PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarki z serii IP3.. 4... 7... głowice i pełny pochłaniacz atramentu.



Przemek_D
17-07-2013, 10:33
Ostatnio biłem się z tematem drukarek z serii IP.
Posiadam dwie drukarki IP 4600 i IP4850. Dwie drukarki dosłownie nie do zarżnięcia. Jedna i druga posiada już ponad 2500 wydrukowanych zdjęć. Ze względu na to, że kupiłem IP7250 i rozczarowałem się ostro, szczególnie z powodu wytoczonej wojny producentów drukarek z producentami zamienników. Bardzo ciężko jest dobrać zamienniki do 7250, być może jest to jeszcze zbyt świeży temat i na zamienniki trzeba poczekać. Nowy komplet tuszy do cena zaporowa.

Wracając do tematu: głowice w drukarkach są wyjmowane i czyszczą się idealnie nawet z bardzo zaschniętych tuszy - wystarczy tylko zmywacz do paznokci wciśnięty pod lekkim ciśnieniem w głowice. Działa idealnie i zawsze rozwiązuje problem z tuszem.

Jest drugi bardzo poważnym problem z błędem - pochłaniacz atramentu jest pełny - to był poważny problem teraz już nie jest.

Wystarczy ściągnąć najnowszy service tool - działa już pod Win 7 64 bit - ale ważne jest aby uruchomić go jako administrator. Czyści cały eprom w drukarkach. Drukarkę wprowadzasz w tryb serwisowy odpalasz program czyścisz eprom i dalej można drukować bez problemów.

W opisach na necie są informacje iż coś tam nie działa z jakimś modelem drukarki itd... Obalam ploty, program resetuje wszystkie drukarki od wersji 3 po wersję IP4950. Nie wiem jest działa z serią MG i PRO, gdyż nie posiadałem takiej drukarki do czyszczenia... tzn jeszcze nie posiadałem :)

Jeżeli ktoś ma stare IP-eki i był z nich zadowolony - nie wyrzucać, czyszczenie głowicy zajmuje 30 minut - pochłaniacza atramentu 10 minut.

Jeżeli ktoś chce bawić się w fizyczne jeszcze czyszczenie pampersa to jest na yt film jak rozkręcić drukarki i jak przeczyścić pampersa.

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany więcej tematem - pisać.

Pozdrawiam.

pajlot
17-07-2013, 12:27
Przemek
jakich zamienników używasz do druku zdjęć na IP 4600 ? ja do tej pory używałem oryginałów - to nigdy nie było ekonomiczne ale ostatnio robi się rozrzutne. masz na zamiennikach jakies problemy z odwzorowaniem kolorów albo z drukarką ?

Przemek_D
17-07-2013, 15:13
Osobiście z zamiennikami przeszedłem przez marki: BEZ NAZWY, ACTIVE JET, SIC. Na oryginałach jadę tylko jak mam nowe po zakupie w drukarce.
ACTIVE JET - powiedzmy, że są dobre, sporadycznie zapychają głowicę, powiedzmy, iż na 300 zdjęć 1 czyszczenie głowicy. Ich zużyte pojemniki są perfekcyjne ! ponieważ ich konstrukcja umożliwia idealne napełniane ponownie strzykawką tuszy. Active zmieniam jak sobie przypomnę że czas zmienić a tak dolewam do nich cały czas tusz SIC. SIC znajdziesz na allegro w butelkach. Na razie nie zraziłem się do tego tuszu. UPRZEDZAM, wydruk na oryginalnych tuszach jest bardzo dobry, na zamiennikach... tylko ja widzę różnicę :) Osoby którym drukuję zdjęcia nie widzą nic :) - Ważne że są ładne.
Przy dużych ilościach druku tusz w butelkach jest idealny, gdyż druk jest dosłownie liczony w groszach. za 100 zł kupujesz 2 litry tuszu :). POWTÓRZĘ - DWA LITRY :) Wystarcza to na 3000 zdjęć.

Odwzorcowanie kolorów - temat rzeka, kwestia karty graficznej, monitora, profilu itd... zabawy miałem trochę, testowałem drukowałem i w końcu ustawiłem tak jak trzeba. Zauważyłem że na zamiennikach delikatnie więcej jest niebieskiego, więc kilka korekt i wszystko chodzi pięknie. Każdy inny zamiennik lub rodzaj tuszu to zabawa w ustawianie od początku. Mam tylko ten jeden SIC raz ustawiłem po 2 dniach zabawy i drukuję.

