PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop CS6 i problem z Bridge



Costus
31-07-2013, 10:58
Witam serdecznie
Po długim okresie milczenia - aczkolwiek wciąż wierny aparacikom i szkiełkom Canona ;) - zwracam się z prośbą o ewentualną podpowiedź.
Otóż pojawił mi się problem po zainstalowaniu najnowszej wersji Photoshopa CS6 (przesiadłem się z lekko mezozoicznego CS2 ;) na CS6). W starej wersji nie było żadnych problemów z przejściem pomiędzy Photoshopem a Bridge - wystarczyło kliknąć na ikonkę w górnym prawym rogu i wszystko było jasne.
W nowej wersji jest możliwość uruchomienia brigde i mini bridge. Opcja nazwana jako mini brigde znajduje się w dolnej części ekranu (już przeniosłem na górę :p).
Niestety jakakolwiek próba odpalenia bridge (z pozycji Plik>przeglądaj w programie bridge) lub mini bridge nie jest możliwa. Po odpaleniu bridge kręci się chwilę ikonka i nic. Po odpaleniu mini bridge system w pierwszej kolejności informuje że musi być uruchomiona aplikacja bridge. Potwierdzenie tego skutkuje kolejnym komunikatem "oczekiwanie na program Bridge CS6" po którym też nic się nie dzieje. Reasumując - nie uruchamia mi się bridge w żaden sposób.
Czy ktoś spotkał się może z tym problemem?

Costus
01-08-2013, 07:46
Już sam znalazłem sposób - to tak jakby ktoś kiedyś miał tez podobny problem :p
Przede wszystkim
1. pomógł help ze strony adobe:
Error: Waiting for Bridge CS5/CS6 | Mini Bridge panel | InDesign, InCopy, Photoshop (http://helpx.adobe.com/photoshop/kb/error-waiting-for-bridge-cs5.html)

2. okazuje się że w momencie instalacji miałem dopięty jakiś zewnętrzny dysk oraz pendrive. Nie jest to najlepszy pomysł ;) Musiałem sporo poczyścić w rejestrze odpowiedzialnym za "odpalenie" bridge CS6 - cały czas widział tam te napędy.