PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 60D error 70



acorn studio
26-09-2013, 00:10
Czy ktoś spotkał się z takim błędem ? Dokładniej występuje on wtedy tylko kiedy włączę nagrywanie i przez chwilę pobawię się ustawieniami nagrywania. Potem naciskam rec i wyskakuje ten błąd. Muszę wyciągnąć baterię i nagrywa normalnie. Ale gdy włącze tryb nagrywania i zacznę od razu nagrywanie to działa bez problemu. I z 2 razy wyskoczyło tak przy ściąganiu plików z aparatu podłączonego kablem do komputera. Aparat mam na gwarancji i myślę nad odesłaniem go do serwisu.


I jeszcze przy okazji takie małe pytanko z innej beczki które mnie strasznie nurtuje. Gdy mam podpiętą 85mm samyanga i robie zdjęcia, w LR pokazuje mi że zdjęcie zostało wykonane ogniskową 50mm. WTF ?

lukasbdg
26-09-2013, 09:11
Miałem ten sam błąd, niestety skończyło, się na wymianie płyty głównej, ponieważ z czasem w ogóle nie robił zdjęć oraz nie nagrywał filmów, migawka niby przeskakiwała jak by normalnie zdjęcie było robione, ale że tak to ujmę obraz nie dolatywał do płyty głównej :)

Odsyłaj na gwarancję bo prędzej czy później Ci padnie cała płyta tak jak u mnie. Miałem z początku też pojedyncze objawy i zazwyczaj występowały przy nagrywaniu filmów :)

Peter87
26-09-2013, 18:49
I jeszcze przy okazji takie małe pytanko z innej beczki które mnie strasznie nurtuje. Gdy mam podpiętą 85mm samyanga i robie zdjęcia, w LR pokazuje mi że zdjęcie zostało wykonane ogniskową 50mm. WTF ?

Niech ktoś mądrzejszy się wypowie i potwierdzi, ale wydaje mi się, ze tak ma być. To jest obiektyw w pełni manualny, prawda? Czyli przysłonę ustawiasz z poziomu obiektywy, a w aparacie pokazuje ciągle 00 albo 1,4? I ostrzysz też ręcznie?
Tak właśnie się zachowują wszystkie moje obiektywy M42 podpięte do aparatu. Też mam 50mm i 1,4 niezależnie od długości i przysłony.

acorn studio
26-09-2013, 23:50
Ale ja nie mówię o przesłonie tylko o ogniskowej.

Peter87
27-09-2013, 10:58
A ja mówie, że mój 60D pokazuje 50mm i f/1,4 na kazdym manualnym obiektywie niezależnie od ogniskowej i ustawionej przysłony. Zobacz czy tez tak masz jeśli ustawisz inne wartości przysłony. JEśli masz ciągle te same dane 50mm i f/1,4 to jest to jak najbardziej normalne.

Paniki
28-09-2013, 16:57
Jeśli masz adapter z dandie coś tam i fabrycznie jest zaprogramowany na 50/1.4 to jest to normalne.