PDA

Zobacz pełną wersję : [Jerzy]Galeria testowa



Jerzy
10-09-2004, 06:57
Po wielu próbach z różnymi programami wybrałem "JAlbum"i na szybko coś tam stworzyłem.Może jeszcze poprawię w ciągu dnia.Zdjęcia robiłem 70-200 2.8L i 17-40 4L.

Tutaj (http://www.koperty.waw.pl/Galeria/galeria.html)

Zapraszam.Trochę zmieniłem.
Jurek

Vitez
10-09-2004, 23:01
A moge zapytac co dokladnie testowales? Program, sprzet, modelke czy swoje umiejetnosci?
Czy i ewentualnie jakiego (tzn na jaki temat) oczekujesz komentarza na temat tej galerii?

Przemek Białek
10-09-2004, 23:56
A moge zapytac co dokladnie testowales? Program, sprzet, modelke czy swoje umiejetnosci?
Czy i ewentualnie jakiego (tzn na jaki temat) oczekujesz komentarza na temat tej galerii?

o nastepny zwolenik centralnego kadru u siebie w miescie znam takiego jednego! :mrgreen: :mrgreen:

Anonymous
12-09-2004, 22:41
Vitez,

widzisz Vitez nie chodzi o to aby testowac cokolwiek ale zeby robic zdjecia. W Twoim przypadku jest na odwrot - Ty tylko testujesz i dlatego wychodza Ci badziewiaste zdjecia. Sorry ale Twoj ton po prostu w wiekszosci wypowiedzi jest taki jakbys byl profesorem fotografi ekspresyjnej, kreacyjnej i fotoreportazu w jednym z ta mala roznica, ze w swoim dorobku nie masz praktycznie zadnych dobrych zdjec. Wiecej pokory i wiecej szacunku przydaloby Ci sie na pewno - moze wtedy i na fotografie przestaniesz patrzec przez pryzmat najnowszego softu, predkosci CF czy tez pluginu do ps elements. pozdr.

eternus
12-09-2004, 23:47
Co do samej galerii - to tlo moim zdaniem nie bardzo pasuje. Zas same zdjecia tez mi sie raczej nie podobaja - mowie o moich wrazeniach (a jak wiadomo ilu ludzi, tyle gustow). O stronie technicznej sie nie wypowiadam, bo za malo wiem w tej kwestii, zeby zabrac glos.

Arkan
13-09-2004, 00:23
Z całej galerii najbardziej mi sie podoba 0170. Generalnie odnoszę wrażenie, że modelka jest w bardzo nienaturalnych pozach, wiekszość zdjęć jest w pozycji kucznej, a jak już stoi, albo siedzi to przeważnie jest cięta w połowie. Brak ujęć całej sylwetki - a szkoda.
Stosowałeś wypełnienie flashem, ale chyba lepsza byłaby złota blenda - nie wychodziły by tak bardzo nierówności skóry jak w 9955 (ale to rówmnież kwestia makijażu). Przy takim makijażu unikałbym zbliżeń twarzy.
Galeria zrobiona fajnie - podoba się.

Arkan

Vitez
13-09-2004, 01:43
widzisz Vitez nie chodzi o to aby testowac cokolwiek ale zeby robic zdjecia. W Twoim przypadku jest na odwrot - Ty tylko testujesz i dlatego wychodza Ci badziewiaste zdjecia.

Zupelnie nie zrozumiales mojego pytania (zreszta nie do ciebie skierowanego). No ale trudno sie mowi :roll: , zyje sie dalej.
Btw absolut... ty przynajmniej widziales moj dorobek :twisted:

Standardowy flejmowy argument: pokaz zdjecia, dopiero potem komentuj czyjes ;) , standardowa odpowiedz na taki argument: by byc krytykiem nie trzeba byc od razu wybitnym rezyserem... i mamy bledne kolo prawda? , co nie zmienia faktow ze nie dajesz zadnych powodow by wierzyc ze miarodajnie oceniasz czyjes zdjecia...

Jerzy
13-09-2004, 09:15
Witam wszystkich
Trochę poprawiłem,trochę dodałem.Teraz odnośnie zdjęć:Moją pasją jest fotografia przyrodnicza.Zdjęcia modelek traktuję jako kolejne doświadczenie w fotografii.Może nigdy nie zrobię dobrego portretu,ale ciągle(pomimo wieku) się uczę.Moja praca zawodowa nie pozwala mi na codzienne zajmowanie się fotografią.Pozostają weekendy i staram się je maksymalnie wykorzystać.
Pozdrowienia.

