PDA

Zobacz pełną wersję : Czy opłaca mi się zmieniać sysytem?



sleepyhead
04-07-2013, 18:31
Posiadam Canona 1100D, EF-S 18-55 IS II, EF-S 55-250 IS.

Już długo mnie to zastanawiało - zmiana Canona na Nikona. Nie wzięło się to wyłącznie z wpływów mojego otoczenia (prawie sami Nikoniści). Ostatnio zobaczyłem w sklepie że jest dużo Nikonów z matrycą 20Mpix za około 2000zł, gdy sprzęt Canona mający 18Mpix zaczyna się od 3 tys.

Dlatego chciałbym zmienić system. Czy w ogóle warto? Co sądzicie?

Merde
04-07-2013, 18:42
Sądzimy, że w twoim przypadku ciężko mówić w ogóle o "zmianie systemu" ;-)

Radex
04-07-2013, 19:08
Nigdy się nie opłaca finansowo ;-) Jeżeli większość znajomych ma tą samą markę i możesz liczyć na wymianę obiektywów, to się opłaca

krzyssp
04-07-2013, 19:15
Jak od 3000? Przecież Canon 600D to około 2000...

Ligo
04-07-2013, 19:29
To zależy od Twoich możliwości finansowych.
Jeśli w zamierzasz zostać przy szkłach kitowych, przejdź na Nikona. Będziesz mógł pożyczać lepsze szkła od innych.
A jeśli sam będziesz chciał dokupić lepsze szkła to wtedy zostań przy Canonie, bo nie będziesz musiał pożyczać ich kolegom ;)

sleepyhead
04-07-2013, 19:52
Jak od 3000? Przecież Canon 600D to około 2000...

Nie, no masz w sumie rację bo ja patrzyłem na Canony nowej generacji ;)

--- Kolejny post ---


Nigdy się nie opłaca finansowo ;-) Jeżeli większość znajomych ma tą samą markę i możesz liczyć na wymianę obiektywów, to się opłaca

Nie no, wymiany (pożyczania) nie przewiduję :/

--- Kolejny post ---

A więc mam do was dwa kolejne pytania:
*MÓWIĘ TERAZ TYLKO O CANONACH

1. Czy warto kupować NAJNOWSZE body? Czy mają one jakieś przydatne technologie w które warto zainwestować?
2. Co sądzicie o tym, że taki Nikon D3200 ma 24 Mpix i kosztuje niecałe 2 tys., a Canon 5D ma 21 Mpix i kosztuje 6700zł? Skąd taka wielka różnica cenowa?

Merde
04-07-2013, 19:59
1. Czy warto kupować NAJNOWSZE body? Czy mają one jakieś przydatne technologie w które warto zainwestować?

W większości przypadków odpowiedź (oczywiście IMO) brzmi: nie.
Jednym z niewielu wyjątków jest 6D vs 5D MkII.


2. Co sądzicie o tym, że taki Nikon D3200 ma 24 Mpix i kosztuje niecałe 2 tys., a Canon 5D ma 21 Mpix i kosztuje 6700zł? Skąd taka wielka różnica cenowa?

Bo cena nie bierze się (wyłącznie) z megapikseli. Rozmiar (fizyczny, w mm) matryc to może porównałeś?

becekpl
04-07-2013, 20:00
Dlatego chciałbym zmienić system. Czy w ogóle warto? Co sądzicie?myślę ze w twoim przypadku nawet więcej niż warto

sleepyhead
04-07-2013, 20:22
Bo cena nie bierze się (wyłącznie) z megapikseli. Rozmiar (fizyczny, w mm) matryc to może porównałeś?

Porównywałem: Porównanie Canon EOS 650D vs. Nikon D3200 - Dziewięć powodów dla Canon EOS 650D - VERSUS (http://versus.com/pl/canon-eos-650d-vs-nikon-d3200)

--- Kolejny post ---


myślę ze w twoim przypadku nawet więcej niż warto

Uzasadnisz?

pathar
04-07-2013, 20:30
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czy potrzebuję jak najwięcej megapixeli? Jeśli chcesz drukować foty w bardzo dużych formatach, to mpixele pomagają, ale we wszystkich innych przypadkach nie warto brać aparatu z matrycą napakowaną pixelami. A już zwłaszcza gdy jest to matryca niepełnoklatkowa. Zdjęcia poza tym, że na wyższych czułościach mogą być bardziej zaszumione, to zajmują więcej miejsca na karcie pamięci i na dysku. Takie jest moje zdanie:)

p0m
04-07-2013, 20:30
sleepyhead a zrobisz tym nikonem lepsze zdjęcia? skupiłbym sie na rozbudowie tego co mam, a nie na tym, co mi mówi otoczenie bądź co otoczenie posiada... (czasem warto uskuteczniać - asertywność).

jaś
04-07-2013, 20:40
Posiadam Canona 1100D, EF-S 18-55 IS II, EF-S 55-250 IS.