Ostatnio kupiłem dla znajomego IP4850 za 50 zł z zaschniętą głowicą. Zmywacz do paznokci raz pod ciśnieniem, 30 minut moczenia i drugi raz pod ciśnieniem i odblokowało. Drukarka śmiga aż miło.

Moim zdaniem do zdjęć w cenie do 300 zł chyba nie ma nic lepszego niż wersje 46... 48 i 49... drukarki ze względu na koszty i łatwy samodzielny serwis nie mają sobie równych. Jeżeli mylę się to pisać śmiało, chętnie poznam inne opinie, może wymienimy się cennymi uwagami lub doświadczeniami.

UWAGA. Zwykłe czyszczenie głowic przez oprogramowanie to mizerny efekt.

--- Kolejny post ---

PROSZĘ pamiętać zawsze że ZAWSZE przekładamy oryginalne chipy z oryginalnych tuszy na zamienniki, ACTIVE JET ma specjalne uchwyty do których wsuwasz chip. Nie wiem czy jest różnica oryginał chip czy nie, ale u mnie osobiście zrobiło to różnicę widoczną w wydruku.

--- Kolejny post ---

NIE ODPOWIADAM NA PRIV.

--- Kolejny post ---

Jak zrobić ciśnienie na głowicy ?:) kupujesz strzykawkę z gumowym tłokiem, najlepiej zwykłą medyczną 20. Wyjmujesz głowicę z drukarki, wyjmujesz gumy z głowicy, mierzysz średnicę wejścia tuszu, idziesz do sklepu gdzie znajdziesz gumowe wężyki, kupujesz kilka różnych o średnicy mniejszej niż średnica wlotu tuszu. Nalewasz zmywacz do strzykawki, zakładasz wężyk na strzykawkę, zakładasz ciasno na wlot na tusz i pod ciśnieniem tłoka powoli dociskasz, nie rób tego mocno, powoli cierpliwości, nie ma innej opcji, musi puścić. Jak nie za pierwszym razem to za piątym. ZAWSZE PUSZCZA, jeszcze się taka nie znalazła która nie puściłaby :). Wężyk bardziej sztywniejszy, o długości ok 2 cm. lepszy jest wówczas docisk.

--- Kolejny post ---

Service tool do canona jest na necie. Najlepsza jest 3 ostatnia dostępna wersja. Chodzi pod win7. UWAGA każdy model drukarki ma inna kolejność wchodzenia w tryb serwisowy. Każdy model drukarki ma inną opcję czyszczenia epromu. Np. IP4600 wystarczy kliknąć wyczyść, a na IP4850 trzeba ilość druku istawić na 10% i wybrać głębokie czyszczenie.

diplo
06-09-2013, 15:52
Przemku, powiedz mi czy sa już jakieś zamienniki do Ip7250 którymi warto się zainteresować, aaa i jeszcze jedno na ile starcza w tej drukarce tusz oryginalny kupiony wraz ze sprzętem?

mxw
06-09-2013, 16:54
Moim zdaniem do zdjęć w cenie do 300 zł chyba nie ma nic lepszego niż wersje 46... 48 i 49... drukarki ze względu na koszty i łatwy samodzielny serwis nie mają sobie równych.
potwierdzam. 8-)

nie mam co prawda serii 4x, a zwykłą starą PIXMĘ IP3000, ale też jest to drukarka nie do zajechania (a w razie czego daje się ją relatywnie tanio naprawić), do tego jest to jedna z ostatnich drukarek z tuszami BEZ czipów! :mrgreen:

dla mnie rewelacja, używam jej głównie do drukowania płyt CD i DVD, ale i jako zwykła drukarka jest często używana (gdy nie chce mi się włączać lasera żeby druknąć dwie, trzy strony), a i bez problemu zdjęcia drukuje na różnych papierach (najlepsze efekty na papierach AGFA, albo jakichś zwykłych z Lidla - podobno też Agfy - za to kompletna porażka na papierach HP). 8-)

tusze wchodzą głównie Active Jet, bo mam blisko do Sferis, gdzie wciąż są dostępne (12,- zł za nowy tusz/kolor). pojawił się też nowy tusz czarny Accura w Komputroniku (był za 10,-, teraz widzę są za 11,90). trochę za mało jednak drukuję, żeby bawić się w dolewanie z butelek. :roll:

