PDA

Zobacz pełną wersję : A może by tak więcej solidarności wśród canonowców??



radekbo
11-09-2004, 07:47
Co prawda pobieżnie, ale przejrzałem bliźniacze forum nikona i co widzę?? Wszyscy wieszają psy na canonie, a na forum canona co widzę?? Przekomarzania na temat wyższości 10D nad 300D. Zastanawiam się po co to komu? Szkoda tracić czasu na takie dywagacje. Chwalmy się fotkami, a nie sprzętem. A jak już musimy to pojedźmy po nikonie np że iso zaczyna się od 200 hehehe, że mora itp... Czytałem dyskusję w której porównywali 10D do D70 jako równy z równym, myślałem, że nikon wprowadził D70 jako konkurenta 300D i cały świat tak uważa. Niektórzy chyba chcą się dowartościować? Jestem ciekawy co reszta grupowiczów myśli na ten temat?

gietrzy
11-09-2004, 08:26
...Jestem ciekawy co reszta grupowiczów myśli na ten temat?

Ja mam w dup :!: e jakieś wojny systemowe, itp., itd. Prawdą jest, że dzięki N nasze aparaty kosztują połowę mniej gdyby nie istniał N :!:
Duży wkład wniósł Metz i N w nowy system pomiaru światła. Ten ostatni wypuszczając SB-800. Canon się sprężył i mamy 580EX :shock:
Dla mnie w puszce liczy się szybkość, dokładność AF w połączeniu z 24-70, 70-200 no i może jeszcze z 16-35 ale na 100% to niewiem :wink: *
A tak w ogóle to zaraz jade na wesele najeść się placków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

* a pewnie moim zdjęciom będzie daleko do tych zrobionych przez co zdolniejszych ludzi z forum :D

Rudi
11-09-2004, 10:00
Szczerze mówiąc zwisa mi to i powiewa, jakby ludzie przeznaczyli ten czas co tracą na gadce o "wojnie systemów" na nauce focenia, to by to na pewno więcej pożytku przyniosło.

Prawdą jest, że dzięki N nasze aparaty kosztują połowę mniej gdyby nie istniał N
Duży wkład wniósł Metz i N w nowy system pomiaru światła. Ten ostatni wypuszczając SB-800. Canon się sprężył i mamy 580EX
No właśnie konkurencja niech się zajmie sobą, my bedziemy czerpać korzyści z tego czy to będzie canonier czy nikoniarz czy minolciarz.

A tak w ogóle to zaraz jade na wesele najeść się placków
ja nic nie jem bo kaca mam :|
Pozdrawiam
Rud

Tytus
11-09-2004, 10:20
Co prawda pobieżnie, ale przejrzałem bliźniacze forum nikona i co widzę?? Wszyscy wieszają psy na canonie, a na forum canona co widzę?? Przekomarzania na temat wyższości 10D nad 300D. Zastanawiam się po co to komu? Szkoda tracić czasu na takie dywagacje. Chwalmy się fotkami, a nie sprzętem. A jak już musimy to pojedźmy po nikonie np że iso zaczyna się od 200 hehehe, że mora itp... Czytałem dyskusję w której porównywali 10D do D70 jako równy z równym, myślałem, że nikon wprowadził D70 jako konkurenta 300D i cały świat tak uważa. Niektórzy chyba chcą się dowartościować? Jestem ciekawy co reszta grupowiczów myśli na ten temat?

ostatnio dostałem priv od Nikonowca zachwalającego także prywatnie zalety Nikonów
trzeba mieć naprawdę nawalone
Nikona nie kupię z zasady, na Canona psioczę bo mógłby być lepszy
dlaczego nie jest? bo Nikon nie jest dość dobry by się z nim równać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

canon_user
11-09-2004, 10:25
I tu sie zgadzam z przedmowca :)

Wieszanie psow na jakims systemie po calosci i na zasadzie nie bo nie swiadczy jedynie o braku znajomosci tematu. Nie ma takiego producenta ktory moze sie pochwalic ze wszystko co wypuscil na rynek to tylko swietne produkty. Zarowno canon jak nikon maja w swej ofercie zarowno swietne szkielka jak i takie przy ktorych produkcji chlopaki chyba sporo popili :) To samo dotyczy tzw. firm niezaleznych tokinia sigma czy tamron . Wywalac za burte wszystkie produkty to glupota. To po prostu zwykly rachunek prawdopodobienstwa przy takiej ilosci szkiel canona i nikona oraz aparatow nie ma sily zeby wszystkie byly the best :)
Pozdr.

Rudi
11-09-2004, 10:52
Polecam ten artykuł: www.photozone.de/2equipment/war.htm
Koleś w tym artykule nieźle prawi szczególnie na końcu.
"NICE EQUIPMENT - NOW SHOW ME YOUR PICTURES!"

Guess why ... ?

Have fun!