Już długo mnie to zastanawiało - zmiana Canona na Nikona. Nie wzięło się to wyłącznie z wpływów mojego otoczenia (prawie sami Nikoniści). Ostatnio zobaczyłem w sklepie że jest dużo Nikonów z matrycą 20Mpix za około 2000zł, gdy sprzęt Canona mający 18Mpix zaczyna się od 3 tys.

Dlatego chciałbym zmienić system. Czy w ogóle warto? Co sądzicie?

megapixele kompletnie nie mają znaczenia jeśli to ma być powodem zmiany to nie warto, cena systemu to cena korpusu i obiektywów jakie potrzebujesz dopiero to daje się porównać, ale przy tym stanie posiadania obiektywów można bez nadmiernego i drobiazgowego przemyśliwania bezproblemowo zmieniać system, skąd mamy wiedzieć dlaczego chciałbyś zmienić system, ja chciałbym zmienić - wiem dlaczego, ale pewnie nie zmienię :), ogólnie w pewnych aspektach warto, a w pewnych nie. co o tym sądzę - nic bo 1. nie widziałem zdjęć :), 2. skoro autor nie wie co chce to skąd ja mam wiedzieć czy on potrzebuje zmiany.

sleepyhead
04-07-2013, 20:58
Jeśli chcesz drukować foty w bardzo dużych formatach, to mpixele pomagają, ale we wszystkich innych przypadkach nie warto brać aparatu z matrycą napakowaną pixelami. A już zwłaszcza gdy jest to matryca niepełnoklatkowa. Zdjęcia poza tym, że na wyższych czułościach mogą być bardziej zaszumione, to zajmują więcej miejsca na karcie pamięci i na dysku. Takie jest moje zdanie:)

Ok, dzięki wielkie! :D

Więc, zdecydowałem co innego - wymienię korpus :)
Planuję Eos'a 650D, ale prosiłbym was o małe wyjaśnienie. Czy to prawda że ma on jednostopniowy spust? Bo na versusio jest tak napisane O.o

Merde
04-07-2013, 21:29
Planuję Eos'a 650D, ale prosiłbym was o małe wyjaśnienie. Czy to prawda że ma on jednostopniowy spust? Bo na versusio jest tak napisane O.o

Pytanie kontrolne: czy wiesz w ogóle o co to znaczy?

sleepyhead
04-07-2013, 21:33
Pytanie kontrolne: czy wiesz w ogóle o co to znaczy?

No, że nie da się nacisnąć się do połowy spustu. Nic po za tym, dlatego pytam :P

Merde
04-07-2013, 21:38
No, że nie da się nacisnąć się do połowy spustu. Nic po za tym, dlatego pytam :P

Ale to wcale nie znaczy, że się nie da nacisnąć do połowy spustu.
To oznacza, że nie ma wyczuwalnego, wyraźnego przejścia pomiędzy stanem "naciśnięty do połowy" a "wciśnięty". Granica jest płynna, można by to nazwać "analogowa".
Taki spust jest przydatny przy fotografowaniu z dłuższymi czasami migawki (ułatwia stabilne utrzymanie korpusu, bez szarpnięcia).

sleepyhead
04-07-2013, 21:43
Ale to wcale nie znaczy, że się nie da nacisnąć do połowy spustu.
To oznacza, że nie ma wyczuwalnego, wyraźnego przejścia pomiędzy stanem "naciśnięty do połowy" a "wciśnięty".

Czyli uznałbyś to za wadę czy zaletę? Czy to zależy od przyzwyczajenia?

Merde
04-07-2013, 21:51
Czyli uznałbyś to za wadę czy zaletę? Czy to zależy od przyzwyczajenia?

Za cechę.

piast9
04-07-2013, 22:18
Ale to wcale nie znaczy, że się nie da nacisnąć do połowy spustu.
To oznacza, że nie ma wyczuwalnego, wyraźnego przejścia pomiędzy stanem "naciśnięty do połowy" a "wciśnięty". Granica jest płynna, można by to nazwać "analogowa".
Taki spust jest przydatny przy fotografowaniu z dłuższymi czasami migawki (ułatwia stabilne utrzymanie korpusu, bez szarpnięcia).
O czym Ty, za przeproszeniem, piszesz? 650D ma normalny, dwustopniowy, doskonale wyczuwalny spust. Taki sam miałem w 350D, taki sam dotykałem w różnych Pentaksach i Nikonach, które macałem.

Merde
04-07-2013, 22:20
O czym Ty, za przeproszeniem, piszesz? 650D ma normalny, dwustopniowy, doskonale wyczuwalny spust. Taki sam miałem w 350D, taki sam dotykałem w różnych Pentaksach i Nikonach, które macałem.

Tylko o tym, czym jest jednostopniowy spust. Nie weryfikuję informacji z "versusio" (cokolwiek to jest), bo nie mam takiej możliwości.

RTSiak
04-07-2013, 22:42
nie myslales o kupnie nowego obiektywu? w tym przypadku zmiana puszki na 650d czy jakiegos nikona da ci tyle co nic...

