PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy aparat do zarabiania :P



adammaliniak
24-07-2013, 08:19
Hej,
Troszkę zajmowałem się już fotografią i ostatnio dostałem od znajomego propozycję, żeby pracować w jego firmie - fotografie ślubne i podobne. Muszę sobie tylko kupić sprzęt (dofinansuje mi, ale bez przesady). Co sądzicie o takimCANON EOS 1100D 18-55 II IS CZERWONY !!KURIER (3419159898) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/canon-eos-1100d-18-55-ii-is-czerwony-kurier-i3419159898.html) ? Albo podpowiedzcie mi coś w podobnej klasie cenowej (+-600 zł max). W ogóle warto kupować na allegro czy lepiej jakiegoś pewnego sklepu na miejscu (we Wrocławiu) poszukać? A może używki?

tomkod
24-07-2013, 08:52
Prowokacja.

darkon
24-07-2013, 08:55
To co chcesz zakupić to na wycieczkę, nie do zarabiania.

Norberto
24-07-2013, 09:01
Ty na serio czy dla żartu tylko ?

er_er_er
24-07-2013, 09:08
chociaz i ja zbyt wielkiego doswiadczenia z wieloma obiektywami nie posiadam to sadze ze ten kitowy bedzie za slaby do slubow tym bardziej ze o zadnej lampie nie wspominasz. a niestety swiatlo to podstawa - kosciol sala balowa zadko sa odpowiednio oswietlone.
ja proponowal bym jakas uzywke + dobry obiektyw a i lampa by sie przydala
np
tamron 17-50 f/2.8 800zl
40d 1000zl
lampa hmmm powiedzmy ze 300zl pod warunkiem ze potrafisz sie poslugiwac wpelni manualna lampa.
DObrze by bylo zeby ktos z bardziej doswiadczonych osob sie wypowiedzial w tym temacie.

mwitek
24-07-2013, 09:31
A dlaczego twój znajomy nie podpowie? Skoro prowadzi firmę zajmująca się tym tematem, to chyba wie co i jak. No chyba że sam robi mmsa 400d i kicie :) w każdym razie zgodzę się z przedmówcą że 40d i tamron + lampa na przykład jakiś youngnuo na początek dadzą ci sensowne możliwości.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

poszukiwacz2006
24-07-2013, 10:07
Po co zakładać ten wątek. Jest przecież od niedawna nowy dział na forum "Fotografia ślubna". Owszem trzeba się trochę wysilić i poczytać, ale bez przesady, aby po raz setny pytać o to samo.
Pozdrawiam

jacek_73
24-07-2013, 10:52
Hej,
Troszkę zajmowałem się już fotografią i ostatnio dostałem od znajomego propozycję, żeby pracować w jego firmie - fotografie ślubne i podobne...

Opadły mi...no jak im tam?... :) ... RENCE.

tomfoot
24-07-2013, 11:03
Hej,
Troszkę zajmowałem się już fotografią i ostatnio dostałem od znajomego propozycję, żeby pracować w jego firmie - fotografie ślubne i podobne. Muszę sobie tylko kupić sprzęt (dofinansuje mi, ale bez przesady). Co sądzicie o takimCANON EOS 1100D 18-55 II IS CZERWONY !!KURIER (3419159898) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/canon-eos-1100d-18-55-ii-is-czerwony-kurier-i3419159898.html) ? Albo podpowiedzcie mi coś w podobnej klasie cenowej (+-600 zł max). W ogóle warto kupować na allegro czy lepiej jakiegoś pewnego sklepu na miejscu (we Wrocławiu) poszukać? A może używki?

zdecydowanie na śluby powinieneś mieć biały aparat, a nie czerwony
musisz wziąć pod uwagę, że czerwony kolor odciągnie uwagę od sukni panny młodej
reszta parametrów jest bez znaczenia, choć z jakimś kompakcikiem byłoby łatwiej podejść bliżej fotografowanej sceny i pozostać praktycznie niezauważonym

MariuszM
24-07-2013, 11:22
Ten wątek to się nadaje do Hydeparku, bo robi się kabaret...

nniwi
24-07-2013, 11:54
szok:D

Merde
24-07-2013, 12:02
Ty na serio czy dla żartu tylko ?

