PDA

Zobacz pełną wersję : Canon MV20i



włóczykij
27-05-2013, 16:44
Witam wszystkich czytających ten temat. Od tygodnia jestem właścicielem kamery Canon MV20i. Na początku moje zainteresowanie kamerą nie było duże jak tylko zobaczyłem że jest na kasety ale z tego co widzę kasety mini dv są łatwo dostępne. Moje główne pytanie jest czy w tych czasach opłaca się coś nagrywać na takim nośniku czy obraz nie jest bardzo do tyłu w porównaniu do nowych tanich kamerek. Również interesuje mnie jak można przegrać obraz z kasety na komputer z tego co pan w fotojorek mówi że w jednych kamer można bezpośrednio kablem z kamery na kompa a w starszych kamerach już tak nie można i trzeba oddać film np do fotojokera koszt chyba 20 zł. W zestawie z kamerą mam swojego rodzaju rybie oko i dwa baterie które niestety są już prawie martwe działają około 10 min bez kasety a wiadomo że jak silniczki pójdą w ruch to i pobór energi skoczy więc na dzień dobry przydałoby się kupić nową baterie koszt w wawie to prawie 70zł. I dla tego zastanawiam się czy wszystko jest warte zachodu. Może ktoś z was używa tego typu kamer? może podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z takim sprzętem. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem.