PDA

Zobacz pełną wersję : Lada dzien duza obnizka ceny 5D



snowboarder
01-03-2006, 07:36
Chodzi o cene w USA. Wiem, ze wiele osob sprowadza
sprzet, moze to byc bardzo dobra wiadomosc dla wielu :-)

Algier
01-03-2006, 08:44
co oznacza duża?

Jac
01-03-2006, 08:47
i skad ta informacja?

Drozdi
01-03-2006, 08:49
Chodzi o cene w USA. Wiem, ze wiele osob sprowadza
sprzet, moze to byc bardzo dobra wiadomosc dla wielu :-)
Snowboarder skad te info masz?

snowboarder
01-03-2006, 08:57
Mam znajomego, u ktorego zostawilem duzo pieniedzy (duzy sklep
internetowy). Dzwonilem wypytac go kiedy spodziewa sie nowego 85L.
Przy okazji wyszlo, ze mimo, ze maja 5D na stanie, nagle zmienili status
na "w zamowieniu". I zdaje sie, ze to pod wplywem odgornej decyzji.
Powod moze byc tylko jeden...
Okazuje sie, ze to trend dnia w kilku duzych online sklepach.

W amazon - 1-2 tygodnie, z newegg zniknal w ogole, itd.

Błajo
01-03-2006, 09:07
Gdzies tu ktos pisal o obnizce na 5D w Niemczech.

gietrzy
01-03-2006, 09:35
Gdzies tu ktos pisal o obnizce na 5D w Niemczech.
W Europie (nie w Polsce :evil: ) rabat 300 Euro
http://canon-board.info/showthread.php?t=8773
http://canon2006promotions.onlinerebates.com/

edit: na FMirandzie wrze :) Ludzie wq***ni bo niedawno zakupili piątki. Z żalu pierniczą głupoty o $500 :shock: rabacie Za Wodą.

Krótki cytat: ...canon is running some sort of a promotion and prices are going to drop like mad this week on it.
To tyle ... narazie. Teraz czekam na Sony/KM Dynaxx 9D :mrgreen:

mjastrzebski
01-03-2006, 12:34
Chodzi o cene w USA. Wiem, ze wiele osob sprowadza
sprzet, moze to byc bardzo dobra wiadomosc dla wielu :-)

To jesli juz sie ktos decyduje na sprowadzanie sprzetu na ktory nie bedzie w zasadzie gwarancji, to moze warto sie zainteresowac cenami w Szwajcarii. Tez brak europejskiej gwarancji, ale w razie jakiejs wiekszej skuchy blizej do serwisu w CH niz USA. Najlepsze ceny w sklepach on-line to obecnie 3600 franciszkow. Do tego dochodzi 450 Cash Back od Canaon CH. To daje cene 3150 CHF,a przy kursie 2,45 to jest 7700 PLN. Kusi mnie to osobiscie bo jakbym sprzedal 300D aka trabant, za no powiedzmy 1400, to w zasadzie musialbym dolozyc 6k PLN to 5D. Very kuszace..... ale jeszcze sie chwilke wstrzymam, bede przejezdzal przez CH jeszcze przez dobre pol roku co tydzien, moze jeszcze cos drgnie w okolicach gdy pojawi sie na polkach 30D. Zdjecia mam czym robic, wiec mnie nie pili. A to tylko hobby u mnie.

Zrodlo: http://www.toppreise.ch/prod_69817.html.



Zdrowia
Marcin

gietrzy
01-03-2006, 12:49
A ja jeszcze chciałbym dodać, że jeżeli rzeczywiście w USA spuszczą z ceny o $500 to powinien być to wystarczający powód by na tym forum warnować/banować/ciąć/itp. wszystkie flamy z Nikon w temacie (a w szczególności D200).
Już dawno Nikon nie zrobił tak wiele dla Canonierów !!!

Tytus
01-03-2006, 13:30
Kusi mnie to osobiscie bo jakbym sprzedal 300D aka trabant, za no powiedzmy 1400

no nie wiem...we wrzesniu swojego za 1800 puściłem, teraz to on warty jest chyba niewiele...

Tytus
01-03-2006, 13:31
Chodzi o cene w USA. Wiem, ze wiele osob sprowadza
sprzet, moze to byc bardzo dobra wiadomosc dla wielu :-)

raczej 500 USD cash back...

jak w Europie...

mjastrzebski
01-03-2006, 13:43
no nie wiem...we wrzesniu swojego za 1800 puściłem, teraz to on warty jest chyba niewiele...
1400 to realna cena za body+grip patrzac na allegro. W takich granicach, 1400-1600 sie licytuje aktualnie.

