PDA

Zobacz pełną wersję : Dobre laboratorium fotograficzne w Poznaniu / Polsce z wysyłką + profil ICC



ketras
13-09-2013, 10:51
Witam,

Od trzech dni szukam porządnego labu foto, w labach ceny za sztukę zdjęcia przy większej ilości to od 20 gr do 70 gr. Wybieram tylko te laby z papierem fuji crystal archive, no i właśnie niby te droższe powinny być lepsze a tu co, dziś odebrałem zdjęcia (notabene 5zł za 2 zdjęcia) i mam zielonkawy zafarb.
W każdym labie prosiłem profil ICC , nie udostępniają. Więc mimo to poprosiłem o wydrukowanie 4 zdjęć bez dokonywania korekcji. Mając zdjęcia obok siebie widać, że w jednych było coś grzebane (kontrast,ostrość) a inne mają zafarb czerwonego bądź zielonego, bądź są niedoświetlone.

Największa paranoja jest w tym wszystkim taka, jak zdjęcia nr 1, 2 z labu np X, wygrywają jakością i odwzorowaniem. To zdjęcie nr 3 z labu X, jest najgorszym względem tych innych laboratorium, które dały gorsze zdjęcie w przypadku zdjęć nr 1, 2. Także to nie są powtarzalne błędy bym mógł winą obarczyć tylko monitor.

Także czy jest jakiś lab w Poznaniu (ew w Polsce + wysyłka), gdzie udostępniają profil ICC i rzeczywiście nie modyfikują zdjęć (chciałem zobaczyć przy tym jakie kolory odwzorowuje mój monitor). Ewentualnie jak "poprawiają" zdjęcie to w sposób porządny?

jaroz
13-09-2013, 13:53
spróbuj Profilab (http://www.profilab.pl/)
wszystko masz na stronie wraz z profilami ICC i niezbyt niskimi cenami. Jakość kosztuje

jinks
23-09-2013, 10:01
cyfrowaciemnia.pl, labpolska.pl, diprint.pl albo...canon pixima pro-1;)