PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 30v czy 33v? HSS?



nexteam
07-03-2006, 11:35
Witam!
Jestem nowy i zastanawiam się czy Eye Control w lustrzankach jak w temacie ma w moim przypadku jakikolwiek sens. Tzn. noszę okulary (dosyć poważna krótkowzroczność) i kadruję korzystając z nich. Czy jest sens wybierać 30v jeśli nie będzie działał Eye contol?
Drugie pytanko czy powyższe body obsługują synchronizacje przy krótkich czasach otwarcia migawki z lampami które powyższą funkcje obsługują(HSS)?
Prawdę powiedziawszy po raz pierwszy zastanawiam się nad systemem Canon, do tej pory tylko Nikon lub Pentax wchodziły w rachube(nie za duże dłonie). Ale niedługo zagości u mnie G6 z Metz'em i myśle też nad body analogowym.
pozdrawiam i z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
Nexteam

gwozdzt
07-03-2006, 11:53
Jestem nowy i zastanawiam się czy Eye Control w lustrzankach jak w temacie ma w moim przypadku jakikolwiek sens. Tzn. noszę okulary (dosyć poważna krótkowzroczność) i kadruję korzystając z nich. Czy jest sens wybierać 30v jeśli nie będzie działał Eye contol?.
Prawidłowo skalibrowany powinien działać nawet przy okularach. A czy ma sens? Zależy ile trzeba dopłacić? Mało kto tego bajeru używa, w cyfrówkach nie występuje i jakoś sobie radzimy :-) Jeśli nie kosztuje dużo, to moze być. Jak w 30V będzie przeszkadzać, to można wyłączyć; a jak nie ma w 33V, to nie skorzystasz :-)
Ważniejsze dla Ciebie, abyś miał korekcję wizjera (30V i 33V ma)


Drugie pytanko czy powyższe body obsługują synchronizacje przy krótkich czasach otwarcia migawki z lampami które powyższą funkcje obsługują(HSS)?.
Tak.
Wiąze sie to zarazem z obsługą systemu kontroli błysku E-TTL i ten system musi obsługiwać lampa, aby działało HSS.
W praktyce poprawnie obsługują to Canony EX, Sigma EF-500 SUPER oraz wybrane modele Metza.
Wszysko, a nawet jeszcze więcej znajdziesz tutaj:
http://photonotes.org/articles/eos-flash/index.html


Ale niedługo zagości u mnie G6 z Metz'em i myśle też nad body analogowym.
Nie wiem, jakie masz doświadczenia; nie wiem w jakich okolicznościach pojawi się G6, ale jeśli miałbyś kupować G6 i tego kliszaka, to czy nie warto zamiast tego od razu kupić cyfrowe lustro?
Dwa w jednym :-) Raz a dobrze :-)

negatyv
07-03-2006, 12:49
Dobrze, ze ktos jeszcze chce kupic tradycyjna lustrzanke. Cyfra to cyfra. Inna filozofia robienia zdjec. Gdybym teraz kupowal analoga to tylko 33v.

Robson01
07-03-2006, 12:52
Mając kiedyś do wyboru 30V i 33V wybrałem ten drugi, ponieważ nie byłem zainteresowany Eye Control jako zbędnym "bajerem", a różnica w cenie wynosiła kilka stów. Nie wiem jak jest teraz w kwestii ceny tych puszek, ale sam musisz zdecydować czy to Ci się przyda - moim zdaniem nie.

arasd
07-03-2006, 13:56
Miałem podobny dylemat i wolałem te kilka stówek różnicy zainwestować w torbę i filtry. Poza tym jak napisał Robson01: czy będzie Tobie przydatny EC? Moim zdaniem do 7 punktów AF nie , ale mam znajomego dla którego ten "bajerek" jest przydatny i go sobie chwali.

nexteam
07-03-2006, 17:10
Tak.
Wiąze sie to zarazem z obsługą systemu kontroli błysku E-TTL i ten system musi obsługiwać lampa, aby działało HSS.
W praktyce poprawnie obsługują to Canony EX, Sigma EF-500 SUPER oraz wybrane modele Metza.
A jak to jest z E-TTL II, czy o tym że lampa może współpracować z Body w tym systemie decyduje wersja body(czy obsługuje) i wystarczy że lampa obsługuje E-TTL, to E-TTL II tez obsługuje?


Wszysko, a nawet jeszcze więcej znajdziesz tutaj:
http://photonotes.org/articles/eos-flash/index.html

Szkoda że nie znam angielskiego :oops:



Nie wiem, jakie masz doświadczenia; nie wiem w jakich okolicznościach pojawi się G6, ale jeśli miałbyś kupować G6 i tego kliszaka, to czy nie warto zamiast tego od razu kupić cyfrowe lustro?
Dwa w jednym :-) Raz a dobrze :-)

No cóż. Było to tak: Dawno, dawno temu... były zenity (kasę miałem dopiero na 122, wcześniej Smiena na chrzciny) i Prakticy (szczyt marzeń). Póxniej długo , długo nic . Po "pewnym" czasie zaznajomiłem sie z Nikonem F70 (własność koła zainteresowań) i znowu nic.
Jak pojawił sie A75 to go wziąłem. Do dokumetowania i archiwizowania fajna rzecz, ale jakośc zdjęć w realu przegrywał kolorystycznie z trochę lepszym kompaktem analogowym. Powershot poszedł w świat, a ja dorobiłem sie niedawno synka i F70. Myśl o G6 zrodziła się z potrzeby, po prosty brakowało mi czegoś do archiwizacji i potrzebowałbym czegoś pod co mógłbym podpiąć lampę zewnętrzną. Pozatym "moja krew" jest tak wdzięczna że masa odbitek 10x15 mnie dobija. Mam nadzieje że G6 mnie nie zawiedzie jeśli chodzi o kolorystykę i ostrość(trochę juz sie o niej naczytałem).
A o analogowej lustrzance ciągle myślę. Do G6 mabyłem już metz'a 44 AF-4C digital (V2) i pomyślałem czemu nie szukać lustra wśród Canonów. Co prawda bardzo lubie Nikona(przymierzałem się do F90x- idealnie pasuje do mojej ręki) i Pentaxy bardzo mi się podobaja. Ale z nikonami będzie problem jak będę chciał podpiąc coś z gwintem, a Pentaxy... sa trochę głośne (nic im nie ujmując oczywiście).
No i obiektyw o którym ciągle ostatnio myślę (EF 100/2 USM) :lol: .
Dlatego myślę o 30/33v (cale szczęście że są czarne ;-) ).
Oczywiście G6 szybko z potrzeby chwili, a 30/33v + EF 100/2 jak nazbieram :cry: dieniek.
Więc na razie bujam w obłokach, czekam na realizację planów z G6 (środki płatnicze powoli się materializują).
A na lustro cyfrowe poczekam az będzie miało pełną klatkę (lub prawie) o rozdzielczości i szumach przyzwoitego slajdu , oraz jej zakup nie będzie pasmem wyrzeczeń. Czyli trochę to potrwa, chyba.
pozdrawiam Wszystkich ENTUZJASTÓW i PASJONATÓW i dziękuje za pomoc
next

kaplasak
07-03-2006, 17:33
A jak to jest z E-TTL II, czy o tym że lampa może współpracować z Body w tym systemie decyduje wersja body(czy obsługuje) i wystarczy że lampa obsługuje E-TTL, to E-TTL II tez obsługuje?


http://canon-board.info/showthread.php?t=2421