PDA

Zobacz pełną wersję : Mam Canona ale nie wiem jakiego ;/



blindmen
02-03-2006, 20:01
Dostałęm od wujka dość (chyba) stary ale na taki wygląda i nie wiem jaki to model a chciałbym go sprzedać i nawet niewiem za ile go puścić żebym go jakby za marne pieniądze nie puścił. Może ktos mi napisac jaki to model i mniej więcej za ile można go sprzedać. Aparat jest w pełni sprawny wszystko działa bo ju.ż zdazyłem wypstrykać klisze izdjęcia są dość ładne ;];] U dołu sa jego zdjęcia

Zdjęcia Aparatu (http://www.pronede.com/aparat/)

Jac
02-03-2006, 20:03
szkoda ze nie masz wiekszych zdjec ale tak na oko ze 20 zl za niego wezmiesz

i to chyba nie Canon

Tomasz1972
02-03-2006, 20:05
Dostałęm od wujka dość (chyba) stary ale na taki wygląda i nie wiem jaki to model a chciałbym go sprzedać i nawet niewiem za ile go puścić żebym go jakby za marne pieniądze nie puścił. Może ktos mi napisac jaki to model i mniej więcej za ile można go sprzedać. Aparat jest w pełni sprawny wszystko działa bo ju.ż zdazyłem wypstrykać klisze izdjęcia są dość ładne ;];] U dołu sa jego zdjęcia

Zdjęcia Aparatu (http://www.pronede.com/aparat/)

Cała rzecz w tym , że ten aparat może kiedyś leżał obok jakiegoś CANONA. Niestety tylko leżał . To canonmatic , taka podróba spotykana także pod nazwą SONY .

Tomasz1972
02-03-2006, 20:06
szkoda ze nie masz wiekszych zdjec ale tak na oko ze 20 zl za niego wezmiesz

i to chyba nie Canon


Może z 50 zł weźmie .

KuchateK
02-03-2006, 20:07
Nie masz Canona tylko Canomatika. Podrobe nie tylko Canona ale nawet normalnego aparatu fotograficznego. Warte jest to malo co... Bywaja na allegro... Czekaja na naiwnych ktorzy przeplaca i potem beda sie meczyc ze zlomem szukajac kolejnego naiwnego.

Najlepiej daj to jakiemus dziecku do zabawy, bedzie mialo radoche. Chyba lepsze rozwiazanie jak unieszczesliwienie kogos za psie pieniadze.

Tomasz1972
02-03-2006, 20:55
Niestety na rynku jest dużo tego typu aparatów . Często przychodzą do mnie ludzie , którzy właśnie na targowisku okazyjnie taki wynalazek kupili za....100 do 400 zł :-( Naiwność ludzka nie zna granic . Oczywiście zdarza się też żę ludziska kupują takie aparaty za granicą . Ładny profesjonalny lustrzankowy wygląd , plus zewnętrzna lampa i eleganckie etui na cały komplecik robią niesamowite wrażenie na ludziach szukających okazji do kupienia czegoś extra za małe pieniądze . Niestety niewiedza kosztuje .

ripek
02-03-2006, 21:01
a to dziala w ogole ? :)

Tomasz1972
02-03-2006, 21:11
Nie wnikając w szczegóły jak działa , odpowiem że działa .
Na obiektywie masz ustawianie przysłony z oznaczeniem cyfrowym i chmurkowym :-) czas jest stały. Włącznik aparatu ( prawe pokrętło ) Po przełączeniu przeciwnie do ruchu wskazówek zegara włącza aparat . zgodnie z ruchem wskazówek zegara zwija film do kasety . Trzeba bardzo uważać , ponieważ pokrętło działa bardzo lekko i wyłączając aparat można zwinąć niechcący film .Wady obiektywu ( głównie dystorsja ) skorygowana poprzez łukowate umieszczenie filmu w aparacie :-)
Na lampie znajduje się tabelka , znana użytkownikom lamp manulanych . Po oszacowaniu odległości odczytujesz na lampie jaka powinna być przysłona , oczywiście w zależności od czułości filmu i ustawiasz odpowiednią na aparacie :-)

Ogólnie aparat wykazuje bardzo duże luzy na wszystkich elementach ruchomych .

Jednak można zrobić tym zdjęcie .

