PDA

Zobacz pełną wersję : obiektyw powystawowy



krzykik
24-05-2013, 15:21
Witam

Chcę kupić obiektyw Canon Macro 100/2.8 L IS,
czy warto kupować obiektyw powystawowy który jest sporo tańszy od niepowystawowego?
Co to znaczy powystawowy?
Proszę o poradę.

szambonur
24-05-2013, 15:32
analogicznie można powiedzieć iż to podobnie jak z "panną z odzysku" niby znowu panienka ale z historią...;)

YaneC
24-05-2013, 15:38
czy warto kupować obiektyw powystawowy który jest sporo tańszy od niepowystawowego?

Jedni lubią dziewicze (bez odcisków palców na wyświetlaczu), inni zastanawiają się nad "macanymi"... :mrgreen:

pancernik12
24-05-2013, 15:40
Bardziej bym się skupił na gwarancji - ile zostało. Mało kiedy tanio = dobrze.

Pozdrawiam

krzykik
24-05-2013, 15:43
Bardziej bym się skupił na gwarancji - ile zostało. Mało kiedy tanio = dobrze.

Pozdrawiam

w jednej ofercie jest pół roku a w innej rok gwarancji

Tom77
24-05-2013, 19:20
Takie obiektywy nawet uzywane nie traca na wartości zbyt wiele. Jeżeli sporo tańszy to coś musi być. Jezeli nowy kosztuje powioedzmy 3,5 tys to powystawowy ja sprzedawałbym za 2900-3100zł - taka jest cena ? Wtedy cena używanego to 2400-2600.

becekpl
24-05-2013, 19:38
Mało kiedy tanio = dobrze.

Pozdrawiamod kiedy to elkom wiek szkodzi???? wszak one są jak wino...
bier śmiało tę elkę nic jej nie jest

Sunders
24-05-2013, 19:44
w jednej ofercie jest pół roku a w innej rok gwarancji

Gwarancja producenta czy sprzedawcy? IMO ta pierwsza ma nieco większą wartość.


Chcę kupić obiektyw Canon Macro 100/2.8 L IS,
czy warto kupować obiektyw powystawowy który jest sporo tańszy od niepowystawowego?

IMO warto, ale należy mieć świadomość, że kupuje się używkę.

Tom77
24-05-2013, 19:45
od kiedy to elkom wiek szkodzi???? wszak one są jak wino...
bier śmiało tę elkę nic jej nie jest



Elka jest jak wino. Ale trzeba kupić kiedy młoda, dbać o nią , przechowywać w idealnych warunkach. Elki sa jak wino, jedno zepsuje się po 5 latach inne po 20 będzie wysmienite

becekpl
24-05-2013, 19:50
kupiłem swego czasu elkę z nieudanego związku, lał ją cały czas bo poobijana strasznie była.... i dzielnie rok z nią biegałem, zero problemów,sprzedałem i kupujący tez eis nie skarżył
a naprawdę wyglądała jakby służyła za kule do kręgli (70-200 2.8 is)

lubiebardzo
24-05-2013, 19:57
Ile by obiektyw nie stał na półce w sklepie, to gwarancja jest podbijana z datą zakupu. Każda inna opcja to ściema i oszustwo. Poza tym "obiektyw powystawowy" raczej stał za szybą. Czyli do ewentualnego pomacania trzeba było wołać sprzedawcę i wszystko odbywało się w jego towarzystwie. Nie tak jak aparaciki wystawione na sznurach od telefonu, które są setki razy podnoszone, macane, przewracane, upuszczane przez wagarowiczów.

Warto przed zakupem takiego obiektywu obejrzeć dokładnie soczewki. Odciski się zmyje, ale mogą być odpryski. Obudowa raczej pancerna, wiec z nią nie powinno być problemów.