Marcin

websky
01-03-2006, 19:33
To jesli juz sie ktos decyduje na sprowadzanie sprzetu na ktory nie bedzie w zasadzie gwarancji, to moze warto sie zainteresowac cenami w Szwajcarii. Tez brak europejskiej gwarancji, ale w razie jakiejs wiekszej skuchy blizej do serwisu w CH niz USA.


Dla kogoś, kto kupuje na firmę bardziej się chyba opłaci kupić w Niemczech:
Cena: 2525 Euro - 16% VAT - 300 Euro + 30 Euro wysyłka = 1900 Euro * 3.85 = 7300 w przybliżeniu.

Oczywiście te 300 Euro Promo2006 zwracają w ciągu 30 dni od daty wysłania formularza. Więc na wstępie trzeba zapłacić więcej.

Pozdrawiam
Konrad
http://www.kiosk24.pl

epso_nj
02-03-2006, 02:23
Witam.

Nie znam osobiscie tej firmy ale cena wyglada super (pomijajac to ze wrazie koniecznej naprawy to tylko USA , ale slyszalem ze ludziska radza sobie z tym problemem przez PolAmer )przy obecnym kursie USD :
http://www.bestpricecameras.com/308518-312322-2.html

Pozdrawiam.

KuchateK
02-03-2006, 07:14
No to ja tradycyjnie:
http://www.resellerratings.com/seller8754.html
http://www.resellerratings.com/seller9662.html

No i link do posta:
http://canon-board.info/showpost.php?p=142033&postcount=3

Czacha
02-03-2006, 09:49
Gdzie dokonuje sie zwrotu podatku przy zakupach w Niemczech? Czy moze dopiero przy rozliczeniu z US?

Tytus
02-03-2006, 12:35
Gdzie dokonuje sie zwrotu podatku przy zakupach w Niemczech? Czy moze dopiero przy rozliczeniu z US?

podatku w ogole nie rozliczasz, bo go nie płacisz, w UE jak jesteś płatnikiem VAT podajesz nr i wystawiają ci od razu fakturę netto

to działa transgranicznie, mając nr VAT belgijski, jest to jakiś wystandaryzowany nr UE bo u mnie są BE-XXXXXXX, podajesz go w sklepie i dostajesz towar bez VAT (także robiąc zakupy za granicą - Niemcy, Holandia)

tylko chash-back rozliczasz wtórnie, kasę wysyłaja na konto...

websky
02-03-2006, 12:53
podatku w ogole nie rozliczasz, bo go nie płacisz, w UE jak jesteś płatnikiem VAT podajesz nr i wystawiają ci od razu fakturę netto

to działa transgranicznie, mając nr VAT belgijski, jest to jakiś wystandaryzowany nr UE bo u mnie są BE-XXXXXXX, podajesz go w sklepie i dostajesz towar bez VAT (także robiąc zakupy za granicą - Niemcy, Holandia)

tylko chash-back rozliczasz wtórnie, kasę wysyłaja na konto...

Heh, pytanie, czy osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej może wystąpić o europejski numer NIP i kupić prywatnie towar bez VATu. Raczej napewno nie, ponieważ jest to sprzedaż do klienta końcowego, który nie jest podmiotem gospodarczym. A wiadomo, że klient końcowy zawsze płaci VAT za towary, które tym podatkiem są objęte. Tak więc jeśli kupujesz prywatnie za granicą (UE), wydaje mi się, że płacisz poprostu cenę brutto, z VATem obowiązującym w kraju, w którym dokonujesz zakupu.

Pozdrawiam
Konrad
http://www.kiosk24.pl

Czacha
02-03-2006, 13:06
Pytalem sie o zakup na firme - niestety ja bez VATu kupic nie moge.

kris6000
02-03-2006, 13:53
Witam
Mam takie pytanie, czy kupując 5D w Polsce w opakowaniu z nalepką promocyjną, mogę się starać o zwrot tych 300 euro na konto w kraju?

Pozdrawiam

websky
02-03-2006, 14:00
Witam
Mam takie pytanie, czy kupując 5D w Polsce w opakowaniu z nalepką promocyjną, mogę się starać o zwrot tych 300 euro na konto w kraju?

Pozdrawiam

Hmm, dobre pytanie, przejrzałem ten cały formularz promocyjny i wygląda na to, że możesz. W promocji biorą udział produkty, które zostały zakupione w krajach nią objętych. Ale kasę mogą Ci przecież przelać nawet do Honolulu. Kogo to obchodzi? W każdym bądź razie w formularzu zgłoszeniowym można wybrać kraj POLSKA, więc wygląda na to, że można.

