PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 7d - Error 50



aniut
07-08-2013, 10:14
Witam

Niewiele zaglądałam do tego działu, bo na szczęście nie było potrzeby. Teraz niestety jest...Mam problem z Canonem 7d, od 2 miesięcy raz na jakiś czas (raz na 200-500 zdjęć) wyświetla mi się w nim error 50. Pokazuje mi się dokładnie taki błąd jak tutaj: VWVortex.com - Canon EOS 7D error 50 :( (http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5013433-Canon-EOS-7D-error-50-()
Aparat pokazuje, że bateria jest pusta, mimo że jest naładowana. Po wymianie baterii na pełną dalej nie chce pracować. Błąd trwa kilka minut po czym aparat znowu jest gotowy do pracy i pokazuje pełną baterię. Czasem ten błąd zdarza się raz na godzinę (przy ciągłym fotografowaniu), jednak gdy wyświetli się pierwszy raz podczas sesji, potem pojawia się już częściej. Przy ostatnim kryzysie pokazał mi się też błąd 30 i raz bodajże 40.

Dwa dni temu zaniosłam aparat do nieautoryzowanego acz sprawdzonego serwisu i ku mojemu zdziwieniu dowiedziałam się, że nie da się nic zrobić dopóki błąd nie wyświetli się na miejscu w serwisie. Nie pojawia się on na tyle często, żeby go łatwo wywołać i mimo ciągłego strzelania przy panu w serwisie nic się nie działo. Moje pytanie do Was - macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? Jak wywołać ten błąd, jak zdiagnozować?

Na zagranicznych forach wyczytałam, że można podnieść lustro do czyszczenia i zostawić uniesione na jakiś czas. Tak też zrobiłam. Ostatnio fotografowałam 12 godzin, zrobiłam 2500 zdjęć i błąd nie wyświetlił się ani razu. Obawiam się jednak że to rozwiązanie tymczasowe.

Jest to dla mnie kłopot ponieważ nie fotografuję tylko amatorsko. Mimo, że posiadam zapasowy sprzęt świadomość że nie znam dnia ani godziny jest dość stresująca. Proszę o rady :)

Ania