PDA

Zobacz pełną wersję : 5d3 - problem z obrazem na monitorze



mark3
13-06-2013, 12:40
Witam,
zdaję sobie sprawę że nie koniecznie tu powinienem zadawać takie pytanie,
Mam problem z odtwarzaniem pliku MOV - na ekranie monitora barwy są kompletnie nie właściwe,
zmieniony kolor i nasycenie barw.
sterowniki karty graficznej aktualne, flash w porządku, Youtube w porządku.
proszę o informację jeżeli ktoś miał podobny problem.
(na telewizorze jest o.k. ) jakiś problem w systemie lub monitor - ale wszystko inne działa normalnie.
mam 5d3 od kilku dni i w zasadzie są to moje pierwsze testy filmowania lustrzanką - możliwe że muszę zmienić coś w ustawieniach body.
z góry dziękuję za pomoc

Viqy
13-06-2013, 14:36
Z moich skromnych doświadczeń wynika, że na dobrym monitorze obraz jest w miarę realny, a na nowoczesnych telewizorach zdecydowanie podkręcony (taki trend, ustawione są w większości na ładny, kolorowy disneyland). Może stąd ta różnica ? Spróbował bym na innym monitorze i komputerze.

mark3
13-06-2013, 15:33
Z moich skromnych doświadczeń wynika, że na dobrym monitorze obraz jest w miarę realny, a na nowoczesnych telewizorach zdecydowanie podkręcony (taki trend, ustawione są w większości na ładny, kolorowy disneyland). Może stąd ta różnica ? Spróbował bym na innym monitorze i komputerze.

:) , nie , to na pewno nie to :)
filmy z youtube i inne - są normalne, a plik Mov z canona - drzewa fioletowe, kolor niebieski jest jaskrawo zielony itp.

Toresky
13-06-2013, 22:36
Najprawdopodobniej jest to problem z kodekami. Usuń wszystkie, w zależności od systemu, poczytaj co polecają i zainstaluj ;)

mark3
13-06-2013, 23:04
Najprawdopodobniej jest to problem z kodekami. Usuń wszystkie, w zależności od systemu, poczytaj co polecają i zainstaluj ;)

tak, najprawdopodobniej to kodeki, ale zrobiłem to co napisałeś, zainstalowałem kaza kodeki, przeinstalowałem flasha - wszystkie filmy z sieci - youtube - działają prawidłowo - tylko problem z plikami z canona.
jak zwykle -zawsze musi być coś , żeby nie było nudno :)

Merde
14-06-2013, 12:15
To zainstaluj inne, np. K-Lite.
Nie bardzo rozumiem co ma do rzeczy flash i filmiki z YT, to są dwie odrębne sprawy przecież.

mark3
14-06-2013, 13:12
To zainstaluj inne, np. K-Lite.
Nie bardzo rozumiem co ma do rzeczy flash i filmiki z YT, to są dwie odrębne sprawy przecież.

kodeki k-lite zainstalowałem -pisałem o tym, flash odgrywa istotną rzecz w odtwarzaniu filmików - bez fleshu nie odtworzysz nic np. z youtube -
i tu istotna jest także wersja flasha - czasami nowy stwarza problemy i trzeba wrócić do starszej wersji.

Merde
14-06-2013, 13:32
kodeki k-lite zainstalowałem -pisałem o tym

Pisałeś o kodekach kaza, czymkolwiek one są.


flash odgrywa istotną rzecz w odtwarzaniu filmików - bez fleshu nie odtworzysz nic np. z youtube

Ale twoje filmiki z aparatu nie są wyświetlane na stronie WWW. Wyświetlanie filmików YT i innych w ten sposób nie wymaga kodeków, tylko właśnie flasha.

To mniej więcej tak, jakbyś porównywał kasety VHS i płyty DVD. Z obu możesz puścić film, ale jakby nie miały ze sobą wiele wspólnego.

mark3
14-06-2013, 14:25
k-lite = kazaa.

proszę o informację od kogoś kto może mieć pojęcie w tym temacie. pozdr

dr11
14-06-2013, 14:44
Odpal z VideoLAN - Official page for VLC media player, the Open Source video framework! (http://www.videolan.org/vlc/)
U mnie działa :)

mark3
14-06-2013, 15:20
Odpal z VideoLAN - Official page for VLC media player, the Open Source video framework! (http://www.videolan.org/vlc/)
U mnie działa :)

zainstalowałem i niestety to samo - nie mam pojęcia co to jest :(

dr11
14-06-2013, 15:38
Coś może być z korekcją kolorów dla video w sterowniku karty. Spróbuj dokopać się do panelu karty (jaka to jest?) i powyłączać wszelakie ulepszenia video.
Przypominam sobie jeszcze taką sytuację ze smerfnymi kolorami skóry podczas oglądania YT na linuxie z włączonym hardware acceleration w ustawieniach flasha... Ale to totalnie inny przypadek, jednak objaw może być podobny.

mark3
14-06-2013, 15:40
karta Geforce GTX 660 , sterowniki karty: 320.18

Wielkie dzięki dr11 - to właśnie tam trzeba było odznaczyć telecin itp. - Super -DZIĘKI! :)

dr11
14-06-2013, 15:54
Cieszy mnie, że się udało. Często sterowniki kart graficznych lubią "poprawiać" obraz po swojemu :roll: i nawet człowiek się nie spodziewa, że przez niektóre funkcje obraz jest jakiś dziwny/wyprany/zmienione kolory itd...