Pozdrawiam
Konrad
http://www.kiosk24.pl

kris6000
02-03-2006, 14:06
Konrad:
Dziękuję, przeglądałem i jakoś nie zauważyłem Polski

Pozdrawiam

Tasma
02-03-2006, 14:10
Jesli jest sie obywatelem UE(nie bedacym platnikiem VAT UE) placimy VAT miejscowy czyli 16% w Niemczech czy 22% w Polsce itd.
Kazda firma zarejestrowana jako podatnik VAT UE (nie jest to obligatoryjne, trzeba zlozyc dodatkowy formularz we wlasciwym urzedzie skarbowym) uzyskuje potwierdzenie. Numer NIP sie nie zmienia. Wyglada tak PL-<10cyferek>. Taka firma kupuje bez VAT, placac wylacznie kwote netto. Nie chce komentowac dotyczacych tego przepisow , ktore sa debilne, ale to juz temat na oddzielny wywod.

beachcomber
02-03-2006, 17:50
czy cena 9500 zl za puszke to cena juz po obnizce?? jestem na etapie kupna 5d, ale nie sledzilem wczesniej cen, tak wiec nie wiem czy jeszcze mam czekac....

gietrzy
02-03-2006, 18:00
czy cena 9500 zl za puszke to cena juz po obnizce??
Nie...

Tytus
02-03-2006, 18:48
Heh, pytanie, czy osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej może wystąpić o europejski numer NIP i kupić prywatnie towar bez VATu. Raczej napewno nie, ponieważ jest to sprzedaż do klienta końcowego, który nie jest podmiotem gospodarczym. A wiadomo, że klient końcowy zawsze płaci VAT za towary, które tym podatkiem są objęte. Tak więc jeśli kupujesz prywatnie za granicą (UE), wydaje mi się, że płacisz poprostu cenę brutto, z VATem obowiązującym w kraju, w którym dokonujesz zakupu.

Pozdrawiam
Konrad
http://www.kiosk24.pl


a kto tu mówi o kupowaniu jako osoba fizyczna???

innej możliwości nie ma, od wejścia do UE bye bye zwrocie podatku VAT na granicy...;)

Tytus
02-03-2006, 18:50
Witam
Mam takie pytanie, czy kupując 5D w Polsce w opakowaniu z nalepką promocyjną, mogę się starać o zwrot tych 300 euro na konto w kraju?

Pozdrawiam

a co mówi regulamin? [pytanie retoryczne]


Konrad:
Dziękuję, przeglądałem i jakoś nie zauważyłem Polski

Pozdrawiam

no własnie, promocja dotyczy krajów "cywilizowanych"


przejrzałem ten cały formularz promocyjny i wygląda na to, że możesz.

ciekawe jak do tego doszedłeś? ;)

6. The promotion runs in the following 15 countries: Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Luxembourg, the Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland and the United Kingdom. For the cashback to apply, the product listed in Section 2 must be purchased in either of those 15 countries.

websky
02-03-2006, 22:17
a kto tu mówi o kupowaniu jako osoba fizyczna???

innej możliwości nie ma, od wejścia do UE bye bye zwrocie podatku VAT na granicy...


A kto mówi o kupowaniu na firmę? Piszemy o zakupach za granicą i możliwości, kiedy płaci się VAT, a kiedy się go nie płaci w handlu między krajami UE. Nie rozumiem, po co ten komentarz. Zwrotu VAT'u nie ma, ale jeśli kupujesz na firmę, dostajesz f-rę NETTO (bez VAT)



ciekawe jak do tego doszedłeś? ;)

6. The promotion runs in the following 15 countries: Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Luxembourg, the Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland and the United Kingdom. For the cashback to apply, the product listed in Section 2 must be purchased in either of those 15 countries.

Eee, zerknąłem jeszcze raz na ten formularz i piszą, że jednak trzeba dołączyć kopię rachunku bądź paragonu. W takim wypadku chyba pozostaje bezpośredni zakup w jednym z wymienionych krajów. Bo raczej kombinowanie z kopią f-ry zakupy od sprzedawcy niewiele da.

