PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 70-200mm F/2.8 L.. połowa kadru nieostra



RPW
03-10-2013, 02:39
Witam
Moje pytanie dotyczy tego pierwszego 70-200mm bez stabilizacji. Posiadam dość leciwy egzemplarz, kilka tygodni temu zauważyłem, że połowa kadru (lewa strona) jest nieostra, taka mydlana. Pierwsze o czym pomyślałem to, że wina aparatu i matrycy, ale po testach z innymi szkłami i z drugim body juz wiem że to obiektyw szwankuje. Podpinałem go pod 5d mk2 i mk1 i na obu jest to widoczne bardziej lub tez mniej, taka loteria.
Mam pytanie czy jest to prawdopodobnie mechanizm AF czy jednak coś z soczewkami nie tak ?

pozdrawiam

zaitsev
03-10-2013, 09:49
Moje pytanie dotyczy tego pierwszego 70-200mm bez stabilizacji. Posiadam dość leciwy egzemplarz, kilka tygodni temu zauważyłem, że połowa kadru (lewa strona) jest nieostra, taka mydlana. Pierwsze o czym pomyślałem to, że wina aparatu i matrycy, ale po testach z innymi szkłami i z drugim body juz wiem że to obiektyw szwankuje. Podpinałem go pod 5d mk2 i mk1 i na obu jest to widoczne bardziej lub tez mniej, taka loteria.
Mam pytanie czy jest to prawdopodobnie mechanizm AF czy jednak coś z soczewkami nie tak ?

Przesunięta soczewka raczej z tego co piszesz. Ale pokaż zdjęcie jeszcze. Jak widać nawet w eLkach się zdarza (co prawda leciwych). :) Nowe Samyangi też tak miewały. ;)

CSI
03-10-2013, 15:24
W Pańskim obiektywie konieczne jest przeprowadzenie regulacji optycznej. Proszę o dostarczenie sprzętu do serwisu na ul. Żytnią 15 w celu dokładnych oględzin.

RPW
04-10-2013, 00:26
Będę w stanie się tym zając pod koniec października.
Można wysyłać do Was sprzęt pocztą ?
W jakim przedziale cenowym mieści się taka regulacja optyki?

Dziękuję za informację