PDA

Zobacz pełną wersję : Przedziwna usterka - Tamron 70-300 zawodzi na manualu.



tymczasowa
06-07-2013, 23:32
Witajcie!

Pare lat temu bedac w górach niestety lekko uszkodzilam obiektyw.

Do dzis bylam pewna, ze moj Tamron bedzie zawodzil na ok 250 mm, ale dzis bawiac sie patrze, ze zawodzi na ok. 250 mm ale TYLKO i wylacznie na trybie MANUALA.

Czy ktokolwiek spotkal sie z tak dziwna usterka? Przelaczam na AF, daje 300 mm i bez problemu...
W co obiektyw oberwal, ze w ten sposob sie zachowuje tylko i wylacznie na trybie "M"?
Poprosze oczywiscie o spekulacje, bo jestem po prostu ciekawa, a nie mam mozliwosci podpytania nikogo z serwisu w moim miescie, bo po prostu takowego nie ma :)


Dodam, ze komunikat ktory wowczas wyskakuje to: "ERR 01 - bledny transfer sygnalow obiektyw - aparat. Wyczysc styki na obiektywie i aparacie"
Oczywiscie nie wspomne tutaj, ze nie ma mowy o owocnym "zyszczeniu styków obiektyw-aparat" - to nie przejdzie.

Pozdrawiam
Anna

igor58
06-07-2013, 23:44
a na 300mm nie zawodzi?
Strasznie namotałaś...
Jak działa af, to chyba nie ma problemu

tomfoot
06-07-2013, 23:52
Ale sprawdzasz to teraz po paru latach od uderzenia? :-)

tymczasowa
07-07-2013, 00:21
OK ok, faktycznie zle ujelam:

1. Nie dziala tylko i wylacznie na manualu ( M = CHODZI O TRYB na pokrętle, nie o ostrzenie, bo i AF i M działają) od 250 - 300 mm.


2. Kurcze, po paru latach po prostu nie myslalam zeby go sprawdzic na innych trybach, bylam pewna ze od 250 mm na kazdym bedzie ten sam problem. Wiem, to glupie, ze po takim czasie, ale ....

nadal pytanie: czy orientujecie sie co to takiego, ze na jednym trybie na danej dlugosci cos w obiektywnie "nie styka"?

tymczasowa
07-07-2013, 14:26
Widzicie.. niestety - wczoraj musialam jakos "dziwnie" przykrecic obiektyw do body, dzis znow go przykrecajac zauwazylam, ze jest problem i tyczy sie juz kazdego trybu na pokretle, nie tylko na trybie M, ale na Tv, Av i tak dalej...

Jesli dokrece calkowicie obiektyw do "klikniecia" - wtedy mam problem z zoomem w zasadzie nie na 250 mm, ale jeszcze na 190 mm...
Jesli z kolei NIE dokrece leciutko (pozostawiajac jakos 3 mm do tego charakterystycznego dzwieku "klik"), to wtedy nie dziala mi juz Autofocus, przyslony (jest domyslnie tylko "00") itp - ale wtedy moge robic na ogniskowych, ktore byly wadliwe... na manualnym focusie - ale co to za rozwiązanie... żadne.

Co zrobic? :(

Widze wyraznie, ze jest problem po calkowitym dokreceniu obiektywu, ale czy da sie to jakos naprawic "samodzielnie"? Pewno głupie pytanie zadalam :(