PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki sprzęt zabieracie idac w plener z PM?



Morfii
28-07-2013, 09:16
Jaki sprzęt zabieracie idac w plener z Państwem Młodym? Chodzi o dodatki typu... ile lamp, statywów, blend... itp. Co najbadzie przydatne jest do tego typu ujęć. Używacie jakiś gadżetów typu parasolki, krzesła ? Czy raczej korzystacie z tego co się trafi podczas pleneru ? Korzystacie z usług "parobka" do trzymania np. blendy ?

mk
28-07-2013, 11:00
Parobek zawsze mile widziany, nie to, że pstryknie sobie kilka zdjęć to i potrzyma blendę ; )!
Ja przeważnie biorę tylko jedną lampę reporterską do tego statyw + softbox 80cm reporterski. Gadżety zazwyczaj biorą młodzi, jeśli mają jakiś pomysł czy mają coś fajnego w domu ; )! Do lampy biorę również blendę (akurat 5 w 1 więc robi też za panel dyfuzyjny) dużą (według mnie 180x120) no i parobka do plecaka noszenia, ustawień aparatu, przecież sam nie będę ustawiał wszystkiego, ja tylko pstrykam <śmiech> :D

wiktor2323
28-07-2013, 11:50
Aparat biorę:mrgreen: ale to sporadycznie...

A tak poważnie to aparat, szkła lampe reporterską ze statywem i softboksem a w bagażniku leży 600WS w razie czego ;) Blendy raczej nie nosze bo rzadko ktoś m ichce trzymać. :D

BeatX
28-07-2013, 11:59
Morrfi zaraz założysz wątek pt. "z jakiej odległości robić zdjęcie Parze Młodej?"

Trochę kreatywności, trochę inwencji..
Popróbuj, pokombinuj - bo tak z czasem staniesz się zlepkiem czyiś pomysłów i zero własnego stylu.

Wysłane z HTC One

michael_key
28-07-2013, 17:47
(...) Popróbuj, pokombinuj - bo tak z czasem staniesz się zlepkiem czyiś pomysłów i zero własnego stylu.
Dokładnie. Zabierz ze sobą blendę, statyw, parasolkę i lampę z wyzwalaczem.

Morfii
28-07-2013, 22:15
Nie ma obawy... temat zakładam bo co mi szkodzi... mam swoje pomysły i o taką bezmyślność już mnie nie podejrzewaj. Jeśli budżet jest ograniczony to lepiej poczytać niż kupić coś co będzie leżało. Listę na zakupy mam dużą więc lepiej się dobrze zastanowić :)