Zapomniałem napisać o zasilaniu.
Aparat zasilany jest z dwóch baterii AAA , natomiast lampa z AA . O ile włożenie paluszków do body jest proste , to w lampie trzeba poszukać miejsca na zasilanie :-) ukryte jest przez obudowę dyfuzora lampy . Trzeba najpierw ustawić tryb lampy na tele , przesuwając dyfuzor do przodu ( uważając żeby nie wyrwać ) i wtedy ukazuje się miejsce na AA :-)


Wracając do lampy , to ma tryb tele oraz wide . Lampa ma także poziomą i pionową regulację głowicy umożliwiającą korzystanie ze światła odbitego :-)

ripek
03-03-2006, 00:25
Sounds like fun :D

Dobry gadżet na kolejny zlot CB :D

Tomasz1972
03-03-2006, 00:26
Sounds like fun :D

Dobry gadżet na kolejny zlot CB :D
Zamierzasz kupić ??? :-)

ripek
03-03-2006, 00:52
A laski lecą na taki sprzet ? :P

Zielony
03-03-2006, 00:55
Dostałem od wujka dość (chyba) stary...

kurde, a nie wrócił przypadkiem wujek dopiero co z PMA? :lol:

Riccardo
03-03-2006, 01:12
A laski lecą na taki sprzet ? :P

Walniesz sobie czerwony i zloty pasek i trzy biale i masz branie ;)

stdanielo
03-03-2006, 04:40
Znam gościa, który kupił coś takiego jakieś 2 lata temu za 850 zł, najgorsze było to, że 20 m dalej był Fotojoker gdzie za te same pieniądze można było jakiegoś Dynaxa albo Canona 3000 kupić. Jak mu powiedziałem, że to nic nie warte to najpierw nie wierzył a potem się załamał. Miała to być okazja bo niby Włoch (czyt. Cygan) mu sprzedał bo go okradli tylko to miał przy sobie i potrzebował na hotel. Drugi gościu już był lepszy bo stargował na 400 zł. Ech ta ludzka naiwność.

digi-tech.pl
03-03-2006, 08:31
Identyczne sprzęty sprzedaje w Cz-wie klan cyganów. Stoją przeważnie na parkingu Auchan lub M1 i każdemu przechodzącemu klientowi mówią, że mają do sprzedania aparat cyfrowy (tak mówią pod Auchan) lub kamerę cyfrową (tak pod M1) po czym wyciągają spod kurtki takie oto cacko :). Cena wywoławcza to 1000, lecz mój znajomy wylicytował kiedyś 50pln (wiedział, że to syf, ale podobał mu się futerał)

Tomasz1972
03-03-2006, 09:14
A laski lecą na taki sprzet ? :P
Na pewno bardziej rzuca się w oczy :-) jest dużo większy od 350D :-) :-) :-)

perqsista
03-03-2006, 09:16
Canomatic dorobił się nawet testu po polsku . Kto wie, może kiedyś powstanie canobatic-board (btw. można by na 1-go kwietnia wstawic odpowiednie logo i baner)

http://www.phototrip.pl/porady/canomatic/canomatic.html

Paweł Ubysz
03-03-2006, 09:21
Canomatic dorobił się nawet testu po polsku .

Ale najsmieszniejsze jest to ze ktoś jakis czas temu użył tekstu z tego testu do opisu Canomatica w swojej aukcji na alledrogo.

Tomasz1972
03-03-2006, 09:22
Canomatic dorobił się nawet testu po polsku . Kto wie, może kiedyś powstanie canobatic-board (btw. można by na 1-go kwietnia wstawic odpowiednie logo i baner)

http://www.phototrip.pl/porady/canomatic/canomatic.html
Ta strona chyba przekona użytkowników CANON-BOARD że warto kupić taki sprzęcik :-)

Doskonale odwzorowanie barw i przestrzeni tonalnej

Ostrosc w calym zakresie przeslon

Zastaw mocno wyposażony :-) i ta moc lampy :-)

ZESTAW:
W skład zestawu wchodza: -aparat fotograficzny -futeral na aparat -pasek na ramię z duzym napisem CANOMATIC -lampa błyskowa o liczbie przewodniej 1200 [system blyskowy przy pełnej mocy pali na popiol insekty, komary i inne male stworzenia znajdujace sie w promieniu blysku] -osłona obiektywu

popmart
03-03-2006, 09:34
"Aparat spelnia dosc wysokie wymagania autorow serwisu, zapewnia wysokej klasy jakosc obrazu oraz robi ładne zdjecia. "


hahaha :lol:

gwozdzt
03-03-2006, 09:48
Ludzie, nie znacie się. To jest cały poważny "System" 8-)