do tego te starsze drukarki serii IP 3x/4x/5x dosyć łatwo podłączyć do nowych routerów mających funkcję serwerów wydruku - po prostu są to dość popularne i dobrze "rozpracowane" sterowniki. swoją IP 3000 podłączyłem kablem USB do routera (TL-WDR4300) i drukarka dostała drugie życie - polecam - stała się drukarką sieciową, jest zawsze gotowa do druku, sama się włącza, sama wyłącza, w nocy drukuje po cichu i zawsze jest dostępna dla wszystkich komputerów i lapków w domu - jedynie trzeba samemu podejść, otworzyć klapę, odebrać wydruk i zamknąć klapę. :D

tak więc dbajmy o takie porządne sprzęty. :p precz z planowanym postarzaniem produktów. :twisted:

acha, o ile dobrze pamiętam, to ta drukarka miała własne menu serwisowe - chyba bez programu i komputera, a jedynie wyciskając odpowiednią sekwencję na guzikach dało się zresetować pampersa, i jednocześnie byłem w szoku, jak po ładnych kilku latach posiadania tej niby-najprostszej drukarki bez żadnych ekstra funkcji i bez wyświetlacza - po wejściu w jakieś takie guzikowe super-opcje wydrukowała mi piękny raport z opisem swoich części, wersji elementów, firmware, dokładną datą i godziną pierwszego uruchomienia, ostatniego użycia, dokładnym spisem ile i jakich stron i zdjęć wydrukowała w całym swoim życiu, ile kolorowych, ile na papierze błyszczącym, ile na matowym, i ile wykonała nadruków na płytach - i było tego wtedy ponad 600 płyt CD! i faktycznie tyle tego mogło być. jeszcze raz polecam! ;)

Przemek_D
12-09-2013, 12:52
Drukarki z serii 7... odradzam, ze względu na bardzo drogie tusze oraz brak zamienników. Mam drukarkę 7250 od klienta z która nie wiadomo co zrobić, oryginały kosztują tyle jak nowa drukarka, a zamienniki nie chcą w niech chodzić, pojawiły się jakieś wersje na allegro zamienników, 2 różne i żaden nie chciał ładnie drukować, wszędzie kaszana. Nie wiem czemu tak dzieje się, nie zagłębiałem się w temat 7.... Faktem jest że wersja IP 7... nie jest stworzona do zmianników obeznie i druk z niej wychodzi strasznie drogo, praktycznie jak skończą się tusze to masz dylemat czy kupić nową drukarkę czy nowe tusze w tej samej cenie co drukarka :)

adeksik
01-10-2013, 22:29
Witam. Mam drukarkę Canon IP 4950 i nie chce drukować. Miga 5x pomarańczowa lampka i wyczytałem że padła w niej głowica drukująca. Drukarkę kupiłem 15.09.2012r czyli minął zaledwie rok od jej zakupu i się zepsuła.
Pomoże ktoś gdzie ja naprawić lub czy można to zrobić samemu.

Przemek_D
25-11-2013, 12:48
Drukarki z serii 4 nie padają głowice, chyba że zalałeś wodą głowice to ta, przeczyść spirytusem lub zmywaczem do paznkokci pod ciśnieniem głowice i zoabcz co będzie dalej, na odległość reczej nie pomogę, sprawdz wydruki itd... pisz co zrobiłeś to może coś mi wpadnie do głowy. Ogólnie seria 3 i 4 pixmy to jest sprzęt nie do zajechania. Fatalne są wersje 7... nie polecam i odradzam.

gootchio
27-11-2013, 23:43
Oddam iP4950 z błędem "brak głowicy" za koszty przesyłki (ew. darmowy odbiór osobisty na Mokotowie).
Tusze już oddałem, więc jest sama drukarka.
Wydrukowane ze 100-150 zdjęć A4, tylko na oryginalnych tuszach. Kupiona w 6.2012, jest pudełko i papiery. Padła znienacka bez wyraźnego powodu, w trakcie drukowania. Nie chce mi się próbować naprawy, może komuś się przyda.

k-9
30-11-2013, 19:23
Panie Przemku. Czy mógłby się Pan podzielić z swoimi ustawieniami? Na pewno nie będę mieć perfekcyjnych kolorów lecz wydaje mi się, ż będą lepsze wydruki niż na standardowych ustawieniach.

