PDA

Zobacz pełną wersję : Program Bridge napotkał problem i nie może odczytać bufora.



Marcin Pietrzak
20-09-2013, 22:05
Pracuję w Ps 6.0 na komputerze iMac z systemem OS X 10.8.5, napotkałem problem, który pomimo wielu prób nie potrafię go rozwiązać. Po uruchomieniu Adobe Bridge pojawia się następujący komunikat:
"Program Bridge napotkał problem i nie może odczytać bufora. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj wyczyścić bufor centralny za pomocą preferencji bufora." Przy otwieraniu kilku galerii zdjęć komputer znacznie zwalnia pracę do tego stopnia, że obróbka zdjęć jest praktycznie nie możliwa.
Pomimo czyszczenia bufora centralnego w preferencjach programu Bridge, sytuacja nie poprawia się - komunikat dalej wyskakuje, komputer pracuje wolno.
Dodam, że w systemie mam 12 GB RAM, procesor 3.2 GHz i5, Grafika NVIDIA GeForce GTX 675MX 1024 MB.
Prośba o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

adawro
21-09-2013, 09:29
Ja miałem taką zasadę - jeśli przez dzień lub dwa intensywnego grzebania w konfiguracji nie rozwiązałem problemu to reinstalowałem system i aplikacje.
Może nie było zbyt elegancko - ale szybciej i skuteczniej - a czasem pomagało na inne bolączki.

canon_user
21-09-2013, 09:58
Ja miałem taką zasadę - jeśli przez dzień lub dwa intensywnego grzebania w konfiguracji nie rozwiązałem problemu to reinstalowałem system i aplikacje.
Może nie było zbyt elegancko - ale szybciej i skuteczniej - a czasem pomagało na inne bolączki.
Polecam rozwiązanie podobne do kolegi. Ja zawsze buduję obraz "idealnego systemu", w pełni skonfigurowanego, zawierającego wszelkie niezbędne aplikacje. W przypadku awarii, przywrócenie całości z zapisanego obrazu to kwestia 15 minut i nadal mogę cieszyć się sprawnym funkcjonowaniem systemu. Myślę, że jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku systemów od Microsoft'u bo OS X może hulać długie lata bez reinstalacji:) Niestety w kwestii technicznej produktów Adobe na OS X nie pomogę, pracuję na Windows 8:/