1048

http://www.canomatic.de/
http://www.ouyama.com/

Zielony
03-03-2006, 11:36
http://canon-board.info/showpost.php?p=105411&postcount=31

blindmen
04-03-2006, 18:44
no to przynajmniej powiedzieliście mi co nieco o tym złomie :D tak działa działa całkowicie sprawny :D czyli raczje nie opłaca się go nawet przedawać no to może se zostawie jako zabytek:PP:PP :)

Zielony
04-03-2006, 20:28
czyli raczje nie opłaca się go nawet sprzedawać no to może se zostawie jako zabytek :)

za niedługo MAJ, zaczną się Komunie więc wręczysz jakiemuś smarkaczowi pod kościołem i będzie po problemie :mrgreen:

gwozdzt
04-03-2006, 22:31
za niedługo MAJ, zaczną się Komunie więc wręczysz jakiemuś smarkaczowi pod kościołem i będzie po problemie :mrgreen:
Krzywdy byś nie proponowal dziecku robić!
Bo to naprawdę krzywda wręczyć komuś nieświadomemu takiego gruchota, ktory zamiast zachęcić do fotografii uczyni rzecz dokladnie odwrotną, a mianowicie totalnie zniechęci (choćby za sprawą otrzymanych za jego pomocą efektów).

kiku1
20-03-2006, 19:11
to co tu wszyscy piszą daje niezły ubaw gdyby nie fakt że jakiś czas temu pojawiali się kolesie którzy naciągali niewinnych ludków na to badziewie a co gorsza ludzie dawali się na to nabierać i to za całkiem spore pieniądze:(

Jac
20-03-2006, 19:24
moze nie identyczna sytuacja ale podobna jest z ekrowa i jego szklami ;-).. ale jest wolny rynek a dobry marketing robi swoje !

kiku1
20-03-2006, 20:18
w tym przypadku to było zwykłe oszustwo koleś zastawiał aparat za pare stówek bo jak twierdził zbrakło mu paliwa a musi dojechać do domu a później wiadomo a działo się to przeważnie w rejonach dużych sklepów:mad:

MGILI
21-03-2006, 10:50
Miałem do czynienia z Typkami od tego super sprzetu. W Miedzyrzeczu koło Bielsko-Białej, w budynku w ktorym znajdowała sie firma w gdzie pracowałem, jedno pomieszczenie wynajmował włoch. Firma jego zajmowała sie własnie hurtem tego aparatu. Przychodziły tego całe palety, oni rozpakowywali kazda sztuke i pokowali polskie pudełko, stare pudełka i steropiany szły na smietnik. Pan Czesio był to gośc co zajmował sie zamiataniem placu i śmietnikiem, pomagał im przy utylizacji opakowan. Skoro tyle sie robi koło tego to stwierdził że warto kupic takie cacko. Zagadał wiec do włocha żeby mu sprzedał jeden aparacik (tanie ponoć nie były). A ten na to że to nie jest sprzęt dla pana Czesia, i żeby dał sobie z tym spokuj. Nie sprzedał mu bo se syfu pod domem nie chciał robić. Ale szły tego tony, tak wiec naiwniaków nie brkuje, a takiego biznesmakarona to zamknąć powinni !!!

Przemoc
21-03-2006, 11:17
Nieco OT, ale opowiem pewną historię.

Na początku lat 90-tych, gdy akwizycja nie była jeszcze obciachem :smile: , mój kolega z klasy zatrudnił się do sprzedaży różnego badziewia. Chodził po biurach i wciskał paniom golarki do swetrów itp.. Pewnego razu dostał do sprzedaży aparaty fotograficzne, straszne badziewie, chińszczyzna totalna, pamiętam, że zamiast wizjera miały odchylaną plastykową ramkę (bez żadnej szybki, nawet pleksi). Jednym słowem szmelc nie wart złotówki.
Cena sprzedaży ustalona przez szefa - 15zł (urealniam ceny, bo wtedy mieliśmy wypłaty w milionach). Towar nie schodził, nikt nie chciał tego g...na kupować.

Co zrobił mój kolega ?

Podniósł cenę na 90 zł, i sprzedał wszystkie !!!!!!!!:-D

Dzięki zmianie strategii cenowej wyprzedał z firmy całe zapasy, kosił kasę poza firmą (oczywiście górka była jego :mrgreen: ) i zgarniał premie.

