PDA

Zobacz pełną wersję : jak skonfigurować nec pa271W



bartek_
29-09-2013, 20:12
Witam!

Używam od około 2 lat neca pa 271W połączonego poprzez DVI z laptopem. Ale mam problem tego typu, że aby wszystko uruchomić najpierw włączam laptopa, a potem przycisk zasilania na monitorze. Później jak kończę pracę po wyłączeniu laptopa muszę znowu "ręcznie" wyłączyć monitor. Czy wynika to ze sposobu ustawień w monitorze czy po prostu nie ma innej możliwości? Chciałbym aby po uruchomieniu laptopa samoczynnie uruchamiał się monitor, a po skończeniu pracy wyłączał się jednocześnie z laptopem.

Dzięki za pomoc!

obcy21
30-09-2013, 10:26
monitor powinien przejść w stan uśpienia i to wszystko, nic więcej nie wymyślisz...

PawelB
30-09-2013, 14:29
Teoretycznie można użyć listwy typu Acar Eco (http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Inteligentna-listwa-zasilajaca-Acar-Eco-obnizy-rachunki-za-prad,wid,12727538,wiadomosc.html?ticaid=111666) tyle że w przypadku laptopa zasilacz chyba i tak pobiera prąd. Jeżeli nie boisz się lutownicy albo masz kogoś takiego znajomego to spróbuj tego (http://majsterkowo.pl/automatyczna-listwa-zasilajaca-sterowana-z-usb/)

bartek_
30-09-2013, 18:37
monitor powinien przejść w stan uśpienia i to wszystko, nic więcej nie wymyślisz...

O to właśnie mi chodzi. Nie umiałem tego nazwać. Problem w tym, że tak się nie dzieje. Wyłączę laptopa, a monitor dalej działa - trzeba go wyłączyć przyciskiem na obudowie. Identycznie przy uruchamianiu. Jeśli nie włączę tego przycisku monitor się nie wzbudzi, a uruchomi się matryca w laptopie.

obcy21
01-10-2013, 10:21
ja mam ustawione w laptopie aby głównym ekranem był monitor dodatkowy a matryca laptopa jako drugi - spróbuj takiego ustawienia.

layt
17-10-2013, 17:24
Wejdź w menu monitora przełącz opcję OFF MODE na standard i problem rozwiązany.. Też tak miałem przy zakupie NEC'a

bartek_
18-10-2013, 23:46
Wejdź w menu monitora przełącz opcję OFF MODE na standard i problem rozwiązany.. Też tak miałem przy zakupie NEC'a

Dziękuję!!! Zadziałało. Chodziło dokładnie o ten problem.