Pozdrawiam i udanych zdjęć
Rudi

radekbo
11-09-2004, 11:14
Tak naprawdę to mam to w nosie kto ma jaki sprzęt, bo czy to nikon czy canon czy też leica - będę robił nadal takie same knoty jak do tej pory. Chodzi mi tylko o takie głupie przekomarzania typu - "mój 10D to ma taką funkcję, a twój tandetny 300D nie - hehehe". Każdy ma taki sprzęt na jaki go stać. A co mówić właścicielom kompaktów za 1000 zł?? Wyrzuć tę zabawkę i kup DSLR? Bzdura. Zresztą nie chce mi się więcej pisać na ten temat :twisted:

Mori
11-09-2004, 12:47
A mi brakuje czegoś takiego w wydaniu Canon'a na bagnet EF:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://turbo.ez.pl/pstryk/img/5/00375-000329.jpg)
http://www.pstryk.com.pl/opis/375

Krzychu
11-09-2004, 13:01
A mi brakuje czegoś takiego w wydaniu Canon'a na bagnet EF:

Obrazek (http://turbo.ez.pl/pstryk/img/5/00375-000329.jpg)
http://www.pstryk.com.pl/opis/375

Nie wiem dokładnie co to ma, ale był taki korpus zwany EF-M bez AF'u. Specjalnej kariery nie zrobił, czasami można spotkać na Allegro czy gdzieś...

Mori
11-09-2004, 13:06
Nie wiem dokładnie co to ma, ale był taki korpus zwany EF-M bez AF'u. Specjalnej kariery nie zrobił, czasami można spotkać na Allegro czy gdzieś...

A ma bagnet EF? Raczej FD... czyli moje obecne szkła nie pasują. :P

Krzychu
11-09-2004, 13:10
Nie wiem dokładnie co to ma, ale był taki korpus zwany EF-M bez AF'u. Specjalnej kariery nie zrobił, czasami można spotkać na Allegro czy gdzieś...

A ma bagnet EF? Raczej FD... czyli moje obecne szkła nie pasują. :P

Oczywiście że ma EF, inaczej w ogóle bym o nim nie pisał... Zresztą spójrz raz jeszcze na nazwę :)

Wszystkie korpusy FD nie miały AF'u, były tylko obiektywy FD z AF'em (jakieś straszne wynalazki) z tego co pamiętam...

[ Dodano: 11-09-2004 ]
Mori,

Rzuć okiem tutaj :

http://www.canon.com/camera-museum/camera/1987-1991/data/1991_ef-m.html

Mori
11-09-2004, 18:16
Hmm no fakt - tyle, że przy moim Olympusie to gorsze jest od serii EOS 300... zresztą przy tym Nikonie też.

Vitez
12-09-2004, 02:06
Co prawda pobieżnie, ale przejrzałem bliźniacze forum nikona i co widzę?? Wszyscy wieszają psy na canonie, a na forum canona co widzę?? Przekomarzania na temat wyższości 10D nad 300D. Zastanawiam się po co to komu? Szkoda tracić czasu na takie dywagacje. Chwalmy się fotkami, a nie sprzętem.

I to ci nie pasuje? Ze dokladnie opisujemy wady i zalety NASZYCH aparatow?
Ktos chce sobie wybrac body - to niech dokladnie wie jakie wady ma 300D , jakie przewagi ma 10D czy 20D i niech sobie dzieki temu dobrze przemysli wydatek paru tysiaczkow.
Przynajmniej nasze przekomarzania sa 'wewnetrzne' i maja podstawy - kazdy swoj sprzet opisuje, by innym bylo latwiej dobrac cos dla siebie.
A chwali sie to ze nie psioczymy bez sensu na inny system - bo po co? Brak konkretnych argumentow powoduje tylko pusta wymiane zdan - kazdy sobie wybiera system a wieszanie psow na Canonach tylko dlatego "bo to Canon" swiadczy tylko o dziecinnosci :roll: .
A tak poza tym idziemy do Hydeparku :P
Btw fotki wielu z nasz prezentuje rowniez na podforum Galerie i w swoich podpisach pod przyciskiem WWW, wiec jak zwykle nie zgodze sie z teza "chwalmy sie fotkami, nie sprzetem" - fotki kazdy chetny moze sobie obejrzec, a po sprzecie nie zaszkodzi podyskutowac.

Arkan
12-09-2004, 12:01
tyle, że przy moim Olympusie to gorsze jest od serii EOS 300
Mori, strasznie wysoko postawiłeś poprzeczkę - trudno znaleźć coś co da się porównać do OM-4 i FM3A. To jest absolutny top wśród manuali, a przyjemność trzymania OM-4 czy FM3A jest niepomiernie większa niż jakiegokolwiek plastikowego, nawalonego elektroniką badziewia. Ale cóż, trzba iść z duchem czasu, sam wczoraj sprzedałem swojego Pentaxa ME Super :cry: - pójdzie na nowe szkiełko do 300d.

Arkan

satriani
14-09-2004, 20:25
Nie tylko Nikonowcy nadają na Canonowców, większość użytkowników VW których znam uważają że ich auta są najlepsze w swojej klasie , kumpel który kupił kiedyś wieżę techniksa też psioczył na wszystko inne, ale o firmach audiofilskich z podobne pieniądze nie miał pojęcia.
Według mnie wszystko jest zależne od półki cenowej jaką dany sprzęt reprezentuje.

Leprekan
15-09-2004, 15:09
Proponuję na znak pogardy dla nikona zakupić po jednym modelu i publicznie przejechać je walcem :D :D :D
Kto kupi ?
Ja skombinuję walec :wink: he he