Jak zobaczyłem te wynalazki w wątku to przypomniała mi się ta historia.

Sorry za OT.

Tomasz Golinski
21-03-2006, 12:34
To znane w ekonomii zjawisko, nie pamiętam mądrego słowa, ale chodzi o niemonotoniczną krzywą popytu.

Theoo
21-03-2006, 12:51
To znane w ekonomii zjawisko, nie pamiętam mądrego słowa, ale chodzi o niemonotoniczną krzywą popytu.
Nie ten teges tylko trza brać bo jak podniesie cenę na 500 zet to się niedopchamy na allegro:mrgreen:

Przemoc
21-03-2006, 14:02
To znane w ekonomii zjawisko, nie pamiętam mądrego słowa, ale chodzi o niemonotoniczną krzywą popytu.

Przykład świetnie pokazuje jak ważne w sprzedaży są odpowiednio skorelowane instrumenty marketingowe (produkt, dystrybucja, promocja, cena).

Produkt - miał jaki miał :-D ,
Dystrybucja - docierał do klienta sam,
Promocja - sprzedaż osobista (sprzedawał również siebie:-D)
Cena - dopiero odpowiednio wysoka uwiarygodniła produkt.

A co do krzywych popytu to pewnie masz rację, ale ja nie potrafię tego zweryfikować. :(

Theoo
21-03-2006, 16:42
Przykład świetnie pokazuje jak ważne w sprzedaży są odpowiednio skorelowane instrumenty marketingowe (produkt, dystrybucja, promocja, cena).

Produkt - miał jaki miał :-D ,
Dystrybucja - docierał do klienta sam,
Promocja - sprzedaż osobista (sprzedawał również siebie:-D)
Cena - dopiero odpowiednio wysoka uwiarygodniła produkt.

A co do krzywych popytu to pewnie masz rację, ale ja nie potrafię tego zweryfikować. :(
Może raczej inaczej:
1/Wiedział jaki ma produkt
2/Wiedział jaką ma grupę docelową
3/Wiadomości te przełożył na odpowiednia strategię marketingową
4/Odniósł sukces
Myslałeś dlaczego kupujesz np.Colgate a nie Blendamed??? Skład,smak,zapach tych past jest niemal identyczny/ niedoodróznienia w badaniach na grupie focusowej 600 osób/ - dlatego tyle wali się w reklamę.
A krzywa sprzedaży? Niwewielki nakład w drobne kłamstewko reklamowe trochę wykresów z konkurencja i... jesteś kupiony. Kupujesz szkła np.L a soczewki produkuje "dang mi chun"Ltd w Chinach.:mrgreen:

Przemoc
21-03-2006, 17:56
Najlepsze jest to, że Kolega kompletnie nie zdawał sobie sprawy co się stało, działał na czuja i trafił.
Miał głowę do interesów, tak się mówi jak nie wiadomo dlaczego ktoś odnosi sukcesy w biznesie. ;)

Kiedyś na zajęciach z reklamy, gość przyniósł kilkanaście różnych pudełek po margarynie, zapytał co je łączy?
Okazało się, że wszystkie produkuje jeden koncern, różnią się niewiele, lub wcale. Każda jednak jest kierowana do innej grupy klientów tzw. segmentacja. Wśród produktów Canona również można odnaleźć jej ślady. (ostatnie zdanie by było o foto) :smile:

Silent Planet
21-03-2006, 22:25
Ten test wymiata!
"idealna ostrosc w calym zakresie przeslon [f16-f16]"
"niemal calkowita wytrzymaloscia na wilgoc, cieplo, zimno oraz kradziez"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hekselman
22-03-2006, 00:22
Ten test wymiata!
"niemal calkowita wytrzymaloscia na umpaumpa...oraz kradziez"
A co cię tak dziwi? Za darmo byś go nie chciał a co dopiero mówić o kradzieży...Sprzęt z gatunku tych co to: "za pozostawienie w terenie - mandat za śmiecenie"!

kiku1
22-03-2006, 13:10
najdziwniejsze jest to że ludzie biorą to do ręki macają i nie łapią że trzymają w ręku G....no.

Michal-Czuba
22-03-2006, 13:58
najdziwniejsze jest to że ludzie biorą to do ręki macają i nie łapią że trzymają w ręku G....no.
Wziął bym do ręki gitarę elektryczną, pomacał, i też bym pewnie nie wiedział że macam jakieś G..no :) Ot, taki przykład, jakich wymyślać można by wiele - po prostu można się na czymś nie znać.

