PDA

Zobacz pełną wersję : Aperture - jak przenieść obrobione zdjęcia na inny nośnik?



janhalb
18-06-2013, 13:01
Nie wiem, czy pytanie w temacie jest jasne.

Obrabiam zdjęcia w Aperture. Biorę zdjęcie i np. poprawiam jasność, nieco zmieniam kontrast, nasycenie kolorów... wiadomo.

A potem chcę to zdjęcie zrzucić np. na pendrive, żeby - dajmy na to - zrobić z niego odbitki.

Tylko pytanie: JAK to zrobić? W Aperture nie ma opcji typu "zachowaj jako". Jest tylko "export". I tu jest problem:

- Jak robię "export master" (na pendrive na przykład), to w miejscu docelowym zapisuje mi się zdjęcie podstawowe, bez wprowadzonych przeze mnie poprawek (czyli wersja "master" właśnie).

- Jeśli natomiast robię "export version", to owszem, zapisuje wersję z poprawkami - ale jakiś "okrojony" plik o mniejszej rozdzielczości (oryginalny plik ma np. 6 MB, a "wersja" zapisana na pendrive - 1,5 MB).

Co mam zrobić, żeby po obrobieniu zdjęcia móc je zapisać / wyeksportować w wersji obrobionej, ale w pełnej rozdzielczości i wielkości?

mk
18-06-2013, 14:28
CR2 do JPG zawsze będzie mniej ważył...

http://www.aperture.pl/eksport-zapisywanie-i-udostepnianie-plikow-w-aperture/

mnocon
18-06-2013, 15:21
jesli dasz master to masz org format np raw, jesli dasz export to masz jpg - jpg to kompresja wiec mniej zajmuje :) w opcjach mozesz chyba zmienic stopien kompresji, ja zawsze daje 100% jesli chcesz sprawdze w domu jak to dokladnie wyglada.
do laba zawsze daje jpg
wszystko masz ok

janhalb
18-06-2013, 20:24
Nie zrozumieliśmy się. To nie były RAWy - oryginalne zdjęcia też były w JPG. JPG "z puszki" (z 60D) ważą od 5 do 10 mega. A te wyeksportowane "wersje" miały po 1,5 czt 2. Ale znalazłem w końcu w ustawieniach - dałem maksymalną jakość eksportu JPG i jest OK.