PDA

Zobacz pełną wersję : Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych



Zbyszko666
03-10-2013, 18:21
A więc jak w temacie, może chcecie się pochwalić ,albo niekoniecznie używaniem sposobów obróbki w fotografii ślubnej. Może znacie jakieś presety, sposoby zastosowane itp, zarówno do Ps jak i Lr. Zdaję sobie sprawę ,ze każdy ma inny styl, ale mam nadzieje że wątek stanie się jakaś małą kopalnią wiedzy użytkowej na ten temat.8-)

viridis
03-10-2013, 20:30
Bardzo ciekawa koncepcja. Proponuję także rozszerzyć o Aperture i CO7 :-)

Zbyszko666
04-10-2013, 17:46
I co nikt? nie zapoda niczego

BeatX
04-10-2013, 22:02
Tutaj nikt Ci nie pomoze, jak sprawic zeby wzrosl Twoj skill w foto slubnym :D
Za duza konkurencja :lol:
Aczkolwiek nie bylbym sprawiedliwy, gdybym nie wspomnial o fakcie, ze totalny brak checi i woli pomocy innym jest nadrabiany z nawiazka biadoleniem o techicznych aspektach sprzetu fotograficznego w zastosowaniach slubnych - vide watek "sprzet do slubow cz. IV"
Ot, taka mentalnosc userow na forum - ten typ tak ma :mrgreen:

7four
04-10-2013, 23:06
Tutaj nikt Ci nie pomoze, jak sprawic zeby wzrosl Twoj skill w foto slubnym :D
Za duza konkurencja :lol:
Aczkolwiek nie bylbym sprawiedliwy, gdybym nie wspomnial o fakcie, ze totalny brak checi i woli pomocy innym jest nadrabiany z nawiazka biadoleniem o techicznych aspektach sprzetu fotograficznego w zastosowaniach slubnych - vide watek "sprzet do slubow cz. IV"
Ot, taka mentalnosc userow na forum - ten typ tak ma :mrgreen:

Nie tyle biadoleniem, co tworzeniem magii L bez której się nie da .... :D

solmark
05-10-2013, 10:29
To nie magia, to rzeczywistość. Da się bez L, ale prościej z L.

manfred1
06-10-2013, 09:20
Gorąco polecam stronę Creative live nie są to może presety ale trafiają się poradniki stricte weddingowe które w trakcie trwania są darmowe i można je oglądać za darmo

Wysłane listem poleconym

Zbyszko666
06-10-2013, 12:14
Tutaj nikt Ci nie pomoze, jak sprawic zeby wzrosl Twoj skill w foto slubnym :D
Za duza konkurencja :lol:
Aczkolwiek nie bylbym sprawiedliwy, gdybym nie wspomnial o fakcie, ze totalny brak checi i woli pomocy innym jest nadrabiany z nawiazka biadoleniem o techicznych aspektach sprzetu fotograficznego w zastosowaniach slubnych - vide watek "sprzet do slubow cz. IV"
Ot, taka mentalnosc userow na forum - ten typ tak ma :mrgreen:

Nikt przecież nie szuka dziury w całym. I też nikt nie każde dawać tutaj własnych wykreowanych form obróbki ,aby sobie poprawiać skilla w fotach ślubnych. Bardziej widzę tutaj presety godne uwagi, które może i krążą w sieci itp. Albo po prostu pokazać ich nietypowe zastosowania.

--- Kolejny post ---


Tutaj nikt Ci nie pomoze, jak sprawic zeby wzrosl Twoj skill w foto slubnym :D
Za duza konkurencja :lol:
Aczkolwiek nie bylbym sprawiedliwy, gdybym nie wspomnial o fakcie, ze totalny brak checi i woli pomocy innym jest nadrabiany z nawiazka biadoleniem o techicznych aspektach sprzetu fotograficznego w zastosowaniach slubnych - vide watek "sprzet do slubow cz. IV"
Ot, taka mentalnosc userow na forum - ten typ tak ma :mrgreen:

Nikt przecież nie szuka dziury w całym. I też nikt nie każde dawać tutaj własnych wykreowanych form obróbki ,aby sobie poprawiać skilla w fotach ślubnych. Bardziej widzę tutaj presety godne uwagi, które może i krążą w sieci itp. Albo po prostu pokazać ich nietypowe zastosowania.

p0m
06-10-2013, 13:18
Zdaję sobie sprawę ,ze każdy ma inny styl, zabijcie mnie i ukamienujcie, ale uważam, że akurat foto ślubne to góra 3-4 style [obróbki], a reszta to reprodukcja.

bulldog
07-10-2013, 11:52
To może dla przykładu Ty podrzucisz jakiś presset albo styl obróbki, który według Ciebie godny polecenia jest.
ps. sam nie stosuję, ale jestem ciekaw

Nikt przecież nie szuka dziury w całym. I też nikt nie każde dawać tutaj własnych wykreowanych form obróbki ,aby sobie poprawiać skilla w fotach ślubnych. Bardziej widzę tutaj presety godne uwagi, które może i krążą w sieci itp. Albo po prostu pokazać ich nietypowe zastosowania.