Viqy
30-11-2007, 21:21
Aukcja już zniknęła z portalu, ale przekazuję dla potomności.
Ciekawy kwiatek :)

Wyśledzone na pl.rec.foto.cyfrowa:
http://archi.inos.int.pl/db/item276955388_1.html

Yenox
30-11-2007, 21:38
No i zoom 12x :)

Viqy
01-12-2007, 01:09
Wygląda na hurtowe podejście do tematu robienia ludzi w konia, albo kilka osób nacięło się na "okazyjne" zakupy od kolegów z dużymi torbami szukających jeleni na dworcach i parkingach w całej Europie.

http://www.swistak.pl/aukcje/3122449,CANON-za-150-ZL-OKAZJA-.html
i zarchiwizowane (jakby zniknęło):
http://archi.inos.int.pl/db/item3122449_3.html

senner
01-12-2007, 01:20
400d jest genialny..

i ta lampa add-on xD

zabol
01-12-2007, 12:41
najgorsze jest to ze ktoś moze takiego 400d kupić i nieźle sie potem zdziwi

GrzegorzS
01-12-2007, 13:20
najgorsze jest to ze ktoś moze takiego 400d kupić i nieźle sie potem zdziwi
e tam...
zmieni firmware i już będzie OK ;-)

robgr85
01-12-2007, 23:43
Dostałęm od wujka dość (chyba) stary ale na taki wygląda i nie wiem jaki to model a chciałbym go sprzedać i nawet niewiem za ile go puścić żebym go jakby za marne pieniądze nie puścił. Może ktos mi napisac jaki to model i mniej więcej za ile można go sprzedać. Aparat jest w pełni sprawny wszystko działa bo ju.ż zdazyłem wypstrykać klisze izdjęcia są dość ładne ;];] U dołu sa jego zdjęcia

Zdjęcia Aparatu (http://www.pronede.com/aparat/)

hehe już nie widać fotek pod podanym adresem. Ja bym na twoim miejscu zarzucil na allegro z cena kup teraz 500pln i napisal ze aukcja grzecznosciowa, bo ogloszenie w kilku miejscach dales... a noz sie jakis "koneser" znajdzie :) frajerów w sieci pełno...


Pozdr.

macgyver9
08-12-2007, 01:39
http://archi.inos.int.pl/db/item276955388_1.html

drsemen
08-12-2007, 01:56
A tutaj próbka zdjęć jakie robi ten 400D
http://www.allegro.pl/item279743500_super_nokia_6610i_bez_ceny_minimalne j_.html :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To się bardziej kwalifikuje IMHO do dowcipów o fotofrafii http://canon-board.info/showthread.php?t=5160 ;) a nie na nowy wątek.

mattnick
08-12-2007, 01:58
hehe ... rozdzielczość pikseli = 10 :)

drsemen
08-12-2007, 02:21
Na aparacie napisane 12x optical zoom a w opisie
Zoom optyczny (W) w zależności od zastosowanego obiektywu Zoom optyczny (T) w zależności od zastosowanego obiektywu Zoom cyfrowy brak
APARAT JEST NOWY tylko skąd rysy obok wyświetlacza?

k4cper
08-12-2007, 14:28
zgłosiliście naruszenie zasad?

kucza21
08-12-2007, 14:52
Kiedyś jako 16 latek widziałem otóż takiego canonmatixa w komisie. Mówię WOW !! Tylko 120 zł za lustrzankę, chciałem jakiegoś Zenita lub coś do nauki. Będąc w domu odrazu zabrałem mamę wsiedliśmy w auto i pognaliśmy do tego komisu w centrum miast. Poprosiłem sprzedawczynie o pokazanie takiego aparatu i yyyyh Powiedziałem dziękuję .... Załamany - jakaś podróba. I tak przez następne 4 lata błąkałem się po świecie bez żadnego sprzętu ...

muzyka.lukasz
13-12-2007, 15:39
http://allegro.pl/item283582205_aparat_canon_eos_350d_startujemy_od_ 1_zl_.html
tylko spójrzcie :) ktoś chce kupić okazyjnie canona 350d z 6,3 megapixela?

amroz
13-12-2007, 16:54
kiedyś mój kumpel kupił coś podobnego okazjonalnie za 300zł. i o dziwo nikt niechce go od niego odkupić.