PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z nowym 5d - rysa na matowce



th0mas
09-07-2013, 21:32
Witam, mam taki chyba nietypowy problem, dzisiaj stalem sie "szczesliwym" posiadaczem canona 5d mark iii. Wszystko byloby super itp... gdyby nie taki maly psikus... Po podpieciu szkla i pierwszym uruchomieniu nowego nabytku zauwazylem w wizjerze w lewym dolnym rogu kreske... pomyslalem ze moze jakis kurz czy cos, ale jak sie okazalo jest to najprawdopodobniej rysa na matowce (staralem sie delikatnie 'zabrac' to (myslac, ze to jest jakis pylek czy cos) ale bez skutku - jest to na 100% ryska... Rozmawialem juz mailowo ze sprzedawca (sprzet zakupiony na ebayu) i mowi ze mam go odeslac i zobacza co jest. pytanie do was - czy jakbym kupil matowke to jest szansa jej wymienienia we wlasnym zakresie? czytalem ze w 5d mark iii jest niewymienialna wiec to mnie troszke zdemotywowalo, a drugie pytanie ile za takowa usluge bym zaplacil w serwisie w polsce? (mieszkam poza polska i po prostu bym to naprawil w przyszlosci jakbym byl w kraju) z gory dzieki za odpowiedzi, mam nadzieje ze do wieczora czegos sie dowiem, bo jak nie to bede zmuszony rozstac sie z przyjacielem :)

valdoo
10-07-2013, 11:31
Kolego matówka w 5dIII jest wymienna, do wyboru są trzy rodzaje. Sama wymiana jest raczej prosta, nowa matówka ma w zestawie specialna, plastikową pensetę, która bardzo ulatwia wymianę. W necie dużo jest filmików instruktażowych. Uwaga, nie dotykaj matówki palcami i niczym nie przecieraj. To jest bardzo delikatne tworzywo, łatwo można ją uszkodzić :( Jeśli ta "rysa" nie jest na środku, to raczej nie wpływa na pracę aparatu i jakość zdjeć, psuje tylko komfort psychiczny posiadacza.

fro
10-07-2013, 11:33
A skąd kolego informacja że w Marku 3 matówka jest wymienna?

valdoo
10-07-2013, 11:46
Czytałem w jednym z portali foto. Jeśli nie jest wymienna, to mój błąd! Opierałem się na tym co przeczytałem. Sam nie posiadam 5dIII

Demonos
10-07-2013, 16:09
Jeżeli NIE jest wymienna, to ten sprzedawca matówek naciąga użytkowników, pokazując np. taką oto nierealną instrukcję wymiany:

Canon EOS 5D Mark III Focusing Screen Installation Instruction (http://www.focusingscreen.com/work/5d3en.htm)

:-D

fro
10-07-2013, 18:38
Ja nie wiem czy jest wymienna, zadałem pytanie :-) ponieważ ze źródeł producenta płynęła informacja że nie jest. Posiadam Mk3 ale nie mam zamiaru sprawdzać jeśli nie będę musiał. :-)

Demonos
10-07-2013, 22:06
Zaciekawił mnie temat i faktycznie, oficjalnie nie jest wymienna i Canon nie przewiduje innych matówek.
Ale ponieważ wymiana matówki jest prosta, to rynek zrobił swoje i dlatego można kupić matówki do precyzyjnego ostrzenia.

Czyli oficjalnie jest niewymienna, ale jest wymienna :o

Tak przynajmniej w moim rozumieniu to wygląda.