PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo kiepska jakość wydruku [drukarka canon pixma iP1900]



Dafaq
09-09-2013, 21:59
Mam bardzo słabą jakość wydruku przy tekście wielości 3 - nie wiem czym to spowodowane, tusz niedawno wymieniałem (ze strony 123drukuj.pl wziąłem podobno oryginalny zamiennik), drukuje mimo że pokazuje że nie ma już tuszu. Czyściłem głowice, całą ogółem drukarkę tymi wszystkimi opcjami, zmieniłem jakość wydruku na wysoką i dalej nic. Co mogę zrobić w tej sytuacji (oprócz kupienia oryginalnych tuszy bo nie mam na nie kasy).

mk
09-09-2013, 22:44
Oryginalny zamiennik? To się gryzie... Zapewne masz bardzo niskiej jakości zamienniki i dlatego... Kup oryginalne rusze...

piast9
09-09-2013, 23:31
A jaki papier? Atramentówka na zwykłym kserowym papierze nie da zbyt drobnych detali. Nawiasem mówiąc, tekst wielkości 3 to ja widywałem na ściągach rekwirowanych studentom. ;)

Ligo
09-09-2013, 23:41
Oryginalny zamiennik to prawie, jak kwadratowe koło ;)

Dafaq - prawdopodobnie drukarka nie podaje tyle tuszu, ile powinna.
A nie trzeba przypadkiem po wymianie zresetować czipa w kartridżu?

Dafaq
10-09-2013, 06:34
Sprawdzałem z papierem jest wszystko w porządku. Jak resetuje się tego czipa ? (jestem zielony, więc jak mógłbym prosić to krok po kroku). Fakt źle zrobiłem z tymi tuszami, a jeżeli mam jeden oryginalny do połowy (czarny) to jakbym zamontował oryginalny kolorowy to wyświetlałoby mi się jako oryginalne tusze i dalej mógłbym drukować ? I czy przy drukowaniu tak małego tekstu tuszu zużywa się dużo czy mało ? (niby banalne pytanie, ale może przez to że potrzebny jest mały tekst idzie więcej tuszu, żeby była lepsza jakość tekstu)

Ligo
11-09-2013, 00:29
Do resetu czipa jest narzędzie iPTool. Ale z tego, co widzę model iP1900 nie jest obsługiwany.
Pozostaje Ci więc chyba jedynie zakup oryginalnego tuszu. Oryginalnego oryginału ;)

Dafaq
11-09-2013, 07:41
Ok to zakupię oryginalny oryginał. Chodzi o to że mam załadowany teraz oryginalny czarny, który ma tuszu do połowy i nieoryginalny kolorowy. I czy jak dokupię teraz oryginalny kolorowy i go zamontuję to będzie wszystko grało, czy jednak muszę i ten i ten od nowa.

Ligo
11-09-2013, 23:13
czy jak dokupię teraz oryginalny kolorowy i go zamontuję to będzie wszystko grało
Myślę, że powinno grać. O ile ten "oryginalny zamiennik" nie zapchał dysz.

makfranek
07-10-2013, 09:09
Fakt, nie pozostaje nic innego jak kupić oryginalne tusze. Tyle, że na atramentówce nie będziesz miał zbyt dobrej jakości wydruku biorąc pod uwagę rozmiar czcionki.