PDA

Zobacz pełną wersję : ile liczyć za złożenie fotoksiązki, fotoalbumu weselnego, ślubnego?



Adam Ledziński
19-09-2013, 00:16
Witam,
Jak w tytule.
Jako fotograf ślubny najczęściej zaglądam co tam robią za wielką wodą i słyszę, że potrafią brać za taki album 2 i 3tys $. Jak z tym jest u nas? Mam w tym niewielkie doświadczenie, a informacji wujek google nie chce udzielić. Także pytam Was.
Wielkie Dzięki za wszelkie info. Pozdrawiam

jellyeater
19-09-2013, 08:08
Z czego chcesz składać? Bo ślubni u nas sami robią albumy i oddają parom młodym na koniec zlecenia. Więc jest on w cenie ich usługi. A usługa to zależy jak dobry jesteś. Jeżeli dobry to zamieniasz (nie przeliczasz kursu) USD na PLN i masz cenę. Jak nie to jeszcze dzielisz. Czasem i przez 10 dzielą. Ale wtedy to już bez fotoalbumu. Zresztą wtedy to dzieła końcowego i tak nie ma pewnie co drukować. :)

Jeżeli samo złożenie książki z cudzych zdjęć to nie wiem czy w Polsce i 200 PLN dostaniesz...

jinks
19-09-2013, 11:17
cena materiału + dniówki poświęcone na komponowanie, składanie itd. + czynnik X (czyli jak dodatkowo wyceniasz to, że wiesz jak to zrobić i nikt inny nie zrobi tak jak Ty;))

Adam Ledziński
19-09-2013, 11:34
czynnik X. Ktoś mi powie, że złożyć można na allegro ale przemyślana kompozycja zdjęć jest jak montaż dobrego filmu. Tego hurtem nikt nie powinien robić :)

jellyeater
19-09-2013, 12:25
Napisz może jednak, na czym ma dokładnie polegać ta Twoja usługa. Chyba, że to tajemnica biznesowa. :) Ale wtedy musisz wycenić sam.

Adam Ledziński
19-09-2013, 13:17
Napisz może jednak, na czym ma dokładnie polegać ta Twoja usługa. Chyba, że to tajemnica biznesowa. :) Ale wtedy musisz wycenić sam.
Robiąc album z wykonanych przeze mnie zdjęć ślubnych, a może i nie tylko. Ze swoich nawet łatwiej.
Po prostu kolejna usługa przy odbiorze materiału przez parę młodą.

jellyeater
19-09-2013, 15:13
Robiąc album z wykonanych przeze mnie zdjęć ślubnych, a może i nie tylko. Ze swoich nawet łatwiej.
Jak już napisałem zazwyczaj ma się chyba to w pakiecie u fotografa. Przynajmniej wielu naszych ślubnych ciągle pisze o wydrukach fotoksiażek i innych takich.


cena materiału + dniówki poświęcone na komponowanie, składanie itd. + czynnik X (czyli jak dodatkowo wyceniasz to, że wiesz jak to zrobić i nikt inny nie zrobi tak jak Ty)
To masz odpowiedź. Zorientuj się ile kosztuje album.

Kolekcjoner
19-09-2013, 21:03
Przeniesione do stosownego działu 8-).

obcy21
24-09-2013, 12:06
cena albumu + cena projektu rozkładówki + cena dostarczenia = cena dla klienta.