PDA

Zobacz pełną wersję : Zepsuty S1



Lucid
05-03-2006, 00:57
Witam. Zepsuł mi sie mó S1. Sprawa wyglada tek ze jak włacze to na wyswietlaczu jest smuga swiatła tak jak by ktos swiecił na obiektyw z góry latarka a jak zrobie zdjecie to jest całe w drobne paski i nic nie widac. Spotkał sie ktos z was z takim problemem?? Czy to jest wina softu?? Jeśli tak to czy mam wysłac aparat do serwisu czy da sie jakos samemu zmienic soft?? Prosze o pomoc.

Lucid
05-03-2006, 23:33
Wie ktoś czy da sie zrestetowac S1 albo wgrac nowy soft??

Vitez
06-03-2006, 17:57
http://www.canon.com.pl/gdzie_serwisowac/fotovideo/

Lucid
06-03-2006, 18:57
Dzieki Vitez dzis rano wysłany tam:)

mgregor
06-03-2006, 21:29
Witam,

z przykrością przyłączam sie do wątku "zepsuty s1", ale wczoraj wlasnie uległ awarii mój Canonik.
Spaliła mi sie lampa błyskowa. ;-(
Chcialem zrobić zdjęcie z lampą, aby doświetlić fotografowaną postać. Wcisnąłem przycisk do połowy, lampa się otworzyła,a tu coś strzeliło a gdy docisnąłem spust do końca, lampa dziwnie blysnła i dokończyła żywota, już nie nie błyska.

Czytałem o kłopotach z lampą w s1. Ale nie spotaleam sie z czyms takim. (Chociaz taką samą przygode mialem 10 lat temu z "głupim Jasiem" Kodaka.)

Czy ktoś z kolegów w Canonie miał podobny przypadek i orientuje się ile mnie to bedzie kosztowało, bo wierze że to nie koniec mojego aparatu.

Pozdrawiam.

Lucid
06-03-2006, 22:48
ze lampa sie zacina to stały problem w S1 ale o spalonej ja nie słyszałem nic...jak masz gwarancje to do serwisu innego wyjscia nie ma...zreszta bez gwarancji chyba żarnik nie bedzie kosztował jakis wielkich pieniędzy...

DarekG
07-03-2006, 13:35
Nie mam miłych wieści...

Kolega miał taką sytuację w S1, że lampa zaczęła wydawać głośne trzaski przy błyskaniu. Aparat bez gwarancji, a więc oddał u siebie w Krakowie do nieautoryzowanego serwisu - wstępna diagnoza -> przebicie na cewce napięciowej -> jeśli nie uda się odizolować, to wymiana modułu (gość chciał wymienić sam zapalnik - koszt 100zł + robota 50zł). Ale w Krakowie jednak nie dali rady tego wymienić. W końcu lampa całkiem siadła i skończyło się na Żytniej i wymiana całego modułu - koszt całkowity z przesyłkami przekroczył 400 zł.

mgregor
09-03-2006, 21:17
DarekG, to mnie nie pocieszyłeś. :-(
Z kosztów naprawy moge sobie odjąć kuriera, mam taką możliwość, tyle zaoszczędze...

Napisz proszę na jakiej ulicy w K-owie jest serwis aparatów?

DarekG
10-03-2006, 00:19
Przepraszam, ale pytałeś o koszty...
Ale "always look on the bright side of lif" -> może uda się wymienić sam zapalnik, a wtedy skończyłoby się na 100+50 zł (może coś utargujesz... ;) )
Ulica Zduńska czy jakoś tak...

Lucid
10-03-2006, 18:18
mój siedzi w serwisie i jak wróci odrazu idzie do sprzedania...


ile moge sobie zawołac na allegro za połroczny po naprawie, z kingstonem 512 ładowarka GP i akumulatorkami GP 1600 + torba hama....??