PDA

Zobacz pełną wersję : Kit od 300d + odwrotnie mocowany obiektyw = macro?



konradl
10-09-2004, 23:36
Tak sobie mysle nad zamontowaniem odwroconego obiektywu po przez pierscien na KITOWYM szkle od 300d, jednak niepokoi mnie pewna sprawa, a mianowicie to, ze ostatnia soczewka wraz z mocowaniem filtrow obraca sie, a w dodatku gwint jest plastikowy... Zastanawiam sie czy dokrecenie jakiegos starego ciezkiego obiektywu nie zameczy silniczka af-u?

Co o tym myslicie?

Pozdr
Konrad L

Tomasz Golinski
12-09-2004, 12:45
AF radze przy makro wylaczyc. Ale pierscien i tak moze sie polamac.

konradl
12-09-2004, 12:57
czyli odpada :( pozostaje tylko obiektyw macro... W soczewki sie juz kiedys bawilem i jakosc pozostawiala wiele do zyczenia...

Tomasz Golinski
12-09-2004, 13:05
jak masz stary obiektyw to kup przejsciowke i pierscienie/mieszek

Tytus
12-09-2004, 14:26
czyli odpada :( pozostaje tylko obiektyw macro... W soczewki sie juz kiedys bawilem i jakosc pozostawiala wiele do zyczenia...

niedawno taką zabawkę nabyłem, dobre szkło, ale GO jest strasznie mała, trzeba naprawdę porządnych przesłon używać, jedyne pocieszenie to ostrzenie z 30 a nie 2 cm.....

[ Dodano: 12 Wrzesień 2004 ]

jak masz stary obiektyw to kup przejsciowke i pierscienie/mieszek

ostrość masz wtedy na 2 cm. pracować w takich warunkach jest dość trudno...

Tomasz Golinski
12-09-2004, 16:56
Niekoniecznie. Ja uzywam Sonnara 135 i ostrosc mam z kilkunastu cm. Do tego lampa 300EZ opakowana papierem, przeslona 22 i jest ok.

Vitez
13-09-2004, 01:12
Niekoniecznie. Ja uzywam Sonnara 135 i ostrosc mam z kilkunastu cm. Do tego lampa 300EZ opakowana papierem, przeslona 22 i jest ok.

A pokaz te fotki ktore sa OK bo jakos na stronce twojej nie moglem znalezc (przejrzalem pobieznie, znalazlem dwa makra ze stonka i przyslona na pewno nie 22 :> ).

Tomasz Golinski
13-09-2004, 11:11
Stonka jest bez lampy oczywiscie wiec i f malutkie. Nie mam nic specjalnego do pokazania, gdyz brak mi raczej cierpliwosci do polowania na to cale robactwo. Teraz i tak nic nie wygrzebie, bo wszystkie foty mam w domu a do konca miesiaca jestem na wyjezdzie.

Vitez
13-09-2004, 17:26
Teraz i tak nic nie wygrzebie, bo wszystkie foty mam w domu a do konca miesiaca jestem na wyjezdzie.

Szkoda. Tak z ciekawosci pytalem bo ludzie czesto szukaja jakichs tanich szkiel do makro a twoj zestawik dodatkowo z lampa wydaje sie rozsadny 8)