Wydaje mi się, że wątek został założony tylko w jednym celu - by reklamować jakiś tam biznesik w stopce (już usuniętej).

igor58
24-07-2013, 12:53
dlaczego szok?
Czy ślubniaki muszą być koniecznie robione pełną klatą, elkami i z gripem? (bez gripa w ogóle wstyd się pokazywać)?
To tutaj (i chyba tyko tutaj) panuje takie przeświadczenie.
A może rzecz dzieje się gdzieś w Polsce B (z całym szacunkiem), gdzie ludzie nie potrzebują wygładzonych fotek z bokehem, tylko zwykłych pamiątek (10x15) z wydarzenia. Jeszcze niedawno focono wesela kompaktami i też było ok.
Patrzycie na Polskę z perspektywy dużych miast i to jest błąd.

namoamo
24-07-2013, 12:57
@igor58
Tacy ludzie nie biorą w ogóle fotografa, tylko zbieraja zdjęcia po weselu, od gości.

slyfoto
24-07-2013, 13:03
tak jak już ktoś napisał, nie kupuj czerwonego! Na allegro kupuj śmiało , a co tam będziesz robi tym aparatem i komu to juz mnie nie intersuję.
:)

becekpl
24-07-2013, 13:23
Czy ślubniaki muszą być koniecznie robione pełną klatą, elkami i z gripem? (bez gripa w ogóle wstyd się pokazywać)?
To tutaj (i chyba tyko tutaj) panuje takie przeświadczenie.
.No nie wiem
jakoś ta polska b do ślubu bierze mercedesa a nie golfa II
ale jak usłyszą ze chłopak Staska kupuje aparat do ślubów za 500 zeta i chce potem za zdjęcia 1500 to się pukają w czoło, w końcu nasz chłop to zaradny człowiek
dla mnie to po prostu brak szacunku dla profesji fotografa a powszechny zestaw ślubny canun pińcet + 50 1.8 to przekonanie tylko utwierdza(dla części forumowych slubniakow taki zestaw jest ok)
a jak canon 500 to i karty małe bo się psuja,
sami się nie szanujemy to nie można wymagać zrozumienia i szacunku od innych

igor58
24-07-2013, 13:44
no i warszawka się odezwała
czekam na opinie z okolic spod Biłgoraja albo z Bieszczad

slyfoto
24-07-2013, 14:01
50 1.8 Canona nie jest taka zła ...

namoamo
24-07-2013, 14:06
No jego szybki i precyzyjny AF jest stworzony do weselnych sal.

becekpl
24-07-2013, 15:01
właściwie to i golf II nada się do ślubu jako limuzyna,wystarczy umyć

slyfoto
24-07-2013, 15:37
No jego szybki i precyzyjny AF jest stworzony do weselnych sal.
no fakt **** nie urywa,ale nie wszystko odbywa sie na weselnej sali ;) a do tego odbiegamy od tematu Czerwonego aparatu...

Morfii
28-07-2013, 09:11
ale macie radochę z tego tematu... usuńcie go bo to bez sensu. Przykład z golfem nie jest dobry, bo są ludzie którzy lubią pewne generacje aut i chcą takimi jechać do ślubu. Ja jechałem E46 bo tak właśnie chciałem a nie dlatego bo nie było mnie stać na limuzynę...

becekpl
28-07-2013, 11:00
my się chyba z bmw- sport znamy...
tu nie chodziło o zadbanego ładnego golfa tylko o taki umyty
ogórkowy sezon to i tematy ...ciekawe

Morfii
28-07-2013, 22:18
my się chyba z bmw- sport znamy...
tu nie chodziło o zadbanego ładnego golfa tylko o taki umyty
ogórkowy sezon to i tematy ...ciekawe

Pewnie się znamy i to dobrze :) Pozdrawiam :mrgreen:
Umyty czy nie to zły przykład ;) Ale to już nie ważne.

adammaliniak
30-07-2013, 14:03
Nie no kolor żeby aż takie miał znaczenie ?

tdominiak
30-07-2013, 14:14
Nie no kolor żeby aż takie miał znaczenie ?

Przy fotografii ślubnej to jest jeden z najważniejszych czynników.

krzyssp
30-07-2013, 17:26
@adammaliniak ten wątek to na poważnie? Chcesz focić śluby zestawem który nie wiele się odbiega od lepszych kompaktów, zwłaszcza że niektóre mogłyby go nawet przewyższać?...

michael_key
30-07-2013, 21:20
Nowy dział... widzę, że powoli ten wątek idzie w stronę Hydeparku.

xxkomarxx
30-07-2013, 23:30
no i warszawka się odezwała
czekam na opinie z okolic spod Biłgoraja albo z Bieszczad

