PDA

Zobacz pełną wersję : Migawka, szybkosc robienia zdjec Canon



Agnes
11-09-2004, 18:17
Mam problem z Canonem Power Shot Pro 1. Nie wiem czy to jest jakis defekt czy norma dla tego typu aparatow. Czas miedzy nacisnieciem Shutter button a zrobieniem zdjecia wynosi ok 1 sek. Problem polega na tym, ze nie mozliwe jest zrobienie przedmiotowi w ruchu. Czy jest mozliwe zeby ten aparat reagowal natychmiast.i Po nacisnieciu Shutter button,w monitorze nastepuje klatka stop, a zdjeciewykonuje za 1 sekunde. Moj stary aparat reaguje natychmiastowo, w tej chwili w ktorej nacisnelam guzik. Przy tak duzej cenie wydaje sie to nieprawdopodobne.
Prosze o pomoc.

Voytas
11-09-2004, 20:05
w cyfrakach tak jest ze jest opoznienie pomiedzy nacisnieciem spustu migawki a zrobieniem zdjecia. 1sek?? hmm duzo. moze naciskasz shutter button odrazu "na zrobienie zdjecia", a nie: ustawiasz najpierw ostrosci (połprzycisk) a dopiero pozniej (do konca) robisz zdjeciem a ta stop klatka to ustawianie ostrosci.

yasin
11-09-2004, 20:14
pewnie tak jak napisal Voytas, ustaw program na zdjecia szybko poruszajacych sie obiektow, wyjdz w dzien (najlepiej sloneczny) i nacisnij do polowy spust, a potem jak aparat wyostrzy - uslysz dzwiek i na lcdeku ramka zmieni kolor na zielony, docisnij do konca, ta ostatnia faza to tak naprawde jest opoznienie, pro1 to nie dslr i nie bedzie focil z predkoscia swiatla :|

Vitez
12-09-2004, 02:09
Mam problem z Canonem Power Shot Pro 1. Nie wiem czy to jest jakis defekt czy norma dla tego typu aparatow. Czas miedzy nacisnieciem Shutter button a zrobieniem zdjecia wynosi ok 1 sek. Problem polega na tym, ze nie mozliwe jest zrobienie przedmiotowi w ruchu. Czy jest mozliwe zeby ten aparat reagowal natychmiast.

Wszystkie kompakty cyfrowe tak maja.
Jeden sposob to zminimalizowanie tego wlasnie poprzez wczesniejsze ustawienie ostrosci jak koledzy opisali - zreszta kazde zdjecie powinno sie tak robic ze najpierw spust do polowy by zlapal ostrosc i nastawy a dopiero potem dociskac.

Drugi sposob, ale juz na niego za pozno - trzeba bylo dolozyc odrobinke na 300D z kitem - on robi zdjecia praktycznie natychmiast w porownaniu do kazdego kompakta cyfrowego.

yasin
12-09-2004, 12:16
pewnie sprzedawca doradzil pro1 bo obiektyw L'ka :|

MichałJ
14-09-2004, 13:57
Jeżeli robi się stop klatka na ok 1 s. to stawiam ze AF ustawiony jest na Single a najlepiej ustawic na Continuous no i wtedy powinno być lepiej.

Vitez
14-09-2004, 16:51
Jeżeli robi się stop klatka na ok 1 s. to stawiam ze AF ustawiony jest na Single a najlepiej ustawic na Continuous no i wtedy powinno być lepiej.

Niekoniecznie lepiej. Stopklatka zniknie ale za to AF bedzie dzialal troooooszkeeee woooolnieeej :roll: .

satriani
14-09-2004, 20:02
A czy wyłączenie np funkcji redukcji czerwonych oczu nie powinno przyspieszyć działania?

Vitez
14-09-2004, 22:52
A czy wyłączenie np funkcji redukcji czerwonych oczu nie powinno przyspieszyć działania?

Nie :roll:

Co ma redukcja czerwonych oczu z flesza do szybkosci AF? Przeciez czesto robisz zdjecia bez flesza a szybkosc AF jest taka sama... i jak wtedy chcesz przyspieszyc?

MichałJ
15-09-2004, 00:51
Niekoniecznie lepiej. Stopklatka zniknie ale za to AF bedzie dzialal troooooszkeeee woooolnieeej :roll: .
I tu się nie zgodze ponieważ aparat ustawia ostrość jak już aparat jest kirowany w miejsce planowanego zdjęcia więc jak już wykadrujemy ostrość będzie częściowo ustawiona - ja takie ustawienia mam i wg mnie jest lepiej - może się myle - ale tak mi się wydaje że jest szybciej