PDA

Zobacz pełną wersję : Canon czy Nikon



Maciek_K
09-09-2013, 22:54
Cześć, wiem, że wyskakuję tu jak Filip z konopi z jakimś Nikonem, ale próbuję wrócić do branży i nurtuje mnie jedno pytanie.
Nie dalej jak rok temu pozbyłem się całego sprzętu Canona i wreszcie nie jest mi żal zmiany całego systemu :twisted:
Kiedy kończyłem bawić się fotografią rozważałem zakup 5D Mk II jednak największym moim marzeniem był D3x. Dziś wchodzę na aledrogo, patrze a tu jakiś 5D Mk III (o którym pierwszy raz słyszę) w cenie mojego wymarzonego D3x-a a 5D Mk II poleciał na łeb na szyję i kosztuje tyle, ile płaciłem za 50D.
Proszę poradźcie, co wybrać jako podstawowy sprzęt 5D Mark III i 2-3 stałoogniskowe Lki czy D800 i 2-3 stałoogniskowe Nikkory (jest też opcja 1Ds lub D3x, jednak wolałbym kupić nówkę).

Bartek_902
09-09-2013, 23:10
Co nie wybierzesz to i tak będzie to dobry zakup...
O tych aparatach napisano już całe tomy opini i recenzji, wystarczy poczytać...jeśli celujesz w tej klasy sprzęt powinieneś wiedzieć czego oczekujesz i do czego będziesz go wykorzystywać...chyba że to ma być sprzęt do lansu na deptaku :) wtedy wystarczy duży pro obiektyw, a czy nikon czy canon to bez różnicy :)

Wysłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 4

Kolekcjoner
09-09-2013, 23:23
...chyba że to ma być sprzęt do lansu na deptaku :) wtedy wystarczy duży pro obiektyw, a czy nikon czy canon to bez różnicy :)


No tu bym polemizował jednak białe długie tele bardziej zwraca uwagę 8-).

Maciek_K
09-09-2013, 23:27
Zapewne będzie tak jak do tej pory- 50% rajdy samochodowe i wszystkie odmiany off-road (i tu nawet nie pytam, na 100% wybiorę obiektyw 70-200 f/2.8), druga połowa to śluby. Pamiętam, że D3x zapie... jak głupi, był bardzo szybki i wyjątkowo twardy, nie wiem jak jest z 5D Mk. III i D800.

Ligo
09-09-2013, 23:36
Cześć, wiem, że wyskakuję tu jak Filip z konopi z jakimś Nikonem
Czemu?... Nikon też dla ludzi.
Jeśli nie przeszkadza Ci jego specyficzny obrazek, bierz Nikona.
Tym bardziej że D3x, jak piszesz, to Twoje największe marzenie.



No tu bym polemizował jednak białe długie tele bardziej zwraca uwagę
Nie musi być białe. Mnie tam najlepiej się lansuje mając Haska na ramieniu ;)

Kolekcjoner
10-09-2013, 00:13
Jeśli rajdy to ja jednak celowałbym w body jednocyfrowe.