PDA

Zobacz pełną wersję : silver efex pro - problemy z wydajnością



yapa
04-09-2013, 19:59
Witam
Mam do Was takie pytanie. Czy to normalne że Silver efex pod LR działa tak niewyobrażalnie wolno? Do tego ze LR czy to 4 czy 5 działa nie do końca płynnie już się przyzwyczaiłem ale na Silver Efex nie da się już praktycznie pracować. Nie wyobrażam sobie by było to normalne działanie ale jaki jest sposób by go przyspieszyć? Mój komp to 4x 3Ghz. 8GB ram i dysk ssd, grafika zintegrowana. Czy to jest za mało na ten program i tylko nowy procesor mnie ratuje? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

axidus821
04-09-2013, 21:43
Mialem na chwile SEpro na lapie, jakis starszy komp, twoj to maszyna w porownaniu z moim, ale LR 4 idzie plynnie jak i SEpro nie mam z nim zadnych problemow.
Moze spruboj przeinstalowac.
Ale to tez dziwne ze ci LR przycina sie...:-\

banan82
05-09-2013, 09:48
Lightroom wolno nie działa bo on tylko esportuje rawa do TIFF lub JPG, czy co tam chcesz i otwiera w Silver Effects osobnym okienku. Robisz zmiany, zapisujesz i taki TIFF jest wrzucany do biblioteki Lightrooma obok orginalnego rawa w grid view.

SE nie działa POD lightroomem, jest to zupelnie osobna aplikacja.

--- Kolejny post ---

Lightroom wolno nie działa bo on tylko esportuje rawa do TIFF lub JPG, czy co tam chcesz i otwiera w Silver Effects osobnym okienku. Robisz zmiany, zapisujesz i taki TIFF jest wrzucany do biblioteki Lightrooma obok orginalnego rawa w grid view.

SE nie działa POD lightroomem, jest to zupelnie osobna aplikacja.

yapa
07-09-2013, 17:50
Banan 82 ale mój problem w tym wątku nie dotyczy kłopotów z lightroomem lecz z wydajnością Silver Efex. Lidhtroom to osoba sprawa a tu chciałem się Was podpytać czy Silver Efex też Wam tak muli ale widzę że nie.

banan82
08-09-2013, 13:38
u mnie przynajmniej nic ot nie muli, ale to zależy od tego na jakiej platformie jesteś, ja na OSX więc może to być problem np z Windowsem (jesli masz windowsa).