PDA

Zobacz pełną wersję : 5D II - dokręcanie sanek



Czeski_film
02-06-2013, 14:59
Witajcie!
Czy ktoś mógłby doradzić, jak dokręcić sanki na lampę?
Nie wiem, czy trzeba tam coś podważyć, czy może obudowę rozkręcać?
Najprawdopodobniej mi się śrubki poluzowały i może nie ma sensu wysyłać na Żytnią...
Nie chcę tylko czegoś urwać niechcący.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

tombas
02-06-2013, 16:31
w tym dziale był wątek o problemach z 580exII i tam było info jak to zrobic sememu, u mnie poluzowane sanki powodowały samoczynną zmiane ustaiweń lampy (sanki dokrecono mi gratis w 3 minuty w serwisie na czapskich w Krk)

wiktor2323
02-06-2013, 16:38
Musisz podnieść igłą lub cienkim śrubokrętem tą blaszkę która otacza piny i ma takie dwie sprężynujące blaszki po bokach. Później będziesz już wiedział co zrobić ;)

Czeski_film
02-06-2013, 22:39
Wiktor, a czy mógłbyś wskazać to miejsce do podważenia na jakiejś fotce - bo próbowałem podważyć na wiele sposobów, ale nie chcę używać zbyt dużo siły, żeby czegoś nie uksyć.
Tombas czytałem wcześniej Twój wątek - ostatecznie zgłoszę się do serwisu w moim mieście :)

kosdkp
03-06-2013, 10:25
Nie żartuj z tym serwisem. Sprawę załatwisz w 10 sekund. Własnoręcznie. Zamieszczałem już zdjęcie na forum jak dokręcić wspomniane ruszające się sanki.

edit o tutaj http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-67/5d-ruszajace-sie-sanki-lampy-85995/

Czeski_film
04-06-2013, 13:28
Podważałem nie w tym miejscu...
Zadzwoniłem do jednego serwisu w moim mieście i powiedzieli mi, że przykręcą to za "symboliczne" 30 zł:shock:.
Zadzwoniłem do drugiego i pan w 5 sekund wytłumaczył mi, co mam podważyć - dokręciłem i trzyma aż miło:)
Dzięki za pomoc, mogę pstrykać dalej :)