Pozdrawiam
Konrad
http://www.kiosk24.pl

Tytus
03-03-2006, 01:03
A kto mówi o kupowaniu na firmę? Piszemy o zakupach za granicą i możliwości, kiedy płaci się VAT, a kiedy się go nie płaci w handlu między krajami UE. Nie rozumiem, po co ten komentarz. Zwrotu VAT'u nie ma, ale jeśli kupujesz na firmę, dostajesz f-rę NETTO (bez VAT)

z tego co pisałeś wynikało, że nie wiesz o co Czasze chodzi...odpowiedź Czachy sugeruje, że odebrał to podobnie


Eee, zerknąłem jeszcze raz na ten formularz i piszą, że jednak trzeba dołączyć kopię rachunku bądź paragonu. W takim wypadku chyba pozostaje bezpośredni zakup w jednym z wymienionych krajów. Bo raczej kombinowanie z kopią f-ry zakupy od sprzedawcy niewiele da.

no własnie zanim porządnie zerknąłeś to już napisałeś, nie jednak a z zasady trzeba dołaczyć kilka rzeczy
1. rachunek
2. wycinek opakowania z kodem kreskowym
3. wydrukowany ze strony www wypełniony formularz
4. tu chyba niepotrzebny - kupon promocyjny (był konieczny przy tej promocji kuponowej przed świętami)

zwrot jest dokonywany także ściśle na zasadach określonych w regulaminie, co do sposobu [czek czy przelew] i wyłącznie do kraju zakupu...

websky
03-03-2006, 10:00
zwrot jest dokonywany także ściśle na zasadach określonych w regulaminie, co do sposobu [czek czy przelew] i wyłącznie do kraju zakupu...

Proszę, przytocz mi fragment regulaminu, w którym jest napisane, że przelew dokonywany jest WYŁĄCZNIE do kraju zakupu:)

The promotion is valid only for consumers that are residents of a country in the EEA or Switzerland.

Pozdrawiam
Konrad

kane
03-03-2006, 10:01
Proszę, przytocz mi fragment regulaminu, w którym jest napisane, że przelew dokonywany jest WYŁĄCZNIE do kraju zakupu:)

The promotion is valid only for consumers that are residents of a country in the EEA or Switzerland.

Pozdrawiam
Konrad


Czyzby Obywatel Muflon wkrotce dostal kilka przelewow z cash-back'u?

muflon
03-03-2006, 12:05
Czyzby Obywatel Muflon wkrotce dostal kilka przelewow z cash-back'u?
Kilka - nie, przynajmniej nie jako 'obywatel Muflon'. Nie wiem jak ta nowa akcja, ale przy okazji ostatniej (20D i spolka) mozna bylo wyslac tylko jeden na osobe. "Ja jako ja" wyslalem na 580EX, a drugi przez kolege na TC 1.4x. Wspolczynnik trafien: 50% - "$$$ kolegi" juz odebralem, natomiast moje gdzies wsiaklo.

Ogolnie caly ten cashback to troche porabana impreza... na fmforums (tu zreszta tez) bylo sporo glosow o "znikajacych" zgloszeniach :-/

Paweł Grabowski
07-03-2006, 23:02
Czy jakies nowe informacje w tej sprawie sie pojawiły. Do jakiej kwoty moze byc ta obniżka? Jak sadzicie?

Pozdrowki
Paweł

snowboarder
08-03-2006, 02:47
$500 lub $300 (tu slyszalem obie wersje - nie jestem pewien ktora prawdziwa)
- rebate od 1 Kwietnia. Prawie na 100% potwierdzone...
Przy aktualnej cenie sporo ponizej $3K, dochodzimy do magicznego
poziomu $2500...

djtermoz
08-03-2006, 03:44
dochodzimy do magicznego
poziomu $2500...
Obys mial snowboarder racje, bo te 25 stowek to powiedzialbym, ze taka w miare rozsadna cena za pelna cyfrowa klatke w 2006 roku.
Czekamy, czekamy...


(chce ktos kupic 10D w doskonalym stanie?)

C41photocrew
08-03-2006, 06:51
a kiedy sie doczekamy:D??

Milosz
08-03-2006, 08:08
od 1 kwietnia czyli na prima aprilis :P

Czacha
08-03-2006, 09:38
w tej chwili mozna kupic na ebau od dobrych sprzedawcow 5'tke za $2500

mjastrzebski
08-03-2006, 10:44
w tej chwili mozna kupic na ebau od dobrych sprzedawcow 5'tke za $2500
http://www.toppreise.ch/prod_69817.html
Wspominalem ostatnio o cenach w Szwajcarii. Toppreise pokazuje 2 sklepy online-owe, w ktorych przez ostanie kilka dni cena powedrowala o 200-300CHF w dol. W tej chwili to jest 3359 - 450 cash back = 2900 CHF. Liczac Franka po 2,5 to wychodzi 7250 PLN!!
Ktos ma pomysl o co chodzi?? Cash back, teraz jeszcze obnizki. Tak zle sie sprzedaje ze obnizaja cene, czy robia miejsce na nowy aparat?? Ma ktos krysztalowa kule pod reka?? ;-)