Pozdrawiam.

dorotaaaaa
16-01-2014, 12:18
Witam. Zakupiłam kilka miesiecy temu drukarke canon prixma ip 7250 i musze przeczyscic głowice niestety nie wiem jak ja sie wyjmuje :/ prosze o pomoc

lysy1
19-01-2014, 14:18
Witam
Mam też iP460 i dwa dni temu drukując stanęła , chciałem ja włączyć ponownie, ale nie reaguje ,nie zaświeca się żaden z przycisków , zachowuje się tak jakby nie dochodził prąd, użytkowana jest czwarty rok pracując na CISSie jak do tej pory zachowywała sie super.
Pomóżcie w diagnozie - czy jest do naprawienia ?
Jurek

Przemek_D
18-02-2014, 23:09
Witam.
Odpowiedzi:
1. Nigdy w życiu nie używaj pary wodnej do odetkania głowicy, gdyż zatykasz ją jeszcze mocniej. Nie wiem kto wpadł na pomysł takiego czyszczenia. Wiem z doświadczenia, że głowice czyszczone para wodną... są już martwe i na 99% już nie ma szans na odetkanie. Jak głowica nie chce puścić, pytam klienta: para wodna ? ... tak... kup nową drukarkę...
2. Z tuszami zamiennikami jest taka opcja. Sam ustawisz sobie parametry wydruku. Bardzo dobra rada. Jak kupisz nową drukarkę wyjmij tusze i wylej trochę atramentu na białą kartkę. Zrób zdjęcia kolorów. Jak najwierniejsze. Tusze zamienniki posiadają jeden feler... kolor żółty jest w różnych odcieniach i to wyłącznie kolor żółty decyduje o wydruku. Np.: żółty jest zbyt jasny do oryginału.. więc dolewasz troszeczkę czerwonego i masz ciemniejszy :) i wydruk od razu jest lepszy :) i sytuacja odwrotna... zbyt ciemny czerwony, dolewasz żółtego i bomba :) wydruk jak na oryginalnych tuszach Canona. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem głupiego cwaniactwa dużych marek firm na tuszach, lub tego czemu Polacy płaca 2 lub 3 razy tyle jak w innych krajach za tusze oryginalne ? Szlag trafia mnie kiedy tusze oryginalne kosztują 2 x tyle do drukarka... ale tylko w Polsce.
PS. nie odpowiadam na PRIV.

--- Kolejny post ---

Seria 7.... to walka z tuszami zamiennikami i ogólnie sprawa wygląda tak że masz płacić za tusze oryginalne czyli 15 mililitrów tuszu aby wydrukować 20 kartek 80 zł lub więcej. Tusz do drukarek atramentowych jest strasznie drogi. 1 litr benzyny kosztuje 5,40 zł a 0,0015 Litra tuszu kosztuje 60 zł. To dopiero nazywa się BIZNES :)

--- Kolejny post ---

Łysy1 - czy są jakieś komunikaty błędów na kompie ?

--- Kolejny post ---

dorota... 7... powiedz mi jakie masz komunikaty na kompie, seria 7 to fatalny wybór...

--- Kolejny post ---

statystycznie na 100 uszkodzonych drukarek serii 3 4 5 do życia wraca 94%..... seria 7... do życia wraca 18%....

--- Kolejny post ---

k-9 wydruk przeważnie na RELATYWNY KOLOMETRYCZNY i zrób próbę czy gama z ustawień drukarki czy z Adobe, zobacz co będzie najwierniejsze kolorom, osobiście relatywny kolometryczny i na profilu Adobe ale sam mieszam barwniki tuszu, i papier EMTEC z dzieckiem na okładce.

czornyj
19-02-2014, 17:53
Pomysł z domieszką magenty do żółtego i vice versa jest ogólnie b. słaby. Są na rynku zamienniki naprawdę mocno zbliżone do Canonowskich barwników, więc tego typu druciarstwo nie ma większego sensu. Generyczne profile Canona dość mocno rozjaśniają zdjęcia w odwzorowaniu percepcyjnym, na relcol ta tendencja nie jest tak silna - czasem jednak rozjaśnienie zdjęć w odwzorowaniu percepcyjnym może dać lepszą*zgodność*(wiele osób pracuje na zbyt jasnych monitorach).

adams99
23-02-2014, 23:59
Poczytałem, poczytałem i dziś kupiłem używaną pixmę 4600 ponoć w dobrym stanie (zobaczymy jak dojedzie). Czytałem tutaj o zamiennikach i widzę że Przemek poleca SIC, znalazłem ja na allegro ale jeszcze mi wpadły w oko tusze Sudhaus Premium. Czy ktoś z Was miał z nimi styczność?

