PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw burczy kiedy jest włączona stabilizacja obrazu :-(



Romi
30-06-2013, 15:54
Witam, mam problem z obiektywem CANON EFS 18-200 1:3.5-5.6 IS, któty podczas naciskania spustu migawki dziwnie burczy a obraz w wizjerze lekko drży :-( Dzieje się to wtedy gdy stabilizator w obiektywie jest włączony.
Czy miał ktoś coś takiego i ile może kosztować naprawa ?
Bardzo proszę o informację i pozdrawiam

p0m
30-06-2013, 16:15
proponuję poskładać fakty i wyciągnąć wnioski - stabilizacja obrazu to nic innego jak poruszanie soczewką lub grupą soczewek bądź matrycą aparatu. w canonie odbywa się to tylko w obiektywie, więc jest to poruszanie soczewką/soczewkami. stabilizacja włącza się, gdy przyciskasz do połowy spust migawki. cos tam musi burczeć - silniczek jak i soczewka. a to że obraz lekko drży w wizjerze... tak po prostu jest, gdy soczewka rusza się. polecam przeczytać INSTRUKCJĘ.

latant
30-06-2013, 19:01
obraz lekko drży w wizjerze... tak po prostu jest, gdy soczewka rusza się. polecam przeczytać INSTRUKCJĘ.

W moich obiektywach przy włączonej stabilizacji obraz w wizjerze jest nieruchomy, ale drży gdy wyłączę stabilizację :D

Naprawiacz
30-06-2013, 20:11
Uszkodzona stabilizacja. Kosztów nie znam, ale niestety to zwykle dość droga awaria.

Romi
30-06-2013, 20:35
proponuję poskładać fakty i wyciągnąć wnioski - stabilizacja obrazu to nic innego jak poruszanie soczewką lub grupą soczewek bądź matrycą aparatu. w canonie odbywa się to tylko w obiektywie, więc jest to poruszanie soczewką/soczewkami. stabilizacja włącza się, gdy przyciskasz do połowy spust migawki. cos tam musi burczeć - silniczek jak i soczewka. a to że obraz lekko drży w wizjerze... tak po prostu jest, gdy soczewka rusza się. polecam przeczytać INSTRUKCJĘ.



Mam ten obiektyw od 3 lat i nigdy wcześniej tak nie robił. Przekładałam go również do innego body i niestety robi tak samo. To nie jest delikatne burczenie lecz o wiele głośniejszy dźwięk:|

--- Kolejny post ---


Uszkodzona stabilizacja. Kosztów nie znam, ale niestety to zwykle dość droga awaria.

Dziękuję, a czy mógłbyś kogoś polecić odnośnie naprawy
pozdrawiam

Merde
30-06-2013, 22:56
Dziękuję, a czy mógłbyś kogoś polecić odnośnie naprawy
pozdrawiam


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.viewfromtheblueridge.com/wp-content/uploads/2011/03/facepalm.jpg)

aneczka1981
21-08-2013, 06:57
O widzisz mi tez sie cos takiego dzieje w tym samym obiektywie. I przy IS wlaczonym to jakas masakra te dzwieki wczesmiej tez mi tak nie robil. Na poczatku myslalam ze to po wizycir na basenie tak dziwnie reagowal, gorac plus wilgoc swoje zrobilo. Ale to chyba nie to. Teraz nie zalaczam Is I wydaje mi sir ze lepsze zdjecia robi niz z IS. Ale I tak szalu nie ma. Nie wiem czy jest sens naprawiac stabilizator.