PDA

Zobacz pełną wersję : 5D lub każdy inny - z jakiego materiału jest zrobiony element podtrzymujący lustro?



tomot
06-06-2013, 12:18
Witam,
mam pęknięcie w elemencie podtrzymującym lustro. Czy ktoś wie co to za materiał i jakim klejem najlepiej to skleić ?

mk
06-06-2013, 13:54
Radziłbym oddać to na Żytnią, samemu jedynie można jeszcze gorzej zrobić... Przypadkiem Żytnia nie wymieniała opadającego lustra i całego boxu za darmo?

tomot
06-06-2013, 14:57
nie odpada mi lustro i potrzebuję dowiedzieć się z jakiego materiału zrobiony jest uchwyt lustra - przykładowe zdjęcie uchwytu:
https://canon-board.info/imgimported/2013/06/big_1806_canonspiegelfehler_1-2.jpg
źródło (http://forum.mflenses.com/userpix/200911/big_1806_canonspiegelfehler_1.jpg)
Na razie wytestowałem kropelkę - bezskuteczna ,a teraz poxipol. Czekam, aż wyschnie i zobacze czy wytrzyma obciążenia.

...

tomot
06-06-2013, 19:11
mirror box zrobiony jest z high-strength engineering plastic
List of engineering plastics :
Ultra-high-molecular-weight polyethylene (UHMWPE)
Nylon 6
Nylon 6-6
Polytetrafluoroethylene (PTFE / Teflon)
Acrylonitrile butadiene styrene (ABS)
Polycarbonates (PC)
Polyamides (PA)
Polybutylene terephthalate (PBT)
Polyethylene terephthalate (PET)
Polyphenylene oxide (PPO)
Polysulphone (PSU)
Polyetherketone (PEK)
Polyetheretherketone (PEEK)
Polyimides
Polyphenylene sulfide (PPS)
Polyoxymethylene plastic (POM / Acetal)

Nadal nie wiem z jakiego konkretnie plastiku wykonany jest ten element.

Po porażce z poxipolem próbuję obecnie klej do ABS. Problem polega na tym, że kleje element do którego wkręca się śrubę, która służy do podnoszenia lustra i na to konkretne miejsce działa dość duża siła.

a_ws
06-06-2013, 22:57
Moim zdaniem klejenie miejsca elementu z tworzywa, na które działa duża siła, nic nie da. Jednak jeżeli byłbym zmuszony do klejenia, użyłbym żywicy epoksydowej (o pokojowej temperaturze utwardzania - koło 1-2dni). Ewentualnie loctite 435, ale nie jest aż tak mocny jak żywica (ale mocniejszy niż kropelka).