Czornyj - mógłbyś podać nazwy zamienników zbliżonych do oryginałów o których wspominasz?

Dziękuję za odpowiedzi ;)

czornyj
24-02-2014, 10:37
Używam zamienników Printlab w MG6250, po założeniu ustawicznie drukowałem obrazy testowe myśląc, że w głowicy zostało jeszcze trochę oryginałów...

adams99
26-02-2014, 18:09
Po zainstalowaniu drukarki i softu z strony Canona (sterowniki Windows 7 sam znalazł) przy próbie drukowania zdjęcia w programie Easy PhotoPrint EX (najnowsza dostępna wersja) mam taki komunikat jak na załączonym zdjęciu:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://i33.photobucket.com/albums/d72/adams99/allegro/capture-20140226-170553_zps7dfa6836.png)

Coś muszę doinstalować?

adams99
26-02-2014, 19:06
Powyższy post do usunięcia - problem rozwiązany :)

Krejzol
13-07-2014, 13:59
Drukarki z serii 7... odradzam, ze względu na bardzo drogie tusze oraz brak zamienników. Mam drukarkę 7250 od klienta z która nie wiadomo co zrobić, oryginały kosztują tyle jak nowa drukarka, a zamienniki nie chcą w niech chodzić, pojawiły się jakieś wersje na allegro zamienników, 2 różne i żaden nie chciał ładnie drukować, wszędzie kaszana. Nie wiem czemu tak dzieje się, nie zagłębiałem się w temat 7.... Faktem jest że wersja IP 7... nie jest stworzona do zmianników obeznie i druk z niej wychodzi strasznie drogo, praktycznie jak skończą się tusze to masz dylemat czy kupić nową drukarkę czy nowe tusze w tej samej cenie co drukarka :)

Witam, czy od czasu ostatniego wpisu jest jakiś sposób żeby zresetowac info o braku tuszu w 7250?
Używam zamienników 123 drukuj i poza tym że nie potrafię wyzerować komunikatu wszystko gra.Podobno można wyłączyć za pomocą softu info o stanie tuszu ale jakoś nie potrafię tego zrobić.

mizerek
01-11-2014, 00:03
Witam. Jestem tutaj nowy ale liczę że koledzy podzielą się wiedzą dotyczącą drukarki IP4950. Przy wymianie tuszy pojawił się problem B200 :/ Kiedy wyjmę wszystkie kardridże i zresetuję ją pomieli pomieli i nie miga 10 razy, ale w momencie zakładania zamienników od razu wyskakuje problem ponownie. Dodam że wcześniej takie cyrki się nie działy. Kolega który zaczął ten post mówi że ponad 90% drukarek z tej serii da się przywrócić do życia - byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdrawiam

czornyj
01-11-2014, 14:31
How to fix error B200 on canon Printers ~ Fix your printer ! (http://fix-your-printer.blogspot.com/2011/10/how-to-fix-error-b200-on-canon-printers.html)

Juriko
01-11-2014, 17:20
Witam. Jestem tutaj nowy ale liczę że koledzy podzielą się wiedzą dotyczącą drukarki IP4950. Przy wymianie tuszy pojawił się problem B200 :/ Kiedy wyjmę wszystkie kardridże i zresetuję ją pomieli pomieli i nie miga 10 razy, ale w momencie zakładania zamienników od razu wyskakuje problem ponownie. Dodam że wcześniej takie cyrki się nie działy. Kolega który zaczął ten post mówi że ponad 90% drukarek z tej serii da się przywrócić do życia - byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdrawiam
Rokowania są kiepskie.
Przejrzyj (http://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=B200&author=S%B3uga+WSI)

mizerek
05-11-2014, 19:01
drukarka umarła całkiem - posprawdzałem te styki co sie zakleja itd i nic - głowica idzie a tusz nie płynie. BTW. olałem temat i kupilem ip7250. Co proponujecie po oryginalnych tuszach? czy kupno wiecznych tuszy i uzupełnianie strzykawką trzymając sie od początku jedengo porducenta zamienników ma wg Was sens? jeśli tak to jaki tusz najlepiej kupić. Dzięki za porady