PawelB
04-07-2013, 22:44
Na porównaniach typu "versusio" absolutnie nie wolno się opierać. A niestety ostatnio widzę że jest to bardzo popularna strona. Wystarczy w porównaniu które wcześniej zostało podane Porównanie Canon EOS 650D vs. Nikon D3200 - Dziewięć powodów dla Canon EOS 650D - VERSUS (http://versus.com/pl/canon-eos-650d-vs-nikon-d3200) wśród argumentów za Nikonem przeczytać punkty i uzasadnienia "Dostępnych więcej soczewek" "Posiada GPS" i "Posiada WiFi". Po prostu znajomość tematu rzuca na kolana :)

jellyeater
06-07-2013, 12:07
Masz jakąś galerię w necie? Wtedy powiemy czy warto. :D Jak nie robisz odbitek > 20x30 to ilość MPX nie ma właściwie znaczenia.

Podsumowując to co napisałem: tak czy siak nie warto. Przynajmniej na razie. Ale jeżeli chcesz to zmień. Tak jak kobieta kolor włosów.

centur
06-07-2013, 13:08
Posiadam Canona 1100D, EF-S 18-55 IS II, EF-S 55-250 IS.

Już długo mnie to zastanawiało - zmiana Canona na Nikona. Nie wzięło się to wyłącznie z wpływów mojego otoczenia (prawie sami Nikoniści). Ostatnio zobaczyłem w sklepie że jest dużo Nikonów z matrycą 20Mpix za około 2000zł, gdy sprzęt Canona mający 18Mpix zaczyna się od 3 tys.

Dlatego chciałbym zmienić system. Czy w ogóle warto? Co sądzicie?
brakuje Ci pixeli w 1100d ??? i tak ja napisał jellyeater, pokaż jakieś swoje foty....

becekpl
06-07-2013, 13:42
brakuje Ci pixeli w 1100d ??? i tak ja napisał jellyeater, pokaż jakieś swoje foty....a kto tu mówi o fotach?!?!?!?!?!?!
tu chodzi o lans, w towarzystwie pewnych rzeczy nie wypada, np. pokazywać się z 1100d

trothlik
06-07-2013, 14:48
Posiadam Canona 1100D, EF-S 18-55 IS II, EF-S 55-250 IS.

Już długo mnie to zastanawiało - zmiana Canona na Nikona. Nie wzięło się to wyłącznie z wpływów mojego otoczenia (prawie sami Nikoniści). Ostatnio zobaczyłem w sklepie że jest dużo Nikonów z matrycą 20Mpix za około 2000zł, gdy sprzęt Canona mający 18Mpix zaczyna się od 3 tys.

Dlatego chciałbym zmienić system. Czy w ogóle warto? Co sądzicie?

Widzę że dla ciebie kryterium ostatecznym jest ilość pikseli... proponuje chybaD700 ( o ile się nie mylę) i będziesz miał ich gdzieś około 37mpx. lans gwarantowany...
Poza tym pikseloza to jak dla mnie czterdziestorzedny parametr...
popatrz może na szum, szybkostrzelność itepe itede

jellyeater
06-07-2013, 18:11
D800. D700 miał chyba 12. Wiocha. :D

Szum... Właściwie to od kilku lat niewiele się zmieniło w tej materii.

Szybkostrzelność... Po co? Chyba do sportu. :) I trzeba obiektywy które poradzą sobie z utrzymaniem ostrości...

Aparat to aparat. Jeżeli nie wiesz czy zmienić, to znaczy, że nie należy zmieniać. A jak wiesz, to się nie pytasz tylko zmieniasz. :)

Kup sobie 50 1.8 EF. I zobacz co z tym dasz radę zrobić.

trothlik
06-07-2013, 21:18
D800. D700 miał chyba 12. Wiocha. :D


Co wiocha?
D700?
D800?
12?
Poza tym napisałem że nie jestem pewien który to model.

xxkomarxx
07-07-2013, 10:57
Wszyscy święci. Czytam to i oczom nie wierzę. Lans na sprzęt nie mając pojęcia o podstawach wyboru aparatu a o fotografowaniu już nie wspomnę. Koledze polecam zmianę systemu (jeśli aparat i jedno szkło poza kitem można tak nazwać) na iphona. Będzie gitara.

igor58
07-07-2013, 17:56
gitara zamiast aparatu

Mike7
07-07-2013, 18:23
gitara zamiast aparatu

Lubie TO ;)

To autora tematu - Proponuję kupić dobrą książkę :)

Natasha
07-07-2013, 19:57
Proponuję kupić dobrą książkę :)

Gitara od podstaw: podręcznik gry na gitarze (książka + CD) - sklep RockMetalShop.pl (http://rockmetalshop.pl/product-pol-22409-Gitara-od-podstaw-podrecznik-gry-na-gitarze-ksiazka-CD-.html)

sleepyhead
07-07-2013, 20:17
Dobra dzięki, temat zamykam, tu macie jakby ciąg dalszy rozważań :P
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/eos-600d-vs-650d-vs-60dz-91480/