Marcin

snowboarder
08-03-2006, 17:34
Faktycznie Szwajcaria wydaje sie super okazja.
Tutaj 5D za 3338 CHF

http://www.architronic.ch/shop/USER_ARTIKEL_HANDLING_AUFRUF.php?darstellen=1&lang=de&javascript_enabled=true&PEPPERSESS=ea371d01e503d244f05a4c893b3836bb&Ziel_ID=24088&Kategorie_ID=157


Rozumiem, ze przy zakupie do Unii odpada jeszcze 7.5%
plus 450CHF rebate... Wychodzi niewiele ponad $2000
Trudno chyba znalezc cokolwiek prownywalnego w US...

muflon
08-03-2006, 17:47
Rozumiem, ze przy zakupie do Unii odpada jeszcze 7.5%
Nie wiem do końca jak się ten zwrot podatku realizuje, ale na pomoc sklepu bym nie liczył :-P mimo że Architronic to porządna firma (kupowałem tam G5).

No i dla pewności dorzucę: nie kupuję, nie wysyłam, nie przywożę, (...) :mrgreen:

mjastrzebski
08-03-2006, 17:55
Faktycznie Szwajcaria wydaje sie super okazja.
Tutaj 5D za 3338 CHF

http://www.architronic.ch/shop/USER_ARTIKEL_HANDLING_AUFRUF.php?darstellen=1&lang=de&javascript_enabled=true&PEPPERSESS=ea371d01e503d244f05a4c893b3836bb&Ziel_ID=24088&Kategorie_ID=157


Rozumiem, ze przy zakupie do Unii odpada jeszcze 7.5%
plus 450CHF rebate... Wychodzi niewiele ponad $2000
Trudno chyba znalezc cokolwiek prownywalnego w US...
Niestety ta sa sklepy on-linowe. Wiec wydaje sie ze nie ma mozliwosci zebys dostal formularz do zwrotu VATu na granicy, bo o ile mnie pamiec nie myli taki formularz jest imienny, i trzeba sie wylegitymowac przy zakupie. Tak czy siak cena jest bardzo dobra. Nie wysylaja tez za grancie o ile dobrze widzialem. Ja mam mozliwosc kupic cos przez obywatela CH, dlatego sledze te ceny.

Marcin

Paweł Grabowski
08-03-2006, 17:57
Ciekawym kiedy w Polsce za 7,5kzł bedzie mozna nabyc to cena po ktorej bym sie skusil na zakup. Jak to mowia raz a dobrze. Tylko na leosze lensy dlugo przyjdzie czekac wtedy. Sam juz nie wiem , ale do aparatow z kropem musialbym kupic EF-S zeby miec swoje ulubione zakresy a z 5D to w sumie tylko dlugiego tele by brakowalo.

Jak sadzicie kiedy w Polsce padnie granica 7500zł, na razie na allegro 9500 najtaniej.

Pozdrowki Paweł

mjastrzebski
08-03-2006, 18:04
No i dla pewności dorzucę: nie kupuję, nie wysyłam, nie przywożę, (...) :mrgreen:
Wiemy, wiemy.... :D


Marcin

mjastrzebski
08-03-2006, 18:09
Nie wiem do końca jak się ten zwrot podatku realizuje, ale na pomoc sklepu bym nie liczył :-P mimo że Architronic to porządna firma (kupowałem tam G5).

Mam pytanie, skoro masz z nimi jakies doswiadcznia. Masz mosze pojecie, czy mozna towar odebrac u nich bezposrednio?? Z niemieckim u mnie krucho automatyczne transalatory tlumacza tak ze idzie sie zastrzelic :-/ (wstyd bo pracuje dla niemieckiej firmy ;-). Co tydzien jade przez pol Szwajcarii wiec najchetniej bym przedplacil im na konto i odebral po drodze. Nie musial bym dreczyc zaznajomionych szwajcarow.

Marcin

Tytus
08-03-2006, 18:12
No i dla pewności dorzucę: nie kupuję, nie wysyłam, nie przywożę, (...) :mrgreen:

w stopkę to sobie wpisz
https://canon-board.info/imgimported/2006/03/icon_mrgreen-2.gif
źródło (http://canon-board.info/images/smilies/icon_mrgreen.gif)

muflon
08-03-2006, 18:14
Mam pytanie, skoro masz z nimi jakies doswiadcznia. Masz mosze pojecie, czy mozna towar odebrac u nich bezposrednio??
Z toppreise wynika, że nie. Co mnie zresztą wcale nie dziwi, bo to jedna z zasad tanich sklepów - "możliwość odebrania", to konieczność utrzymania jakiegoś miejsca w którym się odbiera, jakichś ludzi, którzy wiedzą co w tej sytuacji robić, gdzie i co wstukać, itp. itd. Aczkolwiek toppreise pokazuje równiez, że jedyna możliwa opcja zapłaty to prepayment - co jest o tyle dziwne, że ja G5 dwa lata temu kupowałem z zapłatą przy odbiorze.

