PDA

Zobacz pełną wersję : TIFF / DPP, IrfanView



kacanon
29-05-2013, 11:18
Od dwóch dni notuję problem: DPP nie ładuje mi plików TIFF, miniatur nie czyta też IrfanView z poziomu folderu na dysku.
Problem pojawia się od konkretnego nr pliku - do nr 10 ładują się, po 10 - zwiesza mi się ładowanie i całe DPP. Totalny bezruch.

Sprawdzę po przerzuceniu na inny komp. czy pliki czytają się. Jeśli nie - rozumiem, że to nie wina plików a programów/systemu?

DPP przeinstalowane. Nie pomogło.
System uaktualniony. Nie pomogło.

Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Pozdrawiam, K

szambonur
29-05-2013, 12:04
a wolnego miejsca na dysku "c" ile masz?

kacanon
29-05-2013, 12:08
a wolnego miejsca na dysku "c" ile masz?


Świeży system. Dysk 500 GB. Wolnego pewnie 80%.

szambonur
29-05-2013, 12:10
tak tylko pytam bo jak brakuje miejsca na dysku to takie cuda się dzieją

Leon007
29-05-2013, 12:38
Sprawdzałeś plik 11 i dalsze? Może plik 10 jest zepsuty i dlatego na nim się zatrzymuje?

kacanon
29-05-2013, 12:46
Sprawdzałeś plik 11 i dalsze? Może plik 10 jest zepsuty i dlatego na nim się zatrzymuje?


Tak jak pisałam: od 11 w górę żadne pliki się nie ładują.
PS. jakie jest prawdopodobieństwo,że TIFFy się uszkodziły ?;/

Sprawdzę po 17. odczyt plików na innych komp.
Pytanie, gdzie się "sprawa rypła" jeśli na innych komp pliki będą się czytać poprawnie.

Leon007
29-05-2013, 13:08
Prawdopodobieństwo jest niezerowe. Uszkodzenie pliku było jedynym powodem, gdy miałem podobne objawy.

kacanon
29-05-2013, 13:14
Prawdopodobieństwo jest niezerowe. Uszkodzenie pliku było jedynym powodem, gdy miałem podobne objawy.

Szczerze przyznam, że wolę uszkodzone pliki niż cokolwiek innego, co mnie zmusi do reinstalacji systemu.

p0m
29-05-2013, 15:05
kacanon a próbowałeś odczytać pliki na innym komputerze? zawsze warto sprawdzić... jeśli na innym kompie też się odczytywać nie będą to jasne - uszkodzenie plików.

kacanon
29-05-2013, 23:17
kacanon a próbowałeś odczytać pliki na innym komputerze? zawsze warto sprawdzić... jeśli na innym kompie też się odczytywać nie będą to jasne - uszkodzenie plików.

Miałam spory problem z ich skopiowaniem. Te, które udało się skopiować - nie czytają się, więc sprawa chyba jasna. Pozostałe - których nie mogłam odczytać na pierwszym komp - próbowałam usunąć, co też nie było proste, bo jakiś proces w tle nie pozwalał na delete. Kilkanaście prób Unlockera.

Przerzucam dane na zewnątrz, aby wyczyścić dysk, któremu ewidentnie coś się miesza. Zrobię partycję od nowa, dla spokoju na przyszłość. Oby pomogło, bo dysk nowy i byłoby mi szkoda.

Pozdrawiam.