PDA

Zobacz pełną wersję : Technika Filmowania na Green Screen



DamianNk
10-07-2013, 09:06
Siemacie ludzie!:)

Jestem tutaj nowy więc może na początek się przedstawię. Mam na imię Damian i mieszkam pod Krakowem. Jestem użytkownikiem Canona od prawie dwóch lat. Przybywam do was z małym problemem. Interesuje się animacjami i efektami specjalnymi w związku z czym zainwestowałem w kilka lamp, green screena i ogólne wyposażenie mojego "studia". Jednak mam problem z odpowiednią konfiguracją mojego aparatu, modelu 1100D. Po nagrywaniu każdego ujęcia i przerzuceniu go na After Effects i dokładnym obejrzeniu, widzę straszne artefakty na moim ciele. Zwłaszcza na rękach, które psują cały efekt danego ujęcia. Chciałem prosić o małe wskazówki, dotyczące właśnie jak najlepszej konfiguracji aparatu w celu uzyskania jak najlepszej jakości filmu. Dodam, że korzystałem również z ręcznego wzorca bieli i efekt wspaniały nie był.

Mam nadzieję, że problem przedstawiłem jasno bo czasem lubię stworzyć zamieszanie w moich wypowiedziach.

Pozdrawiam!:)

rafal1980
10-07-2013, 09:25
Nie znam się niestety - ale myślę, że tu znajdziesz szybciej pomoc - videodslr.pl ( forum temu poświęcone )

DamianNk
10-07-2013, 09:47
Ciekawa strona, wielkie dzięki!

JaLe
14-08-2013, 16:30
Co do Green Screenu to oprócz zasady pomijania zielonego koloru w ubiorze bardzo ważne jest oświetlenie. Czyli tak jak w klasycznej fotografii liczy się oświetlenie postaci, ale też równomierne oświetlenie tła.

Ja przy GS stosowałem do tego celu co najmniej 5 punktów świetlnych.

Tomek W
30-10-2013, 16:42
Trudno powiedzieć cos więcej na podstawie tak ogólnych informacji. Gdybyś wrzucił przynajmniej screen było by łatwiej.

Na pewno powinieneś zjechac do minimum z ostrością na aparacie. Do tego wybrać jakiś neutralny, płaski sttyl.

janoz
05-12-2013, 12:49
Unikaj zielonego, uważaj na cienie na green screenie, lepiej żeby ich nie było, ustaw ostrość no i potrzeba będzie dużo światła :)

zbi_gniew
07-12-2013, 00:23
Kluczem jest odpowiednie oświetlenie, nie tylko z przodu ale także kontry odcinające od tła.

adam_k
09-01-2014, 23:12
czy do filmowania Green Screen nadają się tła z allegro takie niby szmaciane, dziurkowane na rolce czy tylko tradycyjne kartonowe oczywiście zielone lub niebieskie :)
i jeszcze jedno pytanie czy w technice green screen można użyć białego tła?