websky
08-03-2006, 18:56
7300 to realna cena (już po odjęciu 300Euro za promocję), za jaką można nabyć 5D w Niemczech, jeśli się kupuje na firmę. Wczoraj kupiłem właśnie taki sprzęt w dnet24.de. Jeśli prywatnie to +16% MwSt. Wychodzi 8500zł
Pozostaje np. Szwajcaria i odpis VAT'u na granicy, ale trzeba się tam samemu wybrać załatwić sprawy VATu na granicy i wwieźć towar do Polski bez clenia (czytaj płacenia 22% VAT). Na poczcie istnieje duża szansa, że taki sprzęt zatrzymają i każą dopłacić 22% VATu.
Osobiście chyba bym się nie decydował na sprzęt ze Szwajcarii. Sprawy formalne i ewentualny serwis wydaje się być sporą przeszkodą.

Pozdrawiam
Konrad

snowboarder
09-03-2006, 09:43
Potwierdzone $300 rebate w US plus drobiazgi za obiektywy
od 1 Kwietnia.

Tytus
09-03-2006, 11:24
Potwierdzone $300 rebate w US plus drobiazgi za obiektywy
od 1 Kwietnia.

zdziwiłbym się, gdyby było inaczej...

Nemeo
09-03-2006, 13:03
W niektórych sklepach ceny 5D już "spadły", ale chyba na głowę.:lol: :lol: :lol:

http://ultramedia.pl/product_info.php?cPath=1_63&nazwa=aparat_canon_eos_5_d,_13mpix_24-105l_is&products_id=148009&osCsid=80fddd76f0b75da5ca774e78f394ec9d

marabut199
09-03-2006, 13:33
W niektórych sklepach ceny 5D już "spadły", ale chyba na głowę.:lol: :lol: :lol:

http://ultramedia.pl/product_info.php?cPath=1_63&nazwa=aparat_canon_eos_5_d,_13mpix_24-105l_is&products_id=148009&osCsid=80fddd76f0b75da5ca774e78f394ec9d

Niezle!

Mam, ale nie sprzedam...

Wini
09-03-2006, 16:29
Jak myślicie, czy w oficjalnej dystrybucji Canona w Polsce też można spodziewać się spadku ceny czy innych promocji, jak to robi np. Nikon?

kami74
09-03-2006, 16:33
Sądze, że chyba raczej nie. Narazie to Canon traktuje nasz kraj troche po macoszemu

Venio
09-03-2006, 19:13
Sądze, że chyba raczej nie. Narazie to Canon traktuje nasz kraj troche po macoszemu
heh przeciez tak jest ze wszystkim. U nas wszystko jest 100% drozsze niżu innych. Taka nasza dola :)

kami74
09-03-2006, 21:55
heh przeciez tak jest ze wszystkim. U nas wszystko jest 100% drozsze niżu innych. Taka nasza dola :)
No nie, nie zgodze się. Kajzerki mamy tanie :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

marabut199
09-03-2006, 23:27
Powiem tylko tyle, ze tu w UK jak pojde do sklepu to ceny mam tez nie ciekawe, wcale nie nizsze niz w Polsce. Od dawna sprzet kupuje na internecie. Spora taniej i jak na razie bez niesympatycznych zaskoczen. Raz, jak odkupowalem kita to przyszedla jakis dziwny - pelniusinki kurzu w srodku i z jakas dziwna czarna plamka na soczewce. Ale wymienilki od reki.
A w calej Unii mozna kupowac bo VAT obowiazuje w kraju transakcji, wiec i tu mozna zaoszczedzic (ja nie odpisuje VATu - niestety).

Dzygit-Dublin
09-03-2006, 23:55
mowie ze w pl drogo


to powiem tak Dublin 20d kit byl 1800euro , w Uk 1200 po przeliczeniu
teraz kit stoi tu 1500 nadal myslicie ze pl droga ........
a 5D !! 3600 lub 3200 euro za body :)



Fajnie nie ....... nie polecam zakupow tu no chyba ze ktos musi ale w sumie z przelotem do angli i spowotem wyjdzie lepiej bo bilet 60 do 80 euro w 2 strony.


Pozdrawiam
jedynie net jak kolega wspomina ..............

Wini
10-03-2006, 00:33
No, chyba coś się ruszyło :mrgreen:
Na Allegro jeden sympatyczny sprzedawca obniżył cenę na 5D o 100 PLN :confused:

Milosz
14-03-2006, 01:33
http://allegro.pl/item92032578_canon_5d_body.html

ciekawa oferta...