Juriko
05-11-2014, 20:36
Ja bym się w strzykawki już nie bawił. Ceny zamienników spadły do poziomu akceptowalnego, np. znane mi z serii CLI526 PrintLaby, kosztują obecnie 8zł z chipem (CLI551 oczywiście).

tlustyx
05-11-2014, 22:18
... znane mi z serii CLI526 PrintLaby, kosztują obecnie 8zł z chipem (CLI551 oczywiście).
Dobre są te PrintLaby? Nie ma problemów z kolorystyką, zasychaniem, zatykaniem głowicy itp?

czornyj
05-11-2014, 23:01
Dobre są te PrintLaby? Nie ma problemów z kolorystyką, zasychaniem, zatykaniem głowicy itp?

U mnie leci leci 3-ci kolorowy komplet Printlabów i któryś z kolei czarny pigmentowy (drukara drukuje faktury, zestawienia itp, żona jest główną księgową w kilku dużych firmach i ostro na niej orze) - nic się nie przytyka, wszystko w porządku.

Juriko
05-11-2014, 23:33
Korzystam z serii CLI526, zużylem 20 kompletów. Drukuję glównie zdjęcia. Jakość bardzo dobra. Trzeba mieć nadzieję że seriaCLI551 jest równie dobra.

szybki-pl
05-01-2015, 19:06
Witajcie.
własnie dzisiaj odebrałem drukarkę ip7250. Drukuje ładnie ale problem polega na tym że zostawia widoczne ślady na papierze foto po rolkach. Może dlatego że drukuje na gramaturze 115g (taka jest mi potrzebna). Czy problem występuje na waszych drukarkach??

Juriko
07-01-2015, 19:49
Na mojej MG5150 występował efekt ząbkowania rolek na papierze Emtec'a błyszczącym. Na papierach Canona perła SG201, i błysk GP501 tego nie ma również z "papierdozdjec" na podłożu PE o różnych gramaturach, błyszczących perłowych i matowych nic takiego nie występuje. Nie zauważyłem tego efektu również na papierach Hahnemühle , tu stosowałem grube podłoża ok 300g.m2

komiro
07-01-2015, 23:56
Jestem na tym forum nowy. Być może nie w tym miejscu piszę pytanie? Jeśli tak to przepraszam. Chodzi o to że posiadam canona pixma ip4200x. Sygnalizuje 5x mrugnięć diody pomarańczowej. Nie daje się nic drukować, uruchomić do druku, żadnych testów, czyszczeń głowicy - nic. Głowica raczej nie jest przytkana, tusze wypływają. Czy jest na to jakaś rada? Podobno reset programem ip canon, tylko może wie ktoś jakim? i skąd go ściągnąć? A może jest ktoś kto poradzi? Może bodajże Przemek co pisał że canon serii 2, 3,4 są nie do zajeżdżenia może coś pomoże? Byłbym b. wdzięczny!

Przemek_PC
08-01-2015, 00:26
Piec mrugniec to chyba uszkodzona glowica. Uszkodzona, nie zatkana.

komiro
09-01-2015, 00:30
Canon podaje: 5x pom. dioda to:
1. Brak głowicy w drukarce - głowica jest więc to raczej odpada.
2. Błąd instalacji głowicy - może ktoś wie na czym polega błąd instalacji głowicy i w takim razie jak ją prawidłowo zainstalować?
3. Błąd danych EEPROM - podobno można je wykasować w trybie serwisowym, tylko jak? lub wykasować programem Servis Tool, tylko którym dla canon ip4200? Może ktoś wie?
Przed wyrzuceniem drukarki na ''śmietnik'' chciałbym to wszystko sprawdzić.

Przemek_PC
09-01-2015, 03:17
Jest glowica ale uszkodzona i masz 5 mrugniec. Jak uszkodzic glowice? Zmusic drukarke do drukowania mimo braku tuszu. Tusz poza tym ze drukuje to rowniez chlodzi dysze glowicy. Brak tuszu- brak chlodzenia-5 mrugniec. Jedna glowice w ten sposob nieswiadomie zalatwilem. Wstawilem sprawna glowice i drukarka dziala.

komiro
09-01-2015, 19:20
Ale ja nigdy nie zmuszałem drukarki do drukowania bez tuszu. Zresztą nie wiem jak to zrobić - drukarka zawsze nie chciała drukować dalej przy skończeniu się tuszu -wysyła komunikat i trzeba zadać nowy pojemnik i wtedy rusza.I tak zawsze robiłem. Po prostu zamarła nagle.
A co z tymi resetami o które pytałem, sposobem instalacji głowicy, czy błędami EEPROM? Czy ktoś coś wie i poradzi?