Mag-1981
24-05-2013, 20:41
Egzemplarze wystawowe sa najczesciej bez zarzutu, w koncu sprzedawca pokazuje klientom taki obiektyw, ktory zacheci potencjalnego nabywce do zakupu, a nie wadliwy, porysowany, itd. Idealnie by bylo, gdybys mogl obiektyw obejrzec przed zakupem, ale jesli nie masz takiej mozliwosci, to i tak, egzemplarze z wystawy objete sa zwykle identyczna do nowych gwarancja. A nawet jesli z ograniczona gwarancja, to na pewno bedzie mozliwosc zwrotu, jesli okaze sie wadliwy. W kazdym razie taki zakup jest na pewno bezpieczniejszy, niz zakup uzywanego obiektywu od prywatnego sprzedawcy, gdzie ani gwarancji ani zwykle mozliwosci zwrotu nie ma.

grzegorzki
25-05-2013, 12:23
Jak sam piszesz to obiektywy z gwarancją więc nie ma strachu, o ile sprzedawca nie jest szemrany. Ale szemrani sprzedają powystawowy jako nowy.

krzykik
25-05-2013, 13:06
mam już mętlik w głowie, nie mam też pewności co do gwarancji bo w jednej aukcji napisane jest że serwisowa, to chyba raczej nie to samo co producenta

szambonur
25-05-2013, 13:19
mam już mętlik w głowie, nie mam też pewności co do gwarancji bo w jednej aukcji napisane jest że serwisowa, to chyba raczej nie to samo co producenta

a ile sprzedawca chce za ten obiektyw? Bo zdajesz sobie sprawę iż przysługuje Ci 410 zł zwrotu w aktualnej promocji Canona. Może się okazać że nie opłaca brać się powystawowego z niepewną gwarancją...

Bolek02
25-05-2013, 13:24
Jeżeli pisze, że powystawowy to jest to macana używka z półki sklepowej, wystawy etc. Jeśli jest gwarancja i sprzęt bez uszkodzeń, w dodatku w dobrej cenie , to nad czym tu się zastanawiać. BRAĆ.

szambonur
25-05-2013, 13:32
Jeżeli pisze, że powystawowy to jest to macana używka z półki sklepowej, wystawy etc. Jeśli jest gwarancja i sprzęt bez uszkodzeń, w dodatku w dobrej cenie , to nad czym tu się zastanawiać. BRAĆ.

W słowie "powystawowy" może się ukrywać egzemplarz który jeździł do różnych pism branżowych w celu zaprezentowania, lub pożyczany na różnych akcjach pokazowych... a to już nie tylko macanie przy ladzie w sklepie...

krzykik
25-05-2013, 13:44
... Bo zdajesz sobie sprawę iż przysługuje Ci 410 zł zwrotu w aktualnej promocji Canona...

no właśnie nie zdawałem sobie z tego sprawy...

powystawowy - 2500zł
nowy po Cashbaku - 2900zł

Dzięki Wszystkim za podpowiedzi, chyba bedzie nowy!!

horak
25-05-2013, 14:30
a ile sprzedawca chce za ten obiektyw? Bo zdajesz sobie sprawę iż przysługuje Ci 410 zł zwrotu w aktualnej promocji Canona. Może się okazać że nie opłaca brać się powystawowego z niepewną gwarancją...

Tylko, że w tym zwrocie nie ma żadnej gwarancji zwrotu.

szambonur
25-05-2013, 14:38
Tylko, że w tym zwrocie nie ma żadnej gwarancji zwrotu.

ale jesteś uparty, to jest tylko zapis formalny że jest jakaś tam pula, za chwilę w regulaminie jest napisane że organizator może bez podania przyczyny zwiększać pulę zwrotów. Prawdopodobnie taka forma jest korzystniejsza dla organizatora... Kupuj śmiało, jeśli tylko spełnisz warunki promocji dostaniesz zwrot...
Horak a którą Ty pozycję z listy promocyjnej planujesz zakupić...?

horak
25-05-2013, 15:41
Gdybym miał pewność to być może pokusiłbym się na 16-35 bo potrzbuję szerokiego konta.

szambonur
25-05-2013, 15:52
Gdybym miał pewność to być może pokusiłbym się na 16-35 bo potrzbuję szerokiego konta.