--- Kolejny post ---



Nikt przecież nie szuka dziury w całym. I też nikt nie każde dawać tutaj własnych wykreowanych form obróbki ,aby sobie poprawiać skilla w fotach ślubnych. Bardziej widzę tutaj presety godne uwagi, które może i krążą w sieci itp. Albo po prostu pokazać ich nietypowe zastosowania.

kamamax
07-10-2013, 22:51
Tutaj nikt Ci nie pomoze, jak sprawic zeby wzrosl Twoj skill w foto slubnym :D
Za duza konkurencja :lol:
Aczkolwiek nie bylbym sprawiedliwy, gdybym nie wspomnial o fakcie, ze totalny brak checi i woli pomocy innym jest nadrabiany z nawiazka biadoleniem o techicznych aspektach sprzetu fotograficznego w zastosowaniach slubnych - vide watek "sprzet do slubow cz. IV"
Ot, taka mentalnosc userow na forum - ten typ tak ma :mrgreen:
Oj tam, oj tam. Tu macie popularne repoglamour, klient to lubi :)
TECHNIKA REPOGLAMOUR 2 :) (http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=11652&page=1)

Kinski
08-10-2013, 14:40
Może znacie jakieś presety, sposoby zastosowane itp, zarówno do Ps jak i Lr.
Spory zbiór ma w sobie Color i Silver Efex. Dobre efekty można uzyskać przy stosowaniu masek i miejscowym "pędzlowaniu".

Lukas87
09-10-2013, 22:39
Polecam: PresetsHeaven | Your source to free Lightroom presets (http://www.presetsheaven.com/)

vaas
14-10-2013, 11:42
Polecam: PresetsHeaven | Your source to free Lightroom presets (http://www.presetsheaven.com/)
dodałbym do tego jeszcze bezpłatne wersje: Free Software and Presets - onOne Software (http://www.ononesoftware.com/free/)

Flores
15-10-2013, 20:54
Dziwne, że od kilku lat większość prosów z zachodu jedzie na presetach vsco, wraca film i wszyscy kupują Contaxy 645 z toną 400H a w Polandii ciągle jest moda na dziwne kolory, kontrasty, kadry rodem z roku 2005 :)

mk
22-10-2013, 08:46
Dziwne, że od kilku lat większość prosów z zachodu jedzie na presetach vsco, wraca film i wszyscy kupują Contaxy 645 z toną 400H a w Polandii ciągle jest moda na dziwne kolory, kontrasty, kadry rodem z roku 2005 :)

Uzywam VSCO od 2 lat i jakoś nie czuję się prosem ; )!

Replichrome – Film for Lightroom & ACR | Totally Rad! | Photoshop Actions & Filters (http://www.gettotallyrad.com/replichrome/) <- mam używam, polecam ; )

homesicalien
24-10-2013, 16:33
Uzywam VSCO od 2 lat i jakoś nie czuję się prosem ; )!

Replichrome – Film for Lightroom & ACR | Totally Rad! | Photoshop Actions & Filters (http://www.gettotallyrad.com/replichrome/) <- mam używam, polecam ; )

Jak ma się Replichrome do VSCO? Czy wykorzystuje też Camera Profiles?
W VSCO dość trudno mi dojść do ładu z kolorem skóry. Niektóre presety bardzo mi pasują dopóki w kadrze nie ma twarzy.

wiktor2323
24-10-2013, 17:57
Jak ma się Replichrome do VSCO? Czy wykorzystuje też Camera Profiles?
W VSCO dość trudno mi dojść do ładu z kolorem skóry. Niektóre presety bardzo mi pasują dopóki w kadrze nie ma twarzy.

Dlatego Marcin ma wiecznie pomarańczową skórę:P

Flores
28-10-2013, 13:36
Jak ma się Replichrome do VSCO? Czy wykorzystuje też Camera Profiles?
W VSCO dość trudno mi dojść do ładu z kolorem skóry. Niektóre presety bardzo mi pasują dopóki w kadrze nie ma twarzy.

Replichrome to tylko presety do LR. Podobno chwalą się, że są o niebo lepsze od VSCO. Ale ciekawe ile w tym prawdy jak przychodzi przysiąść do zdjęć. VSCO sami mówią, że trzeba dodatkowo dłubać w suwaczkach, żeby uzyskać porządany efekt. A ja myślałem, że po zakupie będzie jeden klik i wszystko pozamiatane :).
Co do odcieni skóry to VSCO strasznie podnosi czerwony. Wystarczy zejść trochę z niego i już jest lepiej. Tylko nie daj boże używać tego przy żarówce... porażka.

homesicalien
14-03-2014, 10:49
Zauważyłem ostatnio, że niektóre presety VSCO (mam na myśli głównie slajdy, jak preset Provia 100f+), po zmniejszeniu kontrastu i nasycenia stanowią doskonały punkt wyjściowy dla zdjęć zarówno w świetle sztucznym, jak i naturalnym. Nareszcie pozbywam się żółtej dominaty, która rządziła na zdjęciach przy świetle sztucznym. Znika też buraczkowe zabarwienie skóry 5D2, które się pojawiało w niektórych warunkach. Oczywiście są pewne wyrzeczenia, jak konieczność kompensowania filmowego zabarwienia tintą, czy bardziej szczegółowe grzebanie w HSL. Jednak to ostatnie i tak robi się przy "standardowej" obróbce.

michał anioł
04-05-2015, 18:48
Greater than Gatsby i Florabella Collections najlepiej mi się sprawdzają w Photoshopie, dodatkowo presety w stylu VSCO w Capture One

--- Kolejny post ---

Florabella Collection i Greater than Gatsby w Photoshopie oraz kolekcja a'la VSCO w Capture One