Czuje się wywołany. No to jak to wygląda u nas. Większość ludzi chce zdjęcia w dobrej cenie. Czasami komuś zależy na jakości i chce kogoś z doświadczeniem, sprzęt nie ma znaczenia ważne by zdjęcia były dobre.
Dla ludzi ważniejsze jest kto jest na zdjęciu niż to jakie ono jest. Znajomi na weselu mieli fotografa co odwalił taką fuszerę ale oddał 2 tys zdjęć ( w tym ruszone itp) dla mnie nie do przyjęcia a oni się zachwycali jak pięknie. Dlatego wracając do tematu. Każdy aparat jest dobry jeśli pasuje osobie która go posiada a to czy ktoś będzie chciał zapłacić komuś za to co tym i jak zrobił to inna kwestia. Jeśli zapłaci super.

maciek12ss
31-07-2013, 11:10
Czuje się wywołany. No to jak to wygląda u nas. Większość ludzi chce zdjęcia w dobrej cenie. Czasami komuś zależy na jakości i chce kogoś z doświadczeniem, sprzęt nie ma znaczenia ważne by zdjęcia były dobre.
Dla ludzi ważniejsze jest kto jest na zdjęciu niż to jakie ono jest. Znajomi na weselu mieli fotografa co odwalił taką fuszerę ale oddał 2 tys zdjęć ( w tym ruszone itp) dla mnie nie do przyjęcia a oni się zachwycali jak pięknie. Dlatego wracając do tematu. Każdy aparat jest dobry jeśli pasuje osobie która go posiada a to czy ktoś będzie chciał zapłacić komuś za to co tym i jak zrobił to inna kwestia. Jeśli zapłaci super.
Nie jest tak tylko U Ciebie. Jak byłem na 3 imprezach po kolei na 3 pierwszych jako fotopstryk. Młodzi jak i reszta rodziny widząc że non stop cos pstrykam mówili mi że bym nie usuwał potem żadnych zdjęć, że by wszystkie zostały nawet te rozmazane bo zawsze cos tam jest i potem jest pamiątka i pośmiać sie mozna. I tu dochodzę do tego, że u takich ludzi nie spisał by się mega profi fotograf, który oddał by 300 albo 200 super artystycznych zdjęć, na których nie było by połowy gości i połowy sytuacji. A to ma być reportaż zdjęciowy czyli opowieść opisana obrazem. No ale są i tacy którym wystarczy 15 zdjęć . Ludzie przywiązują mniej i bardziej uczucia do pamiątek . Jedni wolą się pochwalić drogimi artystycznymi zdjęciami z pleneru które nic nie opowiadają. A drudzy pośmiać się z 2000 sztuk gniotków aby nan nich wszystkie ciotki i wójki byli z kieliszkiem kotletem na widelcu . Zdjęcia grupowe w różnych postaciach z rodzicami braćmi ciocia wujkiem wszyscy na raz i jeszcze inaczej samych grupowych można 50 cyknąc :)

igor58
31-07-2013, 18:15
Czuje się wywołany. No to jak to wygląda u nas. Większość ludzi chce zdjęcia w dobrej cenie. Czasami komuś zależy na jakości i chce kogoś z doświadczeniem, sprzęt nie ma znaczenia ważne by zdjęcia były dobre.
Dla ludzi ważniejsze jest kto jest na zdjęciu niż to jakie ono jest. Znajomi na weselu mieli fotografa co odwalił taką fuszerę ale oddał 2 tys zdjęć ( w tym ruszone itp) dla mnie nie do przyjęcia a oni się zachwycali jak pięknie. Dlatego wracając do tematu. Każdy aparat jest dobry jeśli pasuje osobie która go posiada a to czy ktoś będzie chciał zapłacić komuś za to co tym i jak zrobił to inna kwestia. Jeśli zapłaci super.

no i prawie na moje wyszło

flankerp
02-08-2013, 14:43
No to ja się przyłacze:

Profesionalny sprzęt do ślubów (http://www.professionalphotographer.co.uk/Magazine/Photographic-Inspiration/iPhone-Wedding-Photography)

Kuba1
02-08-2013, 15:06
No to ja się przyłacze:

Profesionalny sprzęt do ślubów (http://www.professionalphotographer.co.uk/Magazine/Photographic-Inspiration/iPhone-Wedding-Photography)Pozazdrościć głębi ostrości.

kajko
07-08-2013, 20:41
No jego szybki i precyzyjny AF jest stworzony do weselnych sal.
to sobie dokup lepszy aparat do tego obiektywu, 500D za słaby :-)