To nie wiem na co czekasz. Kupujesz przez internet. Dokonujesz rejestracji. Jak koledzy z forum pisali już wcześniej praktycznie po kilku dniach dostawali informację od Canona o przyznanym zwrocie. Jeżeli dostaniesz informacje z odmową to zwracasz obiektyw do sprzedawcy, masz na to 10 dni...

horak
25-05-2013, 18:16
Rozumiem, że jeśli dostanę po kilku dniach odpowiedź że jest ok to nie zmienią chyba później decyzji. Odpowiedź dostaje się po wysłaniu kodu czy przed ?

Sunders
25-05-2013, 18:25
Rozumiem, że jeśli dostanę po kilku dniach odpowiedź że jest ok to nie zmienią chyba później decyzji. Odpowiedź dostaje się po wysłaniu kodu czy przed ?

1./O ile mi wiadomo, to nie ma możliwości, żeby zmieniono decyzję. 2./ Po wysłaniu kodu. :)

horak
25-05-2013, 18:30
Wytne kod z pudełka, wyśle, dostane odmowę, a później zwróce sprzedawcy pudełko bez kodu :)

Sunders
25-05-2013, 18:32
:confused:
Wytne kod z pudełka, wyśle, dostane odmowę, a później zwróce sprzedawcy pudełko bez kodu :)

Słyszałeś o tym, żeby ktokolwiek otrzymał odmowę :confused:

horak
25-05-2013, 18:37
Nie interesowałem się tym nigdy więc nie mam pojęcia.

Sunders
25-05-2013, 20:01
Nie interesowałem się tym nigdy więc nie mam pojęcia.

Ja się interesowałem i o takim wypadku nie słyszałem. :roll:

swallow77
26-05-2013, 03:25
Ja w którejś z ostatnich akcji cash-backowych wysyłałem tylko skany z pudełka. Zwrot dostałem zanim coś zdążyłem wyciąć.

Goranick
26-05-2013, 07:51
...potrzbuję szerokiego konta.
Oj! Taakieego to chyba wszyscy potrzebują :D

mysiaty
30-05-2013, 19:03
ale jesteś uparty, to jest tylko zapis formalny że jest jakaś tam pula, za chwilę w regulaminie jest napisane że organizator może bez podania przyczyny zwiększać pulę zwrotów. Prawdopodobnie taka forma jest korzystniejsza dla organizatora... Kupuj śmiało, jeśli tylko spełnisz warunki promocji dostaniesz zwrot...
Horak a którą Ty pozycję z listy promocyjnej planujesz zakupić...?
Szambonur, gwarantujesz swoja kasą ten zwrot?Poza tym w regulaminie nie ma listy przedsiębiorców od których mogę kupic,ale jest zapis:"w celu promowania wybranych produktów wprowadzonych do sprzedaży na rynku polskim przez Canon Polska".Co będzie jak kupię w sprawdzonej firmie,zarejestrowanej w Polsce, która nie zaopatruje sie w towar u Canon Polska?"Cały misterny plan w pi... "
Pozdrawiam
jacek

szambonur
30-05-2013, 19:09
Szambonur, gwarantujesz swoja kasą ten zwrot?Poza tym w regulaminie nie ma listy przedsiębiorców od których mogę kupic,ale jest zapis:"w celu promowania wybranych produktów wprowadzonych do sprzedaży na rynku polskim przez Canon Polska".Co będzie jak kupię w sprawdzonej firmie,zarejestrowanej w Polsce, która nie zaopatruje sie w towar u Canon Polska?"Cały misterny plan w pi... "
Pozdrawiam
jacek

Jakbym prowadził działalność handlową to i sprzedał Ci obiektyw to wtedy mógłbym Ci coś gwarantować, a tak to mogę co najwyżej wyrazić swoją opinie...

mysiaty
30-05-2013, 21:11
Jakbym prowadził działalność handlową to i sprzedał Ci obiektyw to wtedy mógłbym Ci coś gwarantować, a tak to mogę co najwyżej wyrazić swoją opinie...
Bardzo śmiała opinia.

zusi
03-06-2013, 20:07
co to za promocja z tym canonem ktoś przybliży sytuacje?

Sunders
03-06-2013, 20:48
co to za promocja z tym canonem ktoś przybliży sytuacje?

http://www.canon-board.info/coz-gdziez-za-ilez-41/canon-cashback-2013-a-90372/
:)