Dr.Kloss
21-01-2015, 02:00
Witam forumowiczów. Tak sobie czytam czytam i muszę co nieco napisać. Wydaje mi się że ten negatyw co do serii 7 a zwłaszcza wymieniana tutaj IP7250, jest ostro przesadzony, bowiem o ile faktycznie jej zacięcia myślowe a przy okazji tego śliczna symfonia pracy trybów niczym z wiekowej snopowiązałki, może doprowadzić do rozpaczy, to o tyle sprawa z tuszami nie wygląda tak strasznie jak się ja tu maluje ... Jestem posiadaczem owego kombajna od 2 miesięcy i już ma na swym koncie ponad 300 labelprintów na dyskach ponad 2000 wszelkiej maści pism i okolo 200 fotek z czego jakieś 10% w A4 i co ? ano to szanowna społeczności, że nie ma żadnego problemu z niczym. Jedyna inwestycja to kwota około 40 - 50 zeta w odpowiednie zbiorniczki, zero resetowania, przekładania chipów, kłopotu z profilami kolorów a do tego monitor stanu działa jak na oryginałach, stosuję tusze dolewane z butelki i z opinią iż cena zamiennika nie przemawia za tym rozwiązaniem jest totalną bzdurą, ponieważ dajmy na to zamiennik z 15 ml kosztuje niech nawet 8 zeta to za 50 ml w butelce płacę aż 12 zeta a samo nabicie zajmuje aż 3 minuty z przerwą na fajkę ... to jakby policzyć ilość nabić względem kosztów ... to jak zamienniki będą po 2 zeta to się dopiero zgodzę z tą opinią.
Z pewnością zgadzam się z opinią iż ogólnie canony są nie do zarąbania, niestety nie są odporne na jeden czynnik ... Nas samych ... Bo to my przez własne czasem z pozoru istotne oszczędności, a już z pewnością z chęci ulepszania fabryki, zarzynamy te drukarki ekspresowo. Od samego początku jadę na alternatywie i zeros problemos... Oryginalne tusze to chyba rozpakuję w przyszłym roku pod choinkę ;)
I to co zauważyłem od samego początku ... Regeneracja oryginalnych zasobników jest nieporozumieniem. To w każdym przypadku, bynajmniej u mnie, kończyło się pasmem problemów wydatków i nerwów... I tym akcentem życzę dobrej nocy.

Pawel181
28-01-2015, 10:44
Do Pana Dr.Kloss.
Posiadam od niedawna drukarkę IP7250. Bardzo proszę o szczegółowe dane (typ, producent, miejsce zakupu) stosowanych przez Pana "zbiorniczków" oraz tuszy.

komiro
13-02-2015, 00:33
P. Dr Kloss powiedział co wiedział, nie odpowiedział i jest chyba szczęśliwy, że coś powiedział.
Tak to jest - nie tylko na tym forum.

Dr.Kloss
19-07-2015, 23:44
P. Dr Kloss powiedział co wiedział, nie odpowiedział i jest chyba szczęśliwy, że coś powiedział.
Tak to jest - nie tylko na tym forum.

Odpowiedział i to już dawno, z tą różnicą iż poprzez e-mail, a ty ziomuś zamiast jęczęć, masz pytanie zapytaj, a nie po 3 dniach już płacz... Jednak odpowiem zasadniczo i ogólnie... wujek google radzi, zestaw zamiennych wkładów lub zbiorniczków to dziś koszt około 125 zł plus minus jak kto szuka, a co do dolewanych tuszy to sorry gregory, ale jest tego tyle, że czekanie na podanie jest oznaką całkowitego lenistwa ... ENTER

pawlack
26-11-2015, 01:56
Witam
Mam problem z ip7250, mianowicie chcąc wydrukować 6 kopii tego samego jedynie na pierwszej kopii coś widać. Na każdej kolejnej obraz jest coraz mniej widoczny, cały w paskach. Padły wszystkie kolory na raz, to raczej nie zapchane dysze ?