A tu jest nowa galeria.Polecam "Ptaszki"
http://www.koperty.waw.pl/Galeria/galeria.html
Jurek

[ Dodano: 13-09-2004 ]

A moge zapytac co dokladnie testowales? Program, sprzet, modelke czy swoje umiejetnosci?
Czy i ewentualnie jakiego (tzn na jaki temat) oczekujesz komentarza na temat tej galerii?

Testowałem swoje umiejętności.Nie oczekuję pochwalnych hymnów na temat tych zdjęć.W każdym razie zrobić dobre zdjęcie modelce przy świetle zastanym nie jest dla mnie sprawą prostą,a część zdjęć była robiona w ciemnym pomieszczeniu.Zdobyłem nowe doświadczenie,które może zaowocuje w przyszłości.
Jurek

Rudi
13-09-2004, 15:57
Te ptaszki robiłeś z jakieś czatowni?? Bo jak ja się próbuje zbliżyć na odległość dobrą do strzału to już tylko pierze zostaje.
pozdr.

Jerzy
14-09-2004, 06:25
Te ptaszki robiłeś z jakieś czatowni?? Bo jak ja się próbuje zbliżyć na odległość dobrą do strzału to już tylko pierze zostaje.
pozdr.

Zdjęcia ptaszków robię na działce nad jeziorem Klucz - www.wieliszew.pl .Siedzę na zaciemnionym tarasie i ptaszki same przylatują.Mam również namiot Foto do ptaszków,lecz niestety w moim przypadku nie bardzo się sprawdza.Ma za mały kąt widzenia i człowiek ukryty w namiocie widzi bardzo niewiele.Dużo atrakcyjnych sytuacji umyka z pola widzenia.Poza tym w lecie jest w nim potwornie gorąco.Siedziałem w zasadzce tylko dwa razy w tym roku-bez efektów.Moja żona oceniła ten zakup "zakupem roku" i śmieje się ze mnie.A już liczyła,że jak zamknę się w namiocie to będzie miała spokój.Planowałem zrobić przy pomocy namiotu zdjęcia ptaków drapieżnych i mam kilka pomysłów,ale to już może za rok.
Jurek

satriani
01-10-2004, 13:08
Trochę za dużo powtarzających się ujęć nazdjęciach Magy w fotogalerii

Jerzy
10-11-2004, 09:52
Witam
Coś dodałem.Starałem się wybrać z kilku tysięcy zdjęć skanowanych i cyfrowych moje ulubione.Od wiosny do jesieni staram się fotografować ptaki.W zimie, w weekendy bardzo lubię chodzić z aparatem po Warszawie.Nie byłem jeszcze w ZOO.Może niedługo się wybiorę.
Zdjęcia to Eos 30,10D i 20D.
Zapraszam TUTAJ (http://www.koperty.waw.pl/Galeria/galeria.html)
Jurek

Vitez
11-11-2004, 01:46
W zimie, w weekendy bardzo lubię chodzić z aparatem po Warszawie.Nie byłem jeszcze w ZOO.Może niedługo się wybiorę.


Daj znac jak bedziesz sie wybieral, chetnie sie podlacze 8)

Tytus
11-11-2004, 12:50
Po wielu próbach z różnymi programami wybrałem "JAlbum"i na szybko coś tam stworzyłem.Może jeszcze poprawię w ciągu dnia.Zdjęcia robiłem 70-200 2.8L i 17-40 4L.

Tutaj (http://www.koperty.waw.pl/Galeria/galeria.html)

Zapraszam.Trochę zmieniłem.
Jurek

bardzo fajne zdjęcia,

ja także korzsytam z JAlbum, choć czasami mnie wkurza, zbyt wiele rzeczy trzeba robić przy pomocy tych cholernych dodatkowych plików meta.properties i podobnych ręcznie zamiast przy pomocy jakiś bardziej zautomatyzowanych opcji w menu z poziomu programu, których jednak tam nie ma, myślalem o jakimś miejscu na komentarze gości i szersze opisy ale to także trzeba robić ręcznie, a przy aktualizacji albumu wszystko się wali...

nie używam javy, bo nie wiem, jak album chodziłby na starszych kompach i przeglądarkach...

póki co szukam nowego miejsca na stronę, mój provider skąpi jedynie 50MB i zdaje się nie ma możliwości zwiększenia limitu...

Jerzy
15-11-2004, 08:21
W zimie, w weekendy bardzo lubię chodzić z aparatem po Warszawie.Nie byłem jeszcze w ZOO.Może niedługo się wybiorę.


Daj znac jak bedziesz sie wybieral, chetnie sie podlacze 8)

Niestety dopiero będę mógł za dwa tygodnie,czyli 27,28.Może pogoda będzie sprzyjać.
Jerzy