PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z i1 Display Pro - Całkowite zawieszanie Windows 7 x64 po kalibracji ekranu



chrabo
07-09-2013, 15:46
Cześć, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z zawieszaniem się systemu po kalibracji.

Problem:
Po kalibracji ekranu LG W2242S kalibratorem i1 Display Pro za pomocą programu i1Profiler system Windows 7 x64 zawiesza się w przypadkowych momentach.

Zawieszenie jest całkowite, tzn. kursor się zatrzymuje, system nie reaguje, aktualnie odtwarzany dźwięk się zacina. Pomaga tylko wyłączenie przyciskiem zasilania. Czasami po kilku sekundach system się „odwiesza”, a później zawiesza ponownie. Od czasu do czasu występuję również błąd sterownika, czyli ekran miga i jest wyświetlany komunikat w rodzaju „Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność[...]”

Zawieszenia występują przypadkowo, niezależnie od obciążenia systemu, wykonywanych zadań, czy uruchomionych aplikacji.

Konfiguracja komputera:

CPU: Intel Core i7 3770K
Płyta główna: Gigabyte GA-Z77-D3H
Karta graficzna GeForce GTX 550 Ti
Windows 7 x64 SP1 build 7601 (aktualny)
i1 Display Pro
i1Profiler (aktualny)


Czego już spróbowałem (brak rezultatów):

Wszystkich porad na supporcie X-Rite: tutaj (https://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=1397&Action=support&SupportID=5547).
Aktualizacja sterownika karty, systemu, i1Profiler
Aktualizacja biosu płyty głównej
Nowa karta graficzna – na początku oddałem kartę MSI Gforce 550Ti do serwisu, ponieważ na zintegrowanej karcie po kalibracji problem nie występował. Karta została wymieniona na nową, ale problem pozostał.
Różne porty PCIe na płycie głównej
Na zintegrowanej karcie graficznej po kalibracji problem nie występuje. Dodam, że w tym czasie GF550 była wyjęta z komputera.
Użycie przy kalibracji profilu ICC w wersji 2.
Wyłączenie ADC w i1Profiler
Wyłączenie Windows Aero
Wyłączenie z autostartu Calibration Loader 5.0
Wyłączenie w BIOSie zintegrowanej karty i wyłączenie z autostartu wszystkich jej usług i sterowników
Gdy już skalibruje ekran, problem nie znika, gdy usunę profil, w Panelu sterownia
Nie korzystam z tego bajeru do korygowania profilu na żywo w zależności od oświetlenia pomieszczenia



Uwaga
Dokładnie sprawdziłem, czy problem występuje tylko po kalibracji. Jestem pewien, że tak, ponieważ po odebraniu nowej karty używałem jej bez kalibracji przez tydzień bez żadnych problemów. Natomiast zaraz po kalibracji problem powrócił.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Naprawdę już nie mam pomysłów jak to rozwiązać.

tormentor
26-09-2013, 11:47
Czyli gdybyś cały czas pracował na zintegrowanej karcie, to nie byłoby problemu?

Jeśli tak, to obstawiam, że sterowniki nVidii jakoś się gryzą z i1.

BTW sam mam taki sam procesor, mobo ASRock Z77 Performance, Windows 7 x64, grafę nVidia 9600GT i nie mam z i1 Pro żadnych problemów.