta E w granicach rozsądku. Tego Della kalibrowałem już kilka razy i zadziwiająco trzyma kolor. Więc marką nie ma się co sugerować. Oczywiście Eizo CE albo Nec SV są maszynami specjalistycznymi i nie ma się co dziwić, że mają super osiągi ale i w przedziale konsumenckim można coś znaleźć.

Johnus
16-10-2013, 17:01
Mam dwie sztuki HP - LP2475W i HP ZR24W, oba bardzo fajne, LP lepszy - ma szerszy gamut kolorów niż ZR (oba na IPS, ale z tego co pamiętam LP ma H - IPS a ZR S - IPS) oraz znacznie więcej złączy, poza tym bardzo podobne. Lubię prosty design obu. Bracia DELL U2410. Z wiedzy zawodowej nie polecam 27" HP, katastrofa. Następca, ZR2440W ma diodowe podświetlanie, w sumie też nie ma z nim za wiele problemów.
Na allegro można jeszcze trafić i jeden i drugi z gwarancją sprzedawcy - poleasingowe.

matti99
04-11-2013, 11:27
To ja podłączę się pod pytanie. Chodzi o monitor dla wymagającego amatora.
Planuję podobny zakup, mam już nawet short listę tego co mniej wiecej chcę i tu rodzi się poważny problem z wyborem pomiędzy:
EIZO FlexScan SX2262W - 22 cale, 1920x1200
LG 27EA83R-D- 27 cali, 2560x1440 - stosunkowo nowy monitor na rynku, na temat którego jeszcze nie za wiele napisano :(
W LG kusi przekątna i przede wszystkim rozdzielczość, ale... z którym z fotografów nie rozmawiam, odpowiedź jest ta sama "to nie EIZO".
Problem w tym, że nikt kogo pytałem, nie miał do czynienia z tym LG.

Czy ktoś zatem w praktyce miał doświadczenie z tymi monitorami i mógłby coś doradzić?

czornyj
04-11-2013, 14:38
SX2262W można brać w ciemno.

Jeśli chcesz znośną 27-kę w dobrej cenie zaczekaj na NEC EA274WMi.