PDA

Zobacz pełną wersję : [pejot] U.K.



pejot
07-03-2006, 03:23
Pozwolę sobie i ja kilka zdjęć pokazać, może dzięki krytyce będę mógł następnym razem lepiej temat potraktować?

Ostatnio bardzo dużo podróżuję po Anglii, a wyprawa do Cumbrii była jedną z pierwszych moich wycieczek. Miejsce zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie, wiem na pewno, że będę często tam powracał- to jest jedno z tych miejsc, gdzie naprawdę przydałby się lepszy sprzęt, i trochę więcej doświadczenia...

http://kredyty-ekspresowo.pl/_pejot/album/cumbria/index.html

p.s Wiem, że flash to zło :) Ale jakoś tak było mi najwygodniej...

pozdrawiam

akustyk
07-03-2006, 03:34
flash jak flash, ale kurcze... zdecyduj sie na kilka najlepszych zdjec, bo sie wtedy ciekawiej oglada, niz zrzucone w calosci karty pamieci...
20 zdjec z tego wszystkiego wystarczy. maksymalnie 20. to i tak duzo, zeby w pelni opowiedziec ten temat

Jac
07-03-2006, 09:20
Zgadzam sie z akustykiem, ze za duzo troche tych zdjec, ale z drugiej strony obejrzalem wszystkie i jeszcze bym chetnie cos zobaczyl :-), tak wiec jesli nie chcesz sie ograniczyc do tych 20 zdjec to postaraj sie je moze jakos pogrupowac w galerie wtedy bedzie to przyjemniejsze w odbiorze, i koniecznie zrezygnuj z podobnych ujec (jest kilka takich).
Bardzo mi sie podba klimat wyspiarskiego pustkowia do niektorych kadrow mozna by powrocic przy troche innym swietle ;-) ale skoro bedziesz tam wracal to nie ma problemu, chetnie zobacze nastepne 'realcje' z tego misjeca jak i podobnych

DoMiNiQuE
07-03-2006, 09:23
Kurcze, ładnie tam :-)
Flash akurat w tym przypadku mi nie przeszkadza ...raczej nie utrudnia nawigacji a fotki szybko sie laduja. Kilka fotek bardzo mi sie podoba (kurcze nie mozna kopiowac nazw wiec nie powiem ktore ;) ). Kombinowales cos z ostroscia? Jakis blurek?

P.S.
Fajne 'barany' :-)

pejot
08-03-2006, 05:13
Może po kolei:
Wiem, że powinienem się ograniczyć do mniejszej ilości zdjęć, żeby temat zgrabniej przedstawić, masz rację, Akustyk, że w obecnej postaci galeria bardziej przypomina zrzut z cf'a niż formę przemyślaną. Ale właśnie po to wrzuciłem tak dużo zdjęć, żeby na podstawie krytyki móc wybrać samo sedno. Mi ciężko do tych zdjęć podejść obiektywnie, więc stąd ta ilość- liczyłem, że przy waszej pomocy uda mi się odsiać co zbyteczne.

Jac- co do "chetnie zobacze nastepne 'realcje' z tego misjeca jak i podobnych" - spełniam Twoją prośbę linkiem pod postem :)

Co zaś do blura, czy ostrości- wszystko robione było tak jak wskazuje to exif zalączony do każdego zdjęcia, plus szkła z podpisu, prócz heliosa. Fotki przeszły małą kwarantannę w Photoshopie, ale żadne nie było wyostrzane. Jedyne poprawki, to mikser kanałów i korekcja barwowa ala velvia. Z tym, że np. zdjęcie IMG_260v nie było korygowane w _żaden_ sposób.
Co do blura, to tak, jakoś ostatnio bluruję sobie trochę, więc i na zdjęcia się przeniosło, prosty zabieg z ctrl+J, blurowaniem na ~10% i maskowaniem warstwy gradientem.

Pozwolę sobie na koniec zapuścić linka do zdjęć z Północnej Walii- tym razem mniej fotek niż bym chciał :)

http://kredyty-ekspresowo.pl/_pejot/album/north_wales/index.html

pozdrawiam!

djtermoz
08-03-2006, 05:39
Ale właśnie po to wrzuciłem tak dużo zdjęć, żeby na podstawie krytyki móc wybrać samo sedno.
No tak, tylko ze galeria jest we flashu wiec nie sposob podlinkowac bezposrednio tych fotek ktore nam sie podobaja.
Dobrze, ze przynajmniej sa nazwy plikow. Wg mnie zostaw przynajmniej:
176, 215, 230, 233, 237, 252, 255, 260, 301, 361, 442, 484, 511, 614, 624.
Te do mnie najbardziej przemawiaja.

Dyskusyjne jest 303 - wyglada jak zrobione tilt/shiftem. Zreszta ten efekt masz na kilku innych fotkach. Nie wiem czy to jakis lensbaby czy PS ale nie wszedzie to jednak pasuje. Wyglada zbyt sztucznie.

pejot
17-03-2006, 02:30
No dobrze. Zrezygnuję więc ze zdjęć klasycznych, ciekawe, co powiecie na ten temat:

http://www.kredyty-ekspresowo.pl/_pejot/poc.jpg

zdjęcie (a właściwie- zdjęcia- zrobione w Bury, UK, tak, żeby już pod temat postu było)

djtermoz
17-03-2006, 03:03
O kurcze, ladne, tylko ze na moje oko to wyglada na model kolejki a nie prawdziwy pociag.

pejot
17-03-2006, 07:36
Tak. Ale to prawdziwa kolejka. W sensie- pociąg. Oryginał zdjęcia niestety przepadł, więc nie za bardzo mogę pokazać, jak to w rzeczywistości wyglądało. Wiem, że w tym jest dużo PS. Tylko, że.... wierzcie mi, zdjęcie wyjściowe, te z pociągiem, naprawdę nadawało się tylko do kosza. Czasem naprawdę warto coś zostawić na później... fotografia nie jest dla mnie początkiem i końcem samym w sobie.

storm
17-03-2006, 09:40
pejot: Na twoim miejscu zrezygnowalbym z tego blura, strasznie tandetny i razacy efekt, jesli juz sie upierasz przy nim to zastosuj lens blura, daje bardziej naturalne efekty, powstaje bokeh etc.

pejot
17-03-2006, 18:14
Okej storm, specjalnie dla Ciebie- blur to już przeszłość... nie no, serio, nie najlepiej to wygląda. Faktycznie nadaje zdjęciu kilkusekundowy urok, potem zaczyna nudzić i staje się tandetne. Zostawię blura do obróbki zdjęć weselnych...

Zakładam, że nie mówisz o tym ostatnim zdjęciu z kolejką?