PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wydrukiem na płytach CD-Canon MG6350



Morcos
04-06-2013, 18:03
Witam
Mam nową drukarkę ale niestety trafiłem na problem. Wydruk z programu Cd label print nie pokrywa całego obszaru płyty. Można drukować np.z Picasy gdzie wybieram z opcji wydruku rodzaj nośnika -płyta CD -podajnik J , Soft Canona pokazuje poprawny podgląd wydruku tj. na całej powierzchni płytki ale podczas druku zadrukowuje również sam podajnik-traktuje obszar druku jako kwadrat a nie koło. Wydruki są jak najbardziej poprawne ale za każdym razem trzeba wyczyścić sam podajnik z tuszu.Czy może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

orted
21-01-2014, 18:22
Mam dokładnie ten sam problem z dokładnie tą samą drukarką :)
Dodatkowo, wydruk nie trafia w płytę, tzn już na podglądzie wydruku widać, że obszar drukowania przesunięty jest w górę względem płyty o jakieś 15 mm. Co prawda w photoshopie mogę sobie bez problemu samemu ustalić położenie wydruku, ale mimo wszystko wydaje mi się to mocno niewłaściwe, żeby wydruk nie trafiał dokładnie w powierzchnię płyty. Czy ktoś z Was spotkał się z tym zjawiskiem?

BeatX
22-01-2014, 13:40
posiadam drukarke Canon MG6250, ale pamietam ze tak samo jak u was, przy dolaczonym oprogramowaniu producenta nie bylem w stanie wykonac nadruk calej powierzchni plyty CD (zostawal bialy pasek w srodku)
rozwiazaniem okazal sie zakup dedykowanego softu.
ja kupilem w promocji ten program (kosztowal mnie wtedy 70 pln zdaje sie)
The #1 CD/DVD Cover and Label Maker Software for Windows featuring SuperVibrant CD/DVD Labels | www.surething.com (http://www.surething.com/disclabeler)
i teraz wszystko ladnie sie drukuje :)

manfred1
10-02-2014, 11:21
Czy jest jakieś inne alternatywne oprogramowanie? Dostaje powoli palpitacji serca odnośnie drukowania na płytach na ip7250.

mmario34
16-02-2014, 14:41
Witam
Mam nową drukarkę ale niestety trafiłem na problem. Wydruk z programu Cd label print nie pokrywa całego obszaru płyty. Można drukować np.z Picasy gdzie wybieram z opcji wydruku rodzaj nośnika -płyta CD -podajnik J , Soft Canona pokazuje poprawny podgląd wydruku tj. na całej powierzchni płytki ale podczas druku zadrukowuje również sam podajnik-traktuje obszar druku jako kwadrat a nie koło. Wydruki są jak najbardziej poprawne ale za każdym razem trzeba wyczyścić sam podajnik z tuszu.Czy może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

Panowie przecież w cd label print można ustawić wielkość płyty zadruku także wewnątrz
wchodzimy w file potem select paper potem new i podajemy obszar wydruku w mm /
ja drukuję od 6 lat na tym programie płyty zdjęcia i nie ma z tym żadnego problemu

betinus
16-02-2014, 17:59
Manfred1, jak masz możliwość to zainstaluj starego cd-labelprint'a. Ja korzystam właśnie z niego i śmiga jak na starej 4200. Oprogramowanie dołączone do 7250 to jakaś porażka.

manfred1
16-02-2014, 18:03
Stary tzn która wersja?

betinus
16-02-2014, 18:06
Hmmmm.... Stary, w sensie że dołączanych do wcześniejszych drukarek, bo na płytce dołączonej do 7250 go nie ma.
Podejrzewam, że każda wersja Cię usatysfakcjonuje ;)

betinus
16-02-2014, 18:07
Nie mam akurat kompa pod ręką żeby sprawdzić wersję. Mogę zerknąć jutro w biurze jak Ci zależy.

manfred1
16-02-2014, 18:11
Byłbym niezmiernie wdzięczny

Morcos
22-05-2014, 07:41
Witam Dopiero teraz przeczytałem posta. To robiłem na samym początku ale ustawianie nie pomaga, poniżej pewnej wartości nie daje się wpisać nic i zostaje biały pierścień.