PDA

Zobacz pełną wersję : selekcja rawow mac os



gwphoto
24-09-2013, 00:14
witam,

potrzebuje szybkiego programu do wstepnej selekcji rawow.
do tej pory importowalem wszystie pliki raw do LR i tam selekcjonowalem przy pomocy gwiazdek, flagowania itd.
niestety przy selekcji zdjec z wesel LR strasznie muli.

potrzeba mi programu ktory w prosty sposob pomoze mi wyselekcjonowac material. Np klikanie spacji przy dobrym zdjeciu i potem wyeksportowaniu wybranego materialu do LR.

Zaznacze tylko ze chodzi o program na maca.


pozdrawiam

pawelxx
24-09-2013, 10:30
Witam.
Ja bez AcdSee Pro nie potrafie pracowac :)
Polecam ten programik - na Windowsa jest jego juz 6 wersja na OSX wersja z numerkiem 3 - >ACDSee Pro 3 Mac - ACD Systems (http://www.acdsee.com/en/products/acdsee-pro-3-mac)
Program procz selekcjowania zdjec, ich flagowania umozliwa masowy resize, konwertowanie formatow, konwertowanie profili kolorystycznych, masowa zmiana nazw plikow (bardzo przydatne zwlaszcza jak robi sie zdjecia 2 aparatami - wtedy sortujemy zdjecia wg. opcji Digitalized i nastepnie wlaczamy opcje masowej zmiany nazw - i sprawa zalatwiona).
Ponadto mozemy sortowac zdjecia wg: ogniskowych, przeslon itp. itp.

canonfun
24-09-2013, 17:22
Lr jest bdb. dlaczego szukasz alternatywy?

heather
27-09-2014, 16:54
Witam,

Podepnę się pod temat.
Otóż ja także szukam programu do selekcji rawów.
Mam ten sam problem co gwphoto.

Szukam programu i na maca i na windę.
Po weselu gdy zrzucam rawy na kompa to chciałbym zanim zaimportuję je do lightrooma wyselekcjonować te które będę obrabiał.
Selekcja w LR jest do kitu bo ładowanie podglądu naprawdę trwa sporo mimo, że maszynę mam myślę w miarę ok ( i5-4440,
12GB Ram)

jakieś propozycje?

Dzięki