Hipek
14-03-2006, 01:40
ciekawa ...... hm..... ale dla prokuratora..... Nowy..... ale o gwarancji ani mrumru...... a wyposażenie????

Milosz
14-03-2006, 01:43
Wyslalem zapytanie do tego sprzedawcy, jak sie cos dowiem do przekaze :)

EDIT:
juz otrzymalem odpowiedz:
Ten canon nie posiada zaślepki,pudełka itd.
Jest to co w opisie

dziwne :)

tomalxx
14-03-2006, 11:21
Ta sama osoba wystawiła 2-3 miesiące temu 5d (może to ten sam?). Pamiętam, że któryś z forumowiczów nawet się umówił na test i pokazanie S/N ale spotkanie się nie odbyło.

Milosz
14-03-2006, 12:40
Nic nie napiszę. I potraktujcie to jako ostrzeżenie.
nie bardzo rozumiem ta enigmatyczna wypowiedz :?

Vitez
14-03-2006, 12:43
Gietrzy jak masz nic nie pisac to naprawde nic nie pisz a nie draznisz ludzi :?

gietrzy
14-03-2006, 12:46
Gietrzy jak masz nic nie pisac to naprawde nic nie pisz a nie draznisz ludzi :?
Zrobione.

Czacha
14-03-2006, 12:53
Kogo drazni? Mnie nie drazni..

Vitez
14-03-2006, 12:53
Kogo drazni? Mnie nie drazni..

Przeciez napisalem - ludzi :mrgreen:

Paradox
14-03-2006, 21:20
Ten 5D wygląda na zajechanego,nawet symbol chyba starty i są slady jednak na sankach.Podejżewam,że może być nawet bychnięty.

Wini
19-03-2006, 11:11
http://www.canon.com.au/specialoffers/default.aspx

http://www.canon.pl/promocje/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Paweł Grabowski
19-03-2006, 13:42
Tak, oto Polska właśnie :-). Oj przyjdzie mi jeszcze poczekac na moj 5D :-(.

Milosz
19-03-2006, 17:53
5d od 1 zl :P
http://www.allegro.pl/item93201423_canon_5d_body_nowy_z_usa_24_miesiace_ gwarancji_.html

Paweł Grabowski
19-03-2006, 22:17
I tak znaczaco taniej nie bedzie, na dodatek z 24-105L wiec 13klockow najmniej dojdzie a i tak warto bedzie. moze juz 8kzl by mnie skusilo za samo body. Nic zostaje czekac i cwiczyc technike na analogu :-).

pozdrowki

PawełAEŁ
20-03-2006, 11:30
Ja czekam az 5D dojdzie do kwoty ~7k czyli +,- tyle ile na dzien dzisiejszy trzeba dac za D200, .....tylko kiedy tak spadnie?? :(

Czacha
20-03-2006, 23:23
mysle ze za rok? przegladalem stare ceny.. w 2002 roku D30 kosztowal tyle, ile obecnie 5D w oficjalnej dystrybucji..

w tej chwili D30 kosztuje jakies 6x mniej.. wiec rocznie cena spadala o jakies 20%...

nic tylko czekac kolejnej wiosny ;)

mjastrzebski
21-03-2006, 10:00
mysle ze za rok? przegladalem stare ceny.. w 2002 roku D30 kosztowal tyle, ile obecnie 5D w oficjalnej dystrybucji..

w tej chwili D30 kosztuje jakies 6x mniej.. wiec rocznie cena spadala o jakies 20%...

nic tylko czekac kolejnej wiosny ;)
A ja mysle, no dobra mam nadzieje ;-), ze bedzie spadac ciut szybciej. Bo zobacz o ile bardziej tloczno sie zrobilo na rynku dSLR od czasow D30. Mam nadzieje, ze konkurencja wymusi szybsze spadki cen.


Marcin

gietrzy
21-03-2006, 10:25
A ja mysle, no dobra mam nadzieje ;-), ze bedzie spadac ciut szybciej. Bo zobacz o ile bardziej tloczno sie zrobilo na rynku dSLR od czasow D30. Mam nadzieje, ze konkurencja wymusi szybsze spadki cen.

A SuperPeter (potwierdzona wiarygodność) na dpreview pisze o two new EOS cameras:

- low price 5D
- 1DsRS

Teraz w USA 5D kosztuje średnio $2850 po kwietniowym cash back rabacie $2550. To za ile będzie ten low price 5D?
Ten rok to rok mundialu, Canon, jako sponsor, wyskoczy pewnie z puszką do sportu (mini. 7 klatek/s). Z tego co można wyczytać w sieci to będzie taki 1D2N wielkości 5D.
Kiedy mundial jest każdy wie ... kiedy kończą się rabaty na 5D również :mrgreen:

snowboarder
21-03-2006, 16:49
Teraz w USA 5D kosztuje średnio $2850 po kwietniowym cash back rabacie $2550. To za ile będzie ten low price 5D?



Zartujesz? Ten low price to wlasnie $2500. Choc widzialem juz
ceny nizsze uwzgledniajac rebate w Europie.
A wsrod twoich nowych propozycji jakie to Canon wypusci,
ewidentnie brauje mi 3D. Preciez bez wspomnienia o tym
krolu rumor'ow nie moze byc mowy o przyszlosci Canona!

Paweł Grabowski
21-03-2006, 16:56
Kurcze , cena w stanach jest juz prawie do przyjecia. Wlasciwie to bym sie decydowal za 2,5k$. A w polsce 9,5 kzł niech to trafi. Ale cierpliwosci nie brakuje poczekam jeszcze chwileczke.

Pozdrowki

gietrzy
21-03-2006, 18:31
Zartujesz? Ten low price to wlasnie $2500.
No właśnie wszyscy nie wiedzą jak rozumieć to low price 5D bo

- niby jest jak piszesz (low price 5d znaczy obniżkę ceny 5D)
- z drugiej strony gościu pisze o two new cameras

Co więcej facet pisze, że nie ma Canon solution in D200 segment at the moment :!:

A wsrod twoich nowych propozycji jakie to Canon wypusci,
ewidentnie brauje mi 3D. Preciez bez wspomnienia o tym
krolu rumor'ow nie moze byc mowy o przyszlosci Canona!
Canon nie powiedział kiedy wypuści 3D, na foto-strefie puściłem link, gdzie jakiś japoniec napisał, że ten niby 1D2N w body 5D ma mieć uszczelki. Czy koniecznie musi być na body napis 3D :mrgreen:
Zgaduję: chyba nie zobaczymy 3D dopóki Sonika-Minolta nie wyskoczy z Dynax9.

beachcomber
24-03-2006, 15:59
ten watek ma juz 3 tygodnie, a cena (przynajmniej na allegro) ani drgnela - dalej okolo 9500zl za puszke....

Robson01
24-03-2006, 18:46
Podejrzewam, że za kolejne 3 tyg, też raczej się wiele nie zmieni.

snowboarder
24-03-2006, 18:47
W pierwszym poscie napisalem "chodzi o cene w USA".

Zazalenia o ceny w Polsce proponuje wyslac do
kaczornika/rydzowa/lepperlandu - wybierz co ci bardziej pasuje ;-)

Robson01
24-03-2006, 19:13
A może jeżeli już to do Canona?

snowboarder
24-03-2006, 19:16
No ale przeciez ceny w Europie w wielu miejscach zeszly
ponizej cen amerykanskich, a w Polsce nic.
Przeciez z czegos (czytaj podatki) ten, przepraszam za wyrazenie
"rzad" i "sejm" utrzymac trzeba.

Robson01
24-03-2006, 20:46
Ceny na allegro raczej wolne są od tych "przypadłości", a mimo wszystko też nie galopują w dół.

MMM
24-03-2006, 21:03
Ceny na allegro raczej wolne są od tych "przypadłości", a mimo wszystko też nie galopują w dół.
Ceny na Allegro też zależą od cen sklepowych. Cała strategia polega na utrzymaniu cen trochę poniżej sklepów internetowych czy marketów typu MediaMarkt, bo to już wystarczy żeby zwabić klientów.
A że u nas VAT 22% a w USA 8% i w dodatku większa konkurencja na większym rynku, to nie ma się co dziwić że tam jest taniej. Dopóki u nas rządzi ta populistyczna pisuarowa koteria, to podatki na pewno nie będą niskie :]

Wini
02-04-2006, 09:33
https://www.web-rebates.com/canon/CIWC-SP06/default.asp

mjastrzebski
03-04-2006, 17:15
https://www.web-rebates.com/canon/CIWC-SP06/default.asp
Tak sobie mysle na temat tych rabatow. Czy to nie jest taktyka ze strony Cwanona na zapowiadanie ukrocenie szarego importu?? Bo przeciez mail-in rebate jest imienny, i taki importer/TIP bedzie skazany na pelna cene, bo nie zrealizuje ilus tam rabatow. Jak sprzeda taki zaimportowant (USA->UE) sprzet , to odbiorca koncowy rabatu nie bedzie mogl zrealizowac w UE, bo jest wazny tylko w danym regionie. Czyli jest to metoda na przymuszenie ludziskow do kupowania w oficjalnej dystrybucji. Cwanano chce TIPy